Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#501 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) teraz trzeba ją rozdajać... pasza treściwa z dużą zawartością białka. U mnie ostatnio tez tak było zdążyłem nawet już krowę zasuszyć, całe szczęście tylko korki na zasuszenie dostała. Niestety po poronieniu dawała tylko 20 litrów dziennie... :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 09:39
  •  

#502 Share TomekT25

TomekT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 październik 2011 - 19:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie też już była zasuszona, jakiś tydzień juz jej nie doiliśmy, albo trochę więcej.Jak ją doję to ma litrę, półtorej mleka na udój. I nasuwa się pytanie, czy oksytocyna pomoże w tym przypadku? Pytam bo niewiem czy opłaca mi się kupowac.

#503 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 12 październik 2011 - 10:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) A co może być przyczyną, że krowa po wycieleniu daje mało mleka. Ledwo starcza cielakowi do picia a trwa to juz miesiąc. Krowa doiła się do samego ocielenia a potem nagle spadła jej ilość mleka do kilku litrów dziennie i tak jest do dziś. Ma ktoś jakiś pomysl na to??
-----

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 październik 2011 - 12:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) trzeba było ją zasuszyć na 6-8 tygodni przed wycieleniem a nie teraz płakać że mleka nie ma
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#505 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 październik 2011 - 16:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem ;) raczej nad jego brakiem :D

#506 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Proszę o pomoc. 10 dni temu ocieliła mi się jałówka,wszystko było do tej pory w miarę dobrze ,ale dziś od rana nie ma apetytu i załatwia się bardzo rzadko,jest smutna .Zrobiłam jej test na ketozę i jej nie ma .Jak jej mogę dorażnle pomuc.Proszę pomóżcie Jałówka była kupiona w sierpniu.

#507 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 październik 2011 - 21:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) mogła się czymś zatruć ale to mało prawdopodobne żeby tylko jedna się zatruła jak wszystkie jedzą to samo. Moim zdaniem to może być grypa u mnie niedawno była.

#508 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 październik 2011 - 21:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) a jeśli to grypa to potrzebny lekarz wet.

#509 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 październik 2011 - 06:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) to musisz sama ocenić w jakim stanie jest krowa. U nas jeśli sama wstaje i je to nie wzywamy.

#510 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 październik 2011 - 08:20

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa nie leży ,troche je siano i troche buraka past. nic innego nie chce .Wczoraj i dziś dostała drożdże.Widze że prawi wcale nie żuje .Co moge jeszcze jej podać .Nadal załatwia się bardzo rzadko /woda/ .Prosze o pomoc i z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:historia

Napisany 19 październik 2011 - 08:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja bym juz wezwal weterynarza u nas bylo podobnie i dwie poszly sobie na wieczna polane :( objawy byly podobne zero jedzenia ostra biegunka nawet weterynarz nie wiele zdzialal ;[ na mala biegunke ale to juz chyba nie ta faza dobre niby jest parzenie kory debowej u nas pomagalo

#512 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 październik 2011 - 13:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) wydaje mi sie że jest troche lepiej zaczeła troche przeżuwać .Dostała wywar z kory i dwie saszetki proszku na biegunke dla cieląt Zobacze czy będzie jadła po południu Dzięki za porady . Napiszę jeszcze póżniej czy wyzdrowiała

#513 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 październik 2011 - 08:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) pomału wraca apetyt lekarza nie wzywałam ,zaczyna przeżuwać,mam nadzieje że będzie dobrze

#514 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 21 październik 2011 - 11:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) w przypadku silnej biegunki kilkudniowej trzeba podac glukozę dożylnie żeby ją nawodnić, na biegunkę kora jak najbardziej i dieta bez śruty, siano dobrej jakości. W przypadku zatrzymania żwacza koniecznie 1kg drożdży w ciepłej wodzie i dwa opakowania neopropiovit po 12 godzinach poprawić jeszcze raz drożdżami powinno pomóc i także wstrzymać śrutę czy ospę jak kto woli. Niestety ze żwaczem jest wększy problem jak krowa słabo je to jeszzce raz drożdże tak 80 dekagram po 24 godzinach
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#515 Share mloda1

mloda1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) hej mam problem mam jałówke po ocieleniu, daje mi mleko tylko pod koniec dojenia pojawia mi się różowa barwa i skrzepy mleka jak w zapaleni, jak sobie poradzić z tym problemem?

#516 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 październik 2011 - 20:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) @atomik glukozą się krowy "nie nawadnia". Glukozę podajesz żeby uniknąć hipoglikemii, niedocukrzenia. Ma wzmocnić osłabioną biegunką krowę.

#517 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 październik 2011 - 13:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak najbardziej się nawadnia

#518 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2011 - 20:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam koledzy ;) otóż mam problem z krową. Widać że ogląda się za jedzeniem je siano pije dużo wody natomiast bardzo rzadko się wypróżnia i kał jest strasznie spieczony wczoraj wieczorem wlałem jej drożdze dzisiaj w południe równiez drozdze i wieczorem piwo. Wygląda tak jakby chciał jeść a nie może i tu pytanie czy to mogą być objawy przesunięcia trawieńca? nigdy tego nie miałęm w stadzie chciałbym sie dowiedziec jak własnie wyglądają objawy tego schorzenia? dodam też ze nie ejst zbyt ospała dzisiaj chodzila po dworze i nawet skubała trawe pije duzo wody a kału brak? słyszałem ztez ze jej sie odbija w żołądku czyli pracuje żwacz od czasu do czasu rzuje.

#519 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 27 październik 2011 - 20:04

Problem z bydlem (krowy mleczne)

jak najbardziej się nawadnia

Chyba niekoniecznie, litrem czy 2 roztworu nie nawodnisz krowy. Poza tym z tego co się orientuję, to dożylnie się nie nawadnia... Glukoza to cukier, daje zastrzyk energii w przypadku gdy w organizmie krowy jest jej niedobór (np podczas ketozy).

Edytowany przez ppp, 27 październik 2011 - 20:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) przy ketozie to inna sprawa raz dożylnie dałem 16 butelek glukozy czyli 8 litrów (nie mówie tu o biegunce), a przy biegunce (silnej gdzie krowa ewidentnie widać że jest odwodniona) oprócz 2-3 butelek glukozy elektrolit do picia np. emix - tym głównie się leczy bieunke u mnie