Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#481 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) tego to nie wiem czy moje stado jest wolne od BVD i IBR a jak to można sprawdzić a co może byc przyczyna problemów z pierwiastką tak jak wcześniej pisałem :jałówkę młodą, która po ocieleniu nie chce jeść, a tym samym mało daje mleka, nie jest chuda tylko ma głęboki dół głodowy co to może być za przyczyna ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 22:46
  •  

#482 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) rafik256 kwaśny węglan sodu mam wymieszany z paszą, przyjeżdżają śrutują zboże i dorzucamy mocznik, kwaśny węglan sodu, no i pasza z prowimi.
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#483 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 21:53

tego to nie wiem czy moje stado jest wolne od BVD i IBR a jak to można sprawdzić a co może byc przyczyna problemów z pierwiastką tak jak wcześniej pisałem :jałówkę młodą, która po ocieleniu nie chce jeść, a tym samym mało daje mleka, nie jest chuda tylko ma głęboki dół głodowy co to może być za przyczyna ?

czesta przyczyna braku apetytu jest otluszczenie watroby duzo sie o tym teraz pisze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share JOANNA698

JOANNA698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 12:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) cześć, mam taki problem że kupiłam sianokiszonkę i podejżewam że jest z kwaśnych łąk, krowy nie chcą jej zbytnio jeść,a o wydajności po tych balotach to nawet nie wspomnę, może ktoś mi poradzi czy można coś dodać do tmr-u żeby chętniej jadły, albo czy cokolwiek można jeszcze by było zrobić z taką sianokiszonką, bo szczerze mówiąc jestem lekko podłamana, mam 100 takich balotów utopiona kasa a efekt żaden.

#485 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 18:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) Skarmiać ją jałowizną i zasuszonymi.

#486 Share JOANNA698

JOANNA698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 sierpień 2011 - 19:04

Problem z bydlem (krowy mleczne) może ma ktoś jeszcze jakies rady?

#487 Share prezes644

prezes644

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 19:11

Problem z bydlem (krowy mleczne) koledzy pomocy~! w tym tygodniu 3 sztuki z mojej obory pourywały sobie końcówki strzyków... jak to leczyć jak zdajać je i jaka moze być tego przyczyna? odrazu wykluczam toze mają ciasno stanowisko ma 120cm szerokości każde.. pomocy... bo krówki te strasznie kopią podczas doju...:(

#488 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 11 sierpień 2011 - 20:27

może ma ktoś jeszcze jakies rady?

ja na małym kawałku równego pola 0.7ha 3b 4a klasa zasiałem rok temu trawę poplonową futtertrio, na jesień to jest normalny termin 3 pokosu traw na łące zebrałem tej trawy 8 bel pól na pól z chwastnicą, wiosną 1 pokos 10 bel ładnej trawy z pojedynczymi rumianami , 2 pokos 3 bele - była susza , 3 pokos 30 lipca 5 bel - trochę padało , 4 już ładnie odrósł ... jeśli chodzi o smakowitość to jest bardzo dobra, cena chyba 8 zl / kg netto sieje się 40 kg na ha wzdłuż i w poprzek pola ... teoretycznie co 4-5 tygodni się kosi tą trawę.

Edytowany przez grzegorz132, 11 sierpień 2011 - 20:28.

#489 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 12 sierpień 2011 - 11:18

koledzy pomocy~! w tym tygodniu 3 sztuki z mojej obory pourywały sobie końcówki strzyków... jak to leczyć jak zdajać je i jaka moze być tego przyczyna? odrazu wykluczam toze mają ciasno stanowisko ma 120cm szerokości każde.. pomocy... bo krówki te strasznie kopią podczas doju...:(

kolego dopóki to sie nie zagoi to będą kopały. Musisz odkażać ranę i czekać, dobrym sposobem jest włożenie do szczyku podczas doju takiej specjalnej plastikowej igły (nie pamiętam jak to sie fachowo nazywa) aby ułatwić duj.
Jeśli chodzi o rozwiązanie problemu to musisz podać więcej danych: jaki to jest typ obory (uwięziowa czy wolna). Prawdopodobnie jeśli w oborze nigdy ci sie to nie zdarzało i nic nie zmieniałeś w oborze czyli: nie przestawiałeś krów, nie robiłeś korekcji w ostatnim czasie, czyli ogólnie mówiąc nie wprowadziłeś stresu w oborze krówką to po prostu nieszczęśliwy przypadek.

Edytowany przez milanreal1, 15 sierpień 2011 - 17:15.

#490 Share kaskader

kaskader

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 sierpień 2011 - 21:10

koledzy pomocy~! w tym tygodniu 3 sztuki z mojej obory pourywały sobie końcówki strzyków... jak to leczyć jak zdajać je i jaka moze być tego przyczyna? odrazu wykluczam toze mają ciasno stanowisko ma 120cm szerokości każde.. pomocy... bo krówki te strasznie kopią podczas doju...:(

niewiem jakie maja podłoze? nieślizgaja sie?, a co do kopania to współczuje, u mnie zerwała połowe strzyku około godz 17 a wycieliła sie po -23, stosowałem chyba jakies aluminium w spreju, szybko zasklepia rane a ( kaniulka ) w strzyku byla ok,2 tygodni,

mam inne pytanie
czy stosował ktos jakies domowe sposoby walki z zapaleniami wymienia???? chodzi mi o stosowanie sodki?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 08:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie jeśli wymię spuchnie stosuje olej jadalny nacieram wymię i przechodzi, a ja mam taki problem, że krowie spuchło jedno kolano przednie lecz nie kuleje co mogę z tym zrobić, a u drugiej krowy w jednym strzyku ją gluty ,,kliki'' co zrobić

#492 Share prezes644

prezes644

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 18:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) michal1313 nic nie zmieniłam krówki są w oborze uwieńziowej i nic nie zmienialem. tak co do tej idły zgodze się ale bardzo trudno to włożyć w strzyk bo krowa nie dopuszcza..

co do spuchniętego kolana zobacz czy jest miękkie jeśli tak to prawdopodobnie tylko odgniot wiec nic nie rób z tym...

#493 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 13 sierpień 2011 - 20:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) zgadza się kolano jest miękkie wie c pozostawię bez interwencji

Edytowany przez marcin2057, 13 sierpień 2011 - 20:10.

#494 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2011 - 19:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam mam takie pytanie jakie moga byc przyczyny tzw. cichych ruji u krow i co z tym zrobic?

#495 Share SuperSam

SuperSam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Koszykówka,bilard.

Napisany 25 wrzesień 2011 - 11:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam, Panowie mam takie pytanie czy mieliście kiedyś u krowy "kulawke" kulawka ? Mianowicie co to jest ?

#496 Share rumcajs9

rumcajs9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 19:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam mam problem zatkała mi się krowa nie je i nie odaje kału podałem siarczan sodu rano i w południe ale nic jej nie ruszyło czy mogę samemu wykonać lewatywę ?

#497 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 01 październik 2011 - 12:35

Ja mam następujące problemy a mianowicie najlepsza krowa miała się cielić 28 października a tu wczoraj jak wróciła z łąki dostała bóle i oznaki na cielenie i niestety porzuciła wiec jaka to mogła być przyczyna ?
Mam jałówkę młodą, która po ocieleniu nie chce jeść, a tym samym mało daje mleka, nie jest chuda tylko ma głęboki dół głodowy co to może być za przyczyna ?

Przyczyny porzucenia może być bardzo dużo i trudno to określić. Jeśli chodzi o brak apetytu to problemem jest to że nie jest chuda moim zdaniem może mieć ketozę

#498 Share TomekT25

TomekT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 październik 2011 - 14:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Potrzebuję szybko porady. A mianowicie, po 14 mama poszła na pastwisko przepolowac krowy i zauważyła że obok jednej krowy leży taki mały woreczek( coś jakby wodnica, tylko jakby mniejszy) a po tym woreczkiem jest mokro. Więc mama przyprowadziła ja do obory. W oborze jakby się "nadymała" do cielenia, ale nic nie widac. Dodam że krowa ma termin na 7 grudnia(czyli dwa miesiące). Co robic? Z góry dzięki za pomoc.

#499 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 październik 2011 - 15:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) zapewne wkrótce poroni, nic na to nie poradzisz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share TomekT25

TomekT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tak jak napisałeś @b0gdan poroniła:( cielak na oko miał już ze 20kg.