Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#461 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 18:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) witajcie
Otóż ostatnio regularnie krowa dostaje zapalenie jednej ćwiartki dam lekarstwo i po okresie mniej wiecej 2tyg. to samo z tą samą ćwiartką zaznaczam iż jest to najlepsza sztuka w stadzie dająca najwieciej mleka ok.35-38litrów dziennie
Tak już sobie muśle moze jest to jakąś choroba którą da sie podleczyc a nie wyleczyć i bedzie tak w kółko z tą moją krówką :(
Moze macie jakies patenty na to aby to wyleczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 06:48
  •  

#462 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) po pierwsze należy zrobić antybiogram aczkolwiek nie zawsze jest to skuteczne, po drugie to że łapie zapalenia to może świadczyc że albo ma skłonności np. daje sporo mleka i przy dwukrotnym doju ćwiartka jest nei przygotowana po trzecie zależy czym leczysz bo antybiotyk może być nie skuteczny na dany szczep bakterii, po czwarte krowa może mieć gronkowaca, ja przy bardzo silnym zapalaeniu podaję cobactan do wymienia ale gdy nei mogę wyleczyć i częste są zapalenia to robię antybiogram. Jeżeli od zawsze ma skłonności to lepiej ją obdoić i skasować z bólem serca
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#463 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 15:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Prosze o porade hodowcow bydla mlecznego.
Mam krowe ktora wycielila sie 2 dni temu i problem jest z nia taki ze zatrzymuje mleko. W zeszlej laktacji potrafila sie zapuscic po okolo 3 miesiacach, wspomne ze wtedy zastrzyki dostawala tylko na poczatku wiec to pewnie dlatego. Po tym wycieleniu ciele zostalo po dobie jej zabrane. Wczoraj rano oddala z wlasnej woli 8L, w poludnie 1L, a nastepnie wieczorem nie chiala nic oddac, dostala wiec zastrzyk i oddala 18L. Dzis rano wstrzymala mleko od razu wiec dostala zastrzyk i oddala po nim 12L w poludnie oddala 100ml a wieczorem sie dopiero okaze.
Prosze o rady jak mozna sobie poradzic z taka krowa czy konieczne bedzie juz ciagle podawanie jej zastrzykow, a co za tym idzie sprzedanie jej na rzez, czy moze jednak da sie ja jakos przezwyciezyc. Widac ze zwierze ma mleko tylko poprostu potrafi bardzo dobrze je zatrzymywac.
Z gory dziekuje za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#464 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 13:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) zastrzyki z oksytocyny podajemy przez jakieś 1 miesiąc (ale różnie to bywa, czasem wystarczy tydzień, czasem 2 miesiące), zaczynamy od 5 cm i schodzimy do zera, później wystarczy samo ukłucie :) Moje bydle w drugiej laktacji od początku już oddawało mleko

Edytowany przez b0gdan, 14 lipiec 2011 - 13:24.

#465 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 14 lipiec 2011 - 15:25

witajcie
Otóż ostatnio regularnie krowa dostaje zapalenie jednej ćwiartki dam lekarstwo i po okresie mniej wiecej 2tyg. to samo z tą samą ćwiartką zaznaczam iż jest to najlepsza sztuka w stadzie dająca najwieciej mleka ok.35-38litrów dziennie
Tak już sobie muśle moze jest to jakąś choroba którą da sie podleczyc a nie wyleczyć i bedzie tak w kółko z tą moją krówką :(
Moze macie jakies patenty na to aby to wyleczyc

zgadzam się z atomikiem ale nie do końca. Antybiogram zawsze się sprawdza ponieważ wiemy na co choruje krowa i jaki antybiotyk podać. Jednak jeśli krowa ma gronkowca złocistego to żaden antybiotyk nie pomoże i trzeba taką krowe skasować bo zarazi wszystkie krowy. Jeszcze jedno sprawdz dojarkę i gumy szczykowe czy czasem problem nie jest mechaniczny.

#466 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 15:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) Aha czyli jednak jest nadzieja ze da sie ja nawrocic na dobra droge:) Dzieki za odp. Ma moze ktos jeszcze doswiadczenie w tego typu sytuacjach?

#467 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 10:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) tak ale mimo że zrobisz antybiogram to i tak wskazany antybiotyk nie zawsze skutkuje wiem to z doświadczenia. z kolei gronkowiec u krowy to już nalezy podać żelazo krowie
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#468 Share TomekT25

TomekT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Mam problem z krową. A mianowicie ocieliła się w środę ok. 23.00, przy pierwszym dojeniu zauważyłem że jedna z cwiartek jest twardsza niż inne, strzyk jest grubszy i podczas dojenia ze strzyka leciała tak jakby garaleta. Myślałem że to tylko tak po porodzie i samo przejdzie. Lecz było gorzej, gdyż następnego dnia było mniej tej "garalety" i krowa zaczęła kopac jak tylko dotykało się tego strzyka. Więc w piątek rano zadzwoniłem do weterynarza, powiedziałem jaka sprawa, on mi powiedział że to ostre zapalenie i żebym pojechał do jego " sklepu", powiedział jaka jest sytuacja i oni mi dadzą zastrzyki które się daje w strzyk, takie od zapalenia. Więc kupiłem podałem je jak kazali, zdoiłem, podałem dwa na raz i dwa pojedyńczo co 12 godz. Dziś rano o 10.00 dałem jej ostatni zastrzyk i nic. Jest tak jak było przed "kuracją". Proszę o pomoc ponieważ nie chcę stracic krowy. Jeśli ktoś miał taki przypadek to bardzo prosze o radę. Z góry dziękuję.

#469 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 21:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) musisz podać jej antybiotyk domiesniowo. No i dalej podawać jej antybiotyk w tubkach tylko taki który ma inny skład niż ten który podałes i nie działał.

#470 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Nie wiem co zrobić bo mam taki problem . Jałówka na ocieleniu (2 miesiące do ocielenia ) została rozdojona prze inna sztukę (chodziły razem w kojcu kilka sztuk. Co teraz zrobić bo ta sztuka została odsadzona i uczepiona na stanowisko. Dzis zebrała wymię i ryczy . Czy powinno się ja zacząć doić i zasuszyć przed ocieleniem ( mieliśmy już taki przypadek i ta metoda poskutkowała? Czy jeśli nie będziemy jej zdajac to możne zepsuć wymię?

Edytowany przez pioter03, 17 lipiec 2011 - 11:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 12:18

Witam. Mam problem z krową. A mianowicie ocieliła się w środę ok. 23.00, przy pierwszym dojeniu zauważyłem że jedna z cwiartek jest twardsza niż inne, strzyk jest grubszy i podczas dojenia ze strzyka leciała tak jakby garaleta. Myślałem że to tylko tak po porodzie i samo przejdzie. Lecz było gorzej, gdyż następnego dnia było mniej tej "garalety" i krowa zaczęła kopac jak tylko dotykało się tego strzyka. Więc w piątek rano zadzwoniłem do weterynarza, powiedziałem jaka sprawa, on mi powiedział że to ostre zapalenie i żebym pojechał do jego " sklepu", powiedział jaka jest sytuacja i oni mi dadzą zastrzyki które się daje w strzyk, takie od zapalenia. Więc kupiłem podałem je jak kazali, zdoiłem, podałem dwa na raz i dwa pojedyńczo co 12 godz. Dziś rano o 10.00 dałem jej ostatni zastrzyk i nic. Jest tak jak było przed "kuracją". Proszę o pomoc ponieważ nie chcę stracic krowy. Jeśli ktoś miał taki przypadek to bardzo prosze o radę. Z góry dziękuję.

ma stan zapalny silny proponuję podac cobactan

#472 Share majs

majs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 22:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam
Troche nie na temat ale nie będę zakładał nowego wątka.
Problem z cielakiem mam, być może ktoś miał podobny przypadek i pomoże.
Po ocieleniu diostał siarę, wesoły był i szczęśliwy. Wieczorm jeszcze był bardzo żywy, pił bardzo łapczywie. Rano, następnego dnuia zaś już nie chciał ani kropli mleka a brzuch bardzo miał nabrzmiały, później również ,a brzuch coraz większy był. Dzisiaj wkładany miał wąż gumowy do gardła gazt nie odeszły żadne. Przebijany miał jeden z przedzołądków troche uszło gazów ale nadal brzuch nabrzmiały. Odbytnica połączona raczej z odbytem bo był ubrudzony z tyłu jakby sie załatwiał ale nie jestem pewien ponieważ nie widziałem.
Prosze o radę

#473 Share ReeV

ReeV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 12:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) Płukanka u krowy
Moja krowa latowała się i insemnator powiedzial ze powinna miec płukanke poniewaz jest jakis wyciek Tu moje pytanie czy trzeba te płukanke robic czy to przejdzie i czy krowa się zacieli

#474 Share prezes644

prezes644

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 13:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) ReeV
płukanka jest potrzebna na 100%

#475 Share kaczy994

kaczy994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 19:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja mam nastepujacy problem : Mam krowe ktora po ocieleniu zaczeła się sama doić.Co z nią zrobić <_< ?

#476 Share prezes644

prezes644

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 19:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) najlepiej zastosować kolczatkę w nozdrza abo ją wiązać za rogi

#477 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 19:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) apropo kolczatki czy u was krowy które mają to założone mogą pić z poidła? Założyłem jałowce i dwa dni nie piła tylko beczała musiałem to zdjąć i sprowadzić ja do obory.

#478 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 10:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja mam następujące problemy a mianowicie najlepsza krowa miała się cielić 28 października a tu wczoraj jak wróciła z łąki dostała bóle i oznaki na cielenie i niestety porzuciła wiec jaka to mogła być przyczyna ?
Mam jałówkę młodą, która po ocieleniu nie chce jeść, a tym samym mało daje mleka, nie jest chuda tylko ma głęboki dół głodowy co to może być za przyczyna ?

#479 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 12:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja mam problem z 2 sztukami nie chcą jeść śrutu i dodatków paszowych a przed jedzeniem się ślinią bardzo
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 16:45

Ja mam następujące problemy a mianowicie najlepsza krowa miała się cielić 28 października a tu wczoraj jak wróciła z łąki dostała bóle i oznaki na cielenie i niestety porzuciła wiec jaka to mogła być przyczyna ?
Mam jałówkę młodą, która po ocieleniu nie chce jeść, a tym samym mało daje mleka, nie jest chuda tylko ma głęboki dół głodowy co to może być za przyczyna ?

Przyczyn może byc mnóstwo:
BVD, IBR, neospora, leptospiroza, chlamydia no i ostatnio coraz częściej spotykane rzęsistek oraz mętwik.

Ja bym zaczął od przebadania płodu bo może to była jakaś infekcja np. streptokokoza. W takim wypadku nie ma za bardzo się czym martwić. Szkoda cielaka ale może sytuacja się nie powtórzy. Jeżeli będzie czysto to juz trochę gorzej.
Czy twoje stado jest wolne od BVD i IBR?? Wypadałoby sie zorientować. Jeżeli masz ten syf to może być problem ale to już dłuższa historia i indywidualna sprawa. Później neospora itd.

@atomik takich głupot jak tutaj wypisujesz już dawno nie czytałem.
Twoja złota rada czyli cobactan na wszystko powaliła mnie na kolana. Żelazo na gronkowca?? o tym to trzeba publikację naukową napisać.

PS. Rozumiem ze chcesz pomóc ale zastanów się czy to co piszesz ma sens. Ktos posłucha twoich "rad" i będzie miał poważny problem.

@ariss dajesz do paszy jakiś regulator pH - bufor?? Najprawdopodobniej ci się zakwasiły i stąd ta piana. Dawaj im po 250 - 300 g kwaśnego węglanu sodu. Ogólnie to możesz to podawać wszystkim swoim krowom bo pewnie większość ma za niskie pH żwacza tylko nie tak bardzo jak te dwie. Najlepiej jest to podawać ze śrutą, bo to ona powoduje największe zakwaszenie żwacza.

Edytowany przez rafik256, 31 lipiec 2011 - 17:23.