Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów!

galeria
krowy
Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#541 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie kiedyś jedna miała wewnątrz kanału mlecznego taka brodawke która blokowała przepływ mleka po około miesiącu samo zniknęło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 01:15
  •  

#542 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 00:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam mam taki problem w stadzie krów mlecznych...
co podać krowie co zrobić z cieknącym mlekiem... wydaje się to cehca genetyczna ... krowa której zmierzyliśmy na 1 badaniu po ocieleniu 12-14l na 1 dojenie po 1 wycieleniu widać że pełna mleka a tak z 1-2 godz przed dojeniem kapie jej mleko, na stanowisku uwięzionym na którym jest widać że są ślady po mleku ;/

#543 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) A ja mam taki problem z jedną krową a mianowicie dostaje dużo dobrej jakości kiszonki z lucerny i trawy oprócz tego ziemniaki, śruta, kreda a mleka jest może z 8 litrów . Dodam że krowa jest 2 miesiące cielna a wycieliła się w czerwcu.Co zrobić żeby poprawić jej wydajność ??? jest to w 80% HF .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów! zobacz »

•  

#544 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 16:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam problem z krową ocieliła się i nie ma wcale mleka no może kilka kropli i to wszystko ocieliła się z 12 na 13 grudnia ma byczka i się obawiam że nie będzie mogła go wychować siarę miała bardzo gęstą

#545 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 16:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) a jak wyglada wymie? jest twarde i czy to co udoisz ma postac mleka(siary)
I jak z pobieraniem paszy?

Edytowany przez komodo, 15 grudzień 2011 - 16:59.

#546 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 17:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) a może ma mleko tylko nie chce przypuścić? Dawałeś jej oksytocynę?

#547 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 18:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) wymię wygląda na puste i miękkie a i zapomniałem dodać ze ocieliła się 12 dni przed terminem a paszę pobiera bardzo dobrze( siano + osypka + buraki pastewne)

oksytocyny nie podawałem ponieważ nawet nie wiem co to jest gdyż mam tylko jedną krowę i nie stosowałem jak do tej pory żadnych leków

#548 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wymię mogło zostać zakażone w czasie zasuszania paciorkowcem bez mleczności to taka nazwa tego paskudztwa. Po wycieleniu są takie objawy, choć na odległość trudno to stwierdzić. Z takiego zakażonego wymienia w tej laktacji niewiele wyciągniesz, chyba lepiej czasem pozbyć się takiej krowy, niż darmowo ją rok karmić bez gwarancji, że to się nie powtórzy.
kto sieje ten zbiera....

#549 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) a dawałeś zastrzyk na zasuszenie? nam jedna jak bliźniaki porzuciła przed terminem a było jeszcze dwa tygodnie działania zastrzyku to dopiero po dwóch tyg dała

#550 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) jeżeli wymię nie ma zapalenia spróbuj podac oksytocynę na kilka minut przed dojeniem być może wstrzymuje mleko, wiecej szczegółów o krowie czy była zasuszona wogóle czym i kiedy
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) dzisiaj był weterynarz okazało się że nie oczyściła się dostała antybiotyk i zobaczę co będzie w przyszłości :P mam nadzieję ze będzie poprawa ;) a zasuszana była bez żadnych zastrzyków 2 mies przed planowanym porodem

Edytowany przez konopek, 16 grudzień 2011 - 16:51.

#552 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2011 - 18:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z krową, jest zasuszona już prawie 2 mce, zostało jej jeszcze 2 do porodu. Jest po 2 wycieleniu, jak zobaczyła byka to ucięła mleko no i przez to jest dość otłuszczona. Od wczoraj je śladowe ilości paszy. Kału praktycznie nie ma, bo po czym, jest możliwe żeby była wzdęta? Raczej nie bo po czym... Obawiam się że może byc to syndrom stłuszczonej wątroby. Co wy na to? Aha dodam że ona nie ma praktycznie dołu głodowego

#553 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 09:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) a może żwacz się zatrzymał ? przeżuwa ? więcej szczegółów temperatura itd. osowiała je pije ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#554 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 15:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) no pisze ze je sladowe ilosci daj jej propiossan tylko urobiony w butelce moze ja to ruszy a jak nie to weterynarz kiedys kazał urobic drozdze i taki kogelmogel z 10 jaj i wlac efekt był natychmiastowy.

#555 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 grudzień 2011 - 22:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) No wczoraj jadła trochę siana, i wlałem jej browarka z drożdżami i proszkiem z over buffer-stim na pH żwacza i niestrawność. Dziś już zabierała się trochę za qq i sianokiszonkę. Wlałem to samo i była już dużo mocniejsza. Jutro powtórka jak nie będzie lepiej, to będzie trzeba zbadać płód. Zastanawiam się czy wlanie glikolu było by wskazane??

#556 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 10:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) a da się coś zrobić gdy krowa ma zniszczony strzyk? tzn inna krowa jej nadepnęła na niego:/ czy pozostaje tylko opcja na hamburgery?

#557 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 19 grudzień 2011 - 11:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) @Pestus123

Glikol nie zaszkodzi. Z tego co pisałeś zostało jej jeszcze 2 miesiące zasuszenia. Do 3. tygodnia przed wycieleniem zrezygnuj z kuku i tylko sama sianokiszonka + słoma. Od 3. tygodnia objętościowe jak dla dojnych i wprowadzaj po 2,5kg (max) treściwych na tydzień + sole anionowe np. Prenata z Sano.
Twoja krowa jest otłuszczona więc będzie duże zagrożenie ketozą więc aby tego uniknąć radzę Ci od 2. tygodnia przed wycieleniem do ok. 2. tygodnia po wycieleniu podawać glikol oraz po wycieleniu monitorować czy niema ketozy np. Test keto lub podobnymi testerami. Jeśli kryłeś ją mięsnym to przygotuj się na trudny poród (za długi czas zasuszenia i za dobrze karmiona).

@ChiquitaB

To zależy jak bardzo i w którym miejscu strzyk jest zniszczony.
Jeśli na końcu strzyka to można wstawić bekanule a zranione miejsce spryskiwać solgent + alusprey. Raczej bez antybiotyku się nie obejdzie. Jeśli jest naprawdę źle ze strzykem to można wypalić ćwiartkę jodyną (najlepiej wet.) i doić na 3 strzyki.
antyfan AF

#558 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 20:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam problem z krową, ocielila sie pierwszy raz w maju i teraz jak sie doi to potrafi sie położyć z podłączoną dojarką, krowy są uwiązane, jest cielna 2,5 miesiąca, jak dostaje pasze to chwile je na stojąco a potem je na leżaco co jej może dolegać ?

Mam jeszcze 2 krowy co maja termin wycielenia na początek lutego i chce je zasuszyć jedna na co trzeci dojenie daje ok 3l a druga co drugi dój 2 l dostaja teraz tylko słome owsianą. Zawsze rodzice zasuszali bez żadnych zastrzyków i prosze o porady jak je najlepiej zasuszyć.

#559 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) przestań po prostu doić te dwie krówki.u mnie z terminem lutowym krówka dawała 18l co drugi dzień no i bez zastrzyków się nie obeszło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share dolok

dolok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam mam pytanko czy ma ktoś dojście do leków dla krów chodzi mi o
Jodofoam
Orbenin
Fatroximin D.C. na zasuszenie oraz do maciczny
jak co to proszę o info dolok@op.pl