Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#381 Share MariuszTD95D

MariuszTD95D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam ostatni w krowy i jałówki zaczeły wyżucać martwe cielaki w 3-6 miesiącu mają biegunkę zrobiliśmy badania na Neospori canionum wyniki wyszły dodatnie :( Da się jakoś to leczyć?

Edytowany przez MariuszTD95D, 14 luty 2011 - 13:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 20:29
  •  

#382 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:49

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Witam ostatni w krowy i jałówki zaczeły wyżucać martwe cielaki w 3-6 miesiącu mają biegunkę zrobiliśmy badania na Neospori canionum wyniki wyszły dodatnie :( Da się jakoś to leczyć?

Wydaje mi się że to wirus BVD . Proponuje szczepienie . Ja szczepie BVD i IBR .Koszty nie są duze około 60 zł rocznie .BVD szczepimy raz na rok a IBR co 6 miesiecy tylko pierwszy raz szczepi sie dwa razy . Musisz wykonać test czy masz tego wirusa

#383 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 21 luty 2011 - 22:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie gdy krowa nie ma apetytu to podaję jej drożdże rozpuszczone w ciepłej wodzie i do tego 3 piwa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#384 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) @MariuszTD95D odsyłam do top Agrar 2010 z października jest obszerny artykuł o neosporozie bydła. Niestety muszę Cię zmartwić, jedynym skutecznym sposobem pozbycia się tego paskudztwa jest eliminacja sztuk z dodatnim wynikiem na pierwotniaka. Na zachodzie dostępne są szczepionki, niestety u nas nie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#385 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam, mam mały problem z krową która jak leży a czasami nawet jak stoi potrafi popuszczać mleko.Czasami to nawet trzeba szybciej pójść i zdoić bo by wszystko zleciało. Spotkał się już ktoś z taką sytuacją?

#386 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) Takie sztuki się zdarzają. U nas rok temu była taka sztukę to też jej mleko ostro leciało. Cały czas mokro pod nią było. Mleko to potrafiło nawet trzy godziny wcześniej przed udojem lecieć. Nawet 6 miesięcy po wycieleniu jak już wydajność spadła mleko i tak leciało. Później miała problem się zacielić i stwierdziliśmy że nie ma co się z taką sztuką męczyć i ją sprzedaliśmy. A tak na marginesie to dużo ona litrów ci daje? Bo u nas to jakieś 25 litrów maks dawała na dzień, plus jakieś 5 do 10 litrów które jej uciekło. A żadnego specyfiku na zatrzymanie mleka nie znaleźliśmy.

#387 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dużo to ona nie daje bo jakieś 15litrów na dobę plus jakieś 3 litry co się wyleje.

Edytowany przez milanreal1, 23 luty 2011 - 23:44.
cytowanie poprzedniego posta

#388 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jak mówisz że jakieś trzy litry ucieknie to nie jest jeszcze tak dużo. Ja bym ja trzymał. No chyba że masz za mało miejsca w oborze i jakąś jałówkę w jej miejsce. A nie zapala się ona? Bo jak to mleko tak leci to tam w ściółce to dużo bakterii może być i o zapalenie nie trudno.

#389 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jakieś 2 miesiące miała lekkie zapalenie ale za 2 dni było już wszystko ok.Sprzedawał jej nie będę bo ma dopiero niecałe5 lat.

Edytowany przez milanreal1, 23 luty 2011 - 23:44.

#390 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 23 luty 2011 - 22:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja Ci więcej nic nie poradzę :( Może ktoś z forumowiczów ma na to sposób?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share Spidi

Spidi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może spróbuj kupić preparat do zasklepiania strzyków to może pomoże.

#392 Share suniva

suniva

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 luty 2011 - 15:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam taką krowę dojimy ją trzy razy dziennie, i niema problemu ma 40 litrów na dzień,no i trzeba to robić punktualnie.

#393 Share lambo21

lambo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) @suniva u mnie też jak miała więcej mleka to też doiliśmy 3 razy dziennie lecz i to nie pomagało, jak dalej tak będzie to sprzedam ją wysokocielną i ktoś inny będzie miał problem :P

#394 Share JOANNA698

JOANNA698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 13:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) może mi ktoś podać nazwę dobrego zastrzyku dla krowy po którym dostanie ruje? chciała bym kupić i samemu dawać takie zastrzyki, ale nie znam nazwy

#395 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 13:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) leki hormonalne nie są dostępne w wolnej sprzedaży. Poza tym krowę należ najpierw zbadać, aby poznać przyczynę braku rui

#396 Share JOANNA698

JOANNA698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 14:54

Problem z bydlem (krowy mleczne) a co powiecie o leku dalmazin? ktoś go może stosuje w problemach z rujami u krów?

#397 Share damian80

damian80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam Agrofotowiczów, chciałem zapytać czy posiada ktoś namiary na osoby skupójące bydło pourazowe w wojewóctwie lubelskim (okolice lublina)

#398 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 18:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) zadzwoń tam i porozmawiaj 603868328
@ JOANNA698 hormon jak hormon ;) jeśli problemem jest cicha ruja to mozna ja tą prostaglandyną wywołać, ale naprawdę, krowę należy najpierw zbadać, pod kątem cyst, czy tez innych patologii

Edytowany przez b0gdan, 01 marzec 2011 - 18:14.

#399 Share JOANNA698

JOANNA698

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 18:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Raczej nie cicha ruja, tylko jej brak, krowa jest 5 msc po wycieleniu i nie ma narazie rui

Edytowany przez milanreal1, 01 marzec 2011 - 20:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share konopek

konopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam :D mam pytanie co może dolegać krowie jeśli ona drży i nie dojada tak jak wcześniej?? Jestem początkującym i za bardzo się nie znam na chorobach bydła więc się was pytam:D