Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#441 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 kwiecień 2011 - 23:26

ja mieszam z pasza treściwą, glikol w płynie to kiedyś miałem sztukę że sama brała do pyska butelke po jabolu i ciągła "na hejnał" :D

U mnie takich jest 7 sztuk :lol: Podaje się butelkę a one z gwinta doją i jeszcze chcą.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 05:44
  •  

#442 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 21:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie gościu był i zapytał czy stosuje gliceryne? Bo własnie on ja rozprowadza po 1.2 zł za litr. Ta gliceryna to po waszemu glikol?? Zastanawiam się czy tym w ilości 300-400ml./dzień da się zastąpić pasze treściwą typowa energetyczna 2 kg/dzień która daje??

#443 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 16:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) gliceryna to gliceryna, a glikol to glikol :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzięki a możesz trochę wyjaśnić co to jest ta gliceryna?? czym sie rożni od glikolu??

#445 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 09:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) Gliceryna inaczej glicerol, to produkt uboczny powstały po estryfikacji tłuszczy, g. jest alkoholem, w wątrobie ulega przekształceniu do glukozy. Natomiast glikol propylenowy, bo o taki chodzi, jest także alkoholem otrzymywanym drogą chemiczną,między innymi z gliceryny. Jeden z niewielu glikoli nie toksycznych. Tak jak gliceryna ulega przekształceniu w wątrobie do glukozy, tylko przekształcenie to jest szybsze i wydajniejsze . Można stosować je zamiennie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#446 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:52

U mnie gościu był i zapytał czy stosuje gliceryne? Bo własnie on ja rozprowadza po 1.2 zł za litr. Ta gliceryna to po waszemu glikol?? Zastanawiam się czy tym w ilości 300-400ml./dzień da się zastąpić pasze treściwą typowa energetyczna 2 kg/dzień która daje??

Coś podejrzanie tania ta gliceryna, bo u mnie czysta g. to ok 4 zł brutto.
kto sieje ten zbiera....

#447 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) dziś był u mnie gościu z "over" to gliceryna u niego po 3.6zł. ale sąsiad ta po 1.2 bierze chyba ok 2lat drugi teraz od 2mies. zaczął brać i biorą po1000l nie mam jak ich się zapytać jak to działa, ale jak biorą to działa :huh: ... A może tylko marża jest inna?

#448 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) cennik z pewnej firmy
W nawiązaniu do naszej rozmowy oferuję Panu do sprzedaży:

Produkt Opakowanie Cena netto

WODOROWĘGLAN SODU a’25 kg 0,98 zł/kg

TLENEK MAGNEZU a’25 kg 1,65 zł/kg

SIARCZAN MAGNEZU a’35 kg 2,30 zł/kg

SIARCZAN MIEDZI a’25 kg 7,35 zł/kg

GLICERYNA 99,7% a’1200 kg 2,28 zł/kg

PROPIONIAN SODU a’25 kg 8,50 zł/kg

DROŻDŻE PROTECNO 50% a’25 kg 2,50 zł/kg

KREDA PASZOWA 0,39 zł/kg

Do podanych cen należy doliczyć podatek 22% VAT.

za 1,2 zl mozna kupic gliceryne 90% reszta to zanieczyszczenia.

z tego co weim to over sprzedaje glcerynie w mieszankach z glikolem oraz melasa i to kosztuje 3,2-3,6 zł

jesli masz malo energii mozesz sreparatu firmy Blatti o nazwie glimel jest to mieszanka gliceryny z wywarem z melasy koszyuje ok 0,89zł/kg a ma całkiem przyzwoity poziom energii w poruwnaniu z czysta gliceryna.

#449 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 22:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Ostatnio krowa się nam zaczęła cielić 3 tygodnie po planowanym terminie. Niestety za późno zauważyliśmy akcje, cielak głowę miał na zewnątrz a zatrzymał się na barkach. Po wyciągnięciu zdechł. A na dodatek krowa nie wstała i leży od kilku dni. W dniu porodu weterynarz podał 3 butelki wapnia dożylnie. Następnie dostała jeszcze 400 ml płynu 50 % wapnia podskórnie. I nadal od kilku dni nie wstaje. Krew wykazała uszkodzenie wątroby. Czy miał ktoś z was podobny przypadek? Jest dla nie jakaś szansa na wyzdrowienie czy tylko sprzedaż?
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#450 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) u nas miesiąc przed terminem krowa się ocieliła:( niestety cielaki martwe już były:/ dwa ładne byczki poszły do piachu:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) normalnie jak w mojej oborze... dziś rano przychodzę, a krowa się cieli (równo miesiąc przed terminem) jedno ciele już w kanale, drugie w trakcie porodu, dwa byczki, oba martwe. Całe szczęście zasuszana była tylko na Orbeseal, więc mleko za parę dni pójdzie do chłodni.
@ adrian2 z doświadczenia wiem, że jak krowa nie wstaje już kilka dni, to szanse są jakieś 10%, więc lepiej sprzedać ją już teraz.

#452 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 08:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) nasza też była zasuszona Orbeseal, wczoraj był weterynarz aby łożysko wyciągnąć bo mówił że w takiej sytuacji bardzo rzadko sama wyrzuci i dał jakiś zastrzyk jeszcze jej i 5dni ma stać potem mleko do badania i można jak będzie dobre doić:)

#453 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mojej jedno łożysko odeszło i część drugiego, dziś wieczorem lekarz zobaczy co i jak zostało.

#454 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 10:30

Witam. Ostatnio krowa się nam zaczęła cielić 3 tygodnie po planowanym terminie. Niestety za późno zauważyliśmy akcje, cielak głowę miał na zewnątrz a zatrzymał się na barkach. Po wyciągnięciu zdechł. A na dodatek krowa nie wstała i leży od kilku dni. W dniu porodu weterynarz podał 3 butelki wapnia dożylnie. Następnie dostała jeszcze 400 ml płynu 50 % wapnia podskórnie. I nadal od kilku dni nie wstaje. Krew wykazała uszkodzenie wątroby. Czy miał ktoś z was podobny przypadek? Jest dla nie jakaś szansa na wyzdrowienie czy tylko sprzedaż?

dawaj ją na głęboką ściółke i bedzie dobrze. kilka lat temu mieliśmy przypadek że krowa leżala ok45 dni i jest do dzisiaj w stadzie. to zależy też od organizmu.

#455 Share TomekT25

TomekT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. krowa ocieliła się ok 15 marca urodziła zdrowego byczka. Problem polega na tym że od jakiś dwóch tygodni ma mniej mleka. Wcześniej dawała jakieś 20 max 25l. dziennie a teraz nawet 10l. nie daje:( dodam że po wycieleniu nie chciała się "wyczyścic" więc przyjechał weterynarz i niby wyjął ale następnego dnia zaczeła się sama czyścic, zadzwoniłem po weterynarza, gdy przyjechał wydaliła sama resztę, i wtedy wet. dał jej zastrzyk by się później chciała zacielic oraz włorzył jej do otworu jakieś dwie pałeczki które miały się rozpuścic i spowodowac by wydaliła resztki jeśli jakieś zostały. I w dodatku wydaje mi sie że krowa schdła, ma apetyt jak zawsze ale jakby schudła, i jeszcze wydaje mi się że jest trochę "osowiała". Jeśli ktoś wie czego to może byc przyczyną lub miał taki przypadek to prosił bym o rady, pomoc.

#456 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) sprawdź czy nie ma gorączki jak ma to prawdopodobnie ma zapalenie macicy. Musisz wezwać weterynarza żeby podał jej antybiotyk.

#457 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 894 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 06:20

Problem z bydlem (krowy mleczne) A ja mam taki problem jałówka po ocieleniu 1,5miesiąca doiła dobrze a teraz jedna ćwiartka wymienia ciągle jej puchnie, zauważyłem, że ten strzyk co jej puchnie na samej górze ma dziurkę tak jakby z tego głównego strzyku wyrastał drugi strzyk i w tym strzyku jest mleko i myślę, że to jest przyczyna, że wymię puchnie co mam zrobić w tym przypadku?

#458 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 czerwiec 2011 - 13:14

Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??

U mnie po porodzie krowa nie chciała wstać przyjechał weterynarz i dał kroplówkę i wstała potem znowu legła nie chciała wstać i weterynarz był jeszcze parę razy i dawał jej leki i kazał dać wapna i dałem potem wieczorem krowa zaczęła się dusić i puszczała piane z krwią z pyska i ją wtedy zabiłem i pojechała do rzeźni i cudem dostałem za nią 800 zł Dodany obrazek

#459 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 11:20

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z krową. Otóż jedna racica strasznie się rozrosła i krowa ma problem z chodzeniem. Tak źle to wygląda że sam nie mogę nic zrobić. Czy moglibyście podać namiary na kolesi z okolic Grajewa z poskromem weterynaryjnym którzy dobrze się na tym znają, bo mućka cierpi. A i zaczęła już z tego lecieć ropa i dostała antybiotyki i chciałbym to jak najszybciej zrobić. Ale czy ktoś przyjedzie na jedną sztukę?

Edytowany przez TOMEK0603, 04 lipiec 2011 - 11:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 08:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam, ostatnio badałem kał cielaków i weterynarz wykrył u nich że są bardzo zarobaczone i mają bakterie coli,i to prawdopodobnie przechodzi to od krów,powiedział że pewnie kupiłem krowe chorą i zaraziła całe stado miał ktos taki przypadek?