Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3909 odpowiedzi na ten temat

#561 Share jacek234

jacek234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 12:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) Proszę o pilną pomoc krowa która do niedawna chodziła bez żadnych problemów nagle boli ją tylnia noga nie można jej dotknąć. Poprostu strasznie kuleje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 12:23
  •  

#562 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) moze ma skrecona noge posmaruj jakas mascia rozgrzewajaca na stawy a najlepiej wezwij weta

#563 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 18:43

Proszę o pilną pomoc krowa która do niedawna chodziła bez żadnych problemów nagle boli ją tylnia noga nie można jej dotknąć. Poprostu strasznie kuleje

Może wbiła sobie coś w racicę- musiałbyś wziąć ją za nogę, oczyścić racicę i obejrzeć jak to wygląda.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Koledzy co stosujecie na opuchliznę poporodową wymienia?,jedna z krów ma bardzo spuchnięte i boję się aby coś się nie przyplątało(2 dzień po wycieleniu)

#565 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 839 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja stosuje maść ensebona blau i pomaga, polecam

#566 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 03 styczeń 2012 - 08:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja stosuje drożdże tzn mama rozrabia je jak do ciasta i się tym smaruje na zmianę z octem sianko samo przez kilka dni i problem mija zawsze.

#567 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 16:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) Samo siano po porodzie? Problemów z ketozą nie ma?

#568 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:31

Ja stosuje maść ensebona blau i pomaga, polecam

Nie moglem w okolicy dostać tej maści kupiłem balsam "HELENA" też podobne działanie zobaczę jak się sprawdzi .
Drożdże stosuje ale do stanów zapalnych 50/50 pomaga.
Jeszcze taka sprawa,czy praktykujecie dojenie jałówek czy też krów przed wycieleniem?

#569 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie raz się zdarzyło doić jałówkę przed ocieleniem. Coś koło 10 dni doiłem zanim się ocieliła i nic złego się nie stało. A doiło się dlatego że strasznie wymię puchło, a mleko było więc trzeba było doić, bo się baliśmy zapalenia.

#570 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Doić przed wycieleniem można, ale tylko jak mleko samo zaczyna wypływać- to oznacza, że cysterna jest pełna mleka, które już się nie mieści. Jak zaczynasz doić parę dni przed wycieleniem, to nie dajesz cielęciu możliwości wypicia pierwszej- najbardziej wartościowej siary(chyba, że zamrozisz) Z tymi opuchliznami to jest sprawa fizjologiczna i dodatkowo (jeśli mnie pamięć nie myli) zbyt duży udział fosforu w dawce dla zasuszonej krowy/jałówki powoduje, że wymię bardzo puchnie. Często jest tak, że wymię jest wielkie a mleka np 3 litry (oczywiście w 1 udoju). Zapalenie nie powinno wystąpić, chyba, że jak wcześniej napisałem, mleko samo zaczyna ciec a warunki w jakich utrzymujesz nie są do końca higieniczne i krowa np ma problemy ze zwieraczami strzyków (poziom magnezu w dawce).

U nas, szczególnie u jałówek, wymiona rosną na prawdę kolosalne (leży na boku i noga która jest na wierzchu nie dotyka posadzki- wisi przez opuchnięte wymię. Nigdy nie doiliśmy krów przed wycieleniem. Fakt, że od jakiegoś czasu tendencja puchnięcia wymion jest dużo mniejsza- są duże, ale po pierwszym udoju widać różnicę, nie są tak nabrzmiałe.

znalazłem coś takiego:link

Edytowany przez ppp, 03 styczeń 2012 - 21:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 16:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) Proszę o porady, do obory wdała sie grypa jelitowa, zaczęło się od 1 szt a teraz już 8szt. daje im tylko sianokiszonkę i ograniczyłem pasze treściwe do ok 1kg/szt i daję im do pyska wywar z kory dębowej i preparat Stop plus i mam pytanie jak mogę im pomóc i jak długo może się to utrzymywać a mleka o 50% mniej i najgorszę chore są też 2 szt. co mają się cielić na początku lutego czy to laksowaniem nie zaczkodzi płodu i czy normalne są u krowy zimne uszy?

#572 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 17:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) przeważnie grypa przechodzi przez całe stado i sama ustępuje. Zimne uszy to oznaka że żołądek nie pracuje. Najgorzej jak zachorują małe cielaki bo zaraz dostają zapalenia płuc.

#573 Share johny1024

johny1024

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 08:57

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli żołądek stanie lub sie zapcha to zrób krowie wlewkę z drożdży do pyska,a cielakom jak mają biegunkę to możesz dać drożdże spożywcze do pyska około 1/4 kostki

#574 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 09:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) a jakie sa objawy gdy żołądek stanie, bo 2 krowy raz mają uszy zimne a raz ciepłe a jak długo może się utrzymywać ta biegunka bo aż szkoda patrzeć jak te krowy sie męczą

#575 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) grypa u krowy trwa około tygodnia w tym 2-3 dni naprawdę ostrej biegunki. Przez całe stado grypa przechodzi około 2 tygodnie. Mleko zacznie wracać po około tygodniu od ustąpienia biegunki. Jak żołądek krowie nie pracuje to stoi albo leży smutna nie żuje ani nie je ma zimne uszy.

#576 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 16:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja krowy szczepie biotropiną zapobiegawczo i jak przychodzi taka grypa to objawy są mniej nasilone

#577 Share jacek234

jacek234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 14:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) Co może grozić posiadaczowi krowy który nie ma na nią paszportu i kolczyków w razie kontroli

#578 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2012 - 16:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) zabranie doplat jakis tam procent chyba

#579 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 19:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja znów słyszałem, na szkoleniu,że nawet mogą zwierze przekazać do utylizacji (paranoja)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 16:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) Poroniła mi jałówka w 6 miesiącu. Jak sądzicie czy się rozdoi? Na początku dała 1 litr mleka na raz, teraz po 11 dniach daje 7 litrów na udój. Są szanse aby się rozdoiła? Jest to bardzo duża sztuka - ok. 750 kg i to po dobrych rodzicach, szkoda mi jej usuwać. Miał ktoś kiedyś taki przypadek?