Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 17:10

No nie wiem co robić.Podrywa sie ,ale nie może tylko na boki sie przekręca,a apetyt ma już lepszy..

oj widze ze masz taką samą sytuacje jak ja, u mnie do krowy lekarz przyjeżdżał 4 razy krowa jak leżała tak nic najwyżej sie trochę przekręcała ale jadła normalnie dawaliśmy jej codziennie wodę wiadrem, siano wcinała ale to nic nie dało bo nie mogła jakoś wstać, po ponad trzech tygodniach wykończyła sie tym leżeniem i zdechła, na lekarza i leki poszło ponad 700zł a na dodatek ta firma utylizacyjna nie miała podpisanej jeszcze jakiejś tam umowy i musieliśmy im zapłacić 650 zł za utylizacje, tyle kasy poszło sie jeb*ć , szkoda gadać bo sie serce kraje ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 17:09
  •  

#22 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 17:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa powinna w takim stanie być na miękkim podłożu, i pod żadnym pozorem nie można jej doić, jeśli bedzie leżeć na betonie , szybko zrobią sie odleżyny, i wtedy koniec bliski

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:04

Problem z bydlem (krowy mleczne) stosuje wysłodki suche i krowy bardzo suchy kał mają z jednej strony dobrze bo czyste wymiona są i łatwiej sięsprząta ale czy to nie wpłynie niekorzystnie na bydło?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#24 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja też daję wysłodki ale nie całkiem suche tylko wilgotne i jest dobrze, moim zdaniem lepiej było by gdybyś je trochę zmoczył wodą ;)

#25 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) jeśli kał jest suchy, tzn że jest za dużo włókna w paszy, a za mało białka - mam na myśli krowy mleczne. A wysłodki należy moczyć , tak jak napisał kolega powyżej

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) tak też robię mocze, suszone to by bida mogłą być i to moczone tak je sciągają, a poza tym tylko siano i treściwe mają tylko

#27 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 23:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) przydała by sie siano-kiszonka, kiszonka z lucerny, koniczyny czerwonej (przy okazji płodozmian jak znalazł na nowe warunki dopłat ;) )i kiszonka z kukurydzy, oraz słoma na zakładkę, pasze treściwe koniecznie z dodatkiem soi, najlepiej koncentrat jakiejś dobrej firmy, optymalna była by pasza pełno porcjowa, ale pewnie to wszystko wiesz, tylko technologia ogranicza...

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 07:04

Problem z bydlem (krowy mleczne) Największy problem to :angry: B) spadajace ceny

#29 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 26 kwiecień 2008 - 09:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) A no spadają i szybko chyba nie wstaną bo kiedyś oglądałem Agrobiznes i mówili o tych spatkach o mleku ,zbożu

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 10:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak mleko spada to i zboże powinno jak mleko spadnie a zboża będą takie drogie no to kaplica

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 21:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zboża stanieją mówili nawet o tym w TV bo obecnie mamy na świecie najmniejsze zapasy zboża i dlatego takie wysokie ceny.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#32 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 22:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) Inaczej, były drogie po przez ostanie dwa lata była susza w europie i australii, (a w polsce nie bardzo), dołozyło się do tego wysokie zapotrzebowanie na biopaliwa i w związku z tym "zmalał" areał na konsumpcję. A w wyniku 2-letniego niedoboru zredukowały się zapasy, to efekt wtórny. Zapasy europa uzupełni ale na biopaliwa będzie szło więcej towaru tak więc ceny nie powinny drastycznie spaść.
Np pszenica: MATIF Paryz kontraktuje na 200EU na IX (680zł), a LIFFE Londyn na 150EU (513zł) na IX. Częsciej się sprawdza MATIF.
Myślę że drmatu nie będzie, byle rolnicy wytrzymali nerwowo i zaraz po żniwach nie sprzedawali wszystkiego co mają, ale nauczka była także powinno być nieźle.
A to że bedzie urodzaj mówią głównie podmioty skupujące, by obniżyć barierę psychologiczną ceny. Pożyjemy zobaczymy.

#33 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 28 kwiecień 2008 - 08:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wracając do tematu..
U nas jest często przypadek żw po porodzie żółądek nie pracuje.
Zazwyczj jest taki problem jak jest duży cielak.
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#34 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:46

Inaczej, były drogie po przez ostanie dwa lata była susza w europie i australii,...

Czyli dobrze powiedziałem B)

Ale koniec już tego OT.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak problemy zbydlem to miałem przypadek krowa nie potrafiła włączyć się do stada chodziła za człowiekiem jak pies albo na pastwisku małpiego rozumu dostawała i rwała druty i uciekała więc stała cały rok jako jedyn ana oborze i po 4 rech latach najpier ze swoim cielakiem potem z adoptowanym (bo zostawiam cielaki na oborze) nauczyła sie paść i chodzić ze stadem B)

#36 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 30 kwiecień 2008 - 21:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) Bardzo ciekawy zachowanie, tak jakby ją stado nie zaakceptowało. Dopiero "macierzyństwo" pozwoliło jej wrócić do stada. To sprytne zwierzaki. Ja mam takie dwie numerantki że na pastwisku wybierają sobie krowę która nieświadoma niczego podjada trawę blisko ogrodzenia i razem bach, skaczą na nią. Ona pada na ogrodzenie, zrywa je, a one kic za wygrodzenie i wolność....

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2008 - 11:04

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie jest to samo jak nie ma młodych w stadzie nie włączam prądu na ogrodzenie i zadna nie wyjdzie, a jak są młode to pasą się właśnie przy drutach a wtedy starszyzna nagania młode które rozrywają druty.
U was w stadach też jest przywódczyni? łatwo to zauważyć jak przegania się bydło na dalsze łąki zawsze jedna starsza i silna sztuka idzie pierwsza, ale jak osłabnie lub jest stara zaczynają się walki w stadzie i jest nowa przywódczyni
ps. słyszałem o przypadku że silniejsze krowy obgryzały innym identyfikatory i z tymi identyfikatorami w zebach chodziły do automatu paszowego

#38 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 maj 2008 - 11:04

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie jest to samo jak nie ma młodych w stadzie nie włączam prądu na ogrodzenie i zadna nie wyjdzie, a jak są młode to pasą się właśnie przy drutach a wtedy starszyzna nagania młode które rozrywają druty.
U was w stadach też jest przywódczyni? łatwo to zauważyć jak przegania się bydło na dalsze łąki zawsze jedna starsza i silna sztuka idzie pierwsza, ale jak osłabnie lub jest stara zaczynają się walki w stadzie i jest nowa przywódczyni
ps. słyszałem o przypadku że silniejsze krowy obgryzały innym identyfikatory i z tymi identyfikatorami w zebach chodziły do automatu paszowego

#39 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 21:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam
Mam problem z krową. Ocieliła się, dała zdrowego cielaka, dobrze odpuściła(sądząc po wymieniu), a tu niemiłe zaskoczenie. Daje 2 litry mleka z jednego udoju, już 4. dzień. Nie wiem co mam z tym zrobić, czy czekać aż się wciągnie w produkowanie mleka, czy trzeba temu jakoś zaradzić?

Dodam jeszcze, że żre normalnie( tzn. nie wykazuje braku apetytu), nie ma objawów chorób. Było to jej drugie ocielenie, w pierwszej laktacji miała wydajność ok. 5500kg w 305 dni.
Za wszelką pomoc dzięki.
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Gaw

Gaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 12:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam wszystkich.
Z tego co napisałeś widzę dwie możliwości. Zapalenie wymienia - nie zawsze musi być wymię spuchnięte, bolesne ... , jak wygląda mleko? Sprawdzałeś mleko na płynie do wykrywania mastitis? Płyn może jeszcze dać trochę zafałszowany wynik - w siarze jest z natury dużo komórek somatycznych, a teraz pewnie krowa ma może mieć takie "ni mleko ni siarę".
Druga rzecz to, że nie "odpuszcza" mleka przy doju - nie wydziela się oksytocyna i mleko zostaje w wymieniu. Sprawdź czy po podaniu oksytocyny krowa da mleko.