zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

b0gdan    90

normalnie jak w mojej oborze... dziś rano przychodzę, a krowa się cieli (równo miesiąc przed terminem) jedno ciele już w kanale, drugie w trakcie porodu, dwa byczki, oba martwe. Całe szczęście zasuszana była tylko na Orbeseal, więc mleko za parę dni pójdzie do chłodni.

@ adrian2 z doświadczenia wiem, że jak krowa nie wstaje już kilka dni, to szanse są jakieś 10%, więc lepiej sprzedać ją już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

nasza też była zasuszona Orbeseal, wczoraj był weterynarz aby łożysko wyciągnąć bo mówił że w takiej sytuacji bardzo rzadko sama wyrzuci i dał jakiś zastrzyk jeszcze jej i 5dni ma stać potem mleko do badania i można jak będzie dobre doić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

u mojej jedno łożysko odeszło i część drugiego, dziś wieczorem lekarz zobaczy co i jak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

Witam. Ostatnio krowa się nam zaczęła cielić 3 tygodnie po planowanym terminie. Niestety za późno zauważyliśmy akcje, cielak głowę miał na zewnątrz a zatrzymał się na barkach. Po wyciągnięciu zdechł. A na dodatek krowa nie wstała i leży od kilku dni. W dniu porodu weterynarz podał 3 butelki wapnia dożylnie. Następnie dostała jeszcze 400 ml płynu 50 % wapnia podskórnie. I nadal od kilku dni nie wstaje. Krew wykazała uszkodzenie wątroby. Czy miał ktoś z was podobny przypadek? Jest dla nie jakaś szansa na wyzdrowienie czy tylko sprzedaż?

dawaj ją na głęboką ściółke i bedzie dobrze. kilka lat temu mieliśmy przypadek że krowa leżala ok45 dni i jest do dzisiaj w stadzie. to zależy też od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekT25    1

Witam. krowa ocieliła się ok 15 marca urodziła zdrowego byczka. Problem polega na tym że od jakiś dwóch tygodni ma mniej mleka. Wcześniej dawała jakieś 20 max 25l. dziennie a teraz nawet 10l. nie daje:( dodam że po wycieleniu nie chciała się "wyczyścic" więc przyjechał weterynarz i niby wyjął ale następnego dnia zaczeła się sama czyścic, zadzwoniłem po weterynarza, gdy przyjechał wydaliła sama resztę, i wtedy wet. dał jej zastrzyk by się później chciała zacielic oraz włorzył jej do otworu jakieś dwie pałeczki które miały się rozpuścic i spowodowac by wydaliła resztki jeśli jakieś zostały. I w dodatku wydaje mi sie że krowa schdła, ma apetyt jak zawsze ale jakby schudła, i jeszcze wydaje mi się że jest trochę "osowiała". Jeśli ktoś wie czego to może byc przyczyną lub miał taki przypadek to prosił bym o rady, pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

sprawdź czy nie ma gorączki jak ma to prawdopodobnie ma zapalenie macicy. Musisz wezwać weterynarza żeby podał jej antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

A ja mam taki problem jałówka po ocieleniu 1,5miesiąca doiła dobrze a teraz jedna ćwiartka wymienia ciągle jej puchnie, zauważyłem, że ten strzyk co jej puchnie na samej górze ma dziurkę tak jakby z tego głównego strzyku wyrastał drugi strzyk i w tym strzyku jest mleko i myślę, że to jest przyczyna, że wymię puchnie co mam zrobić w tym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

 

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??

 

 

U mnie po porodzie krowa nie chciała wstać przyjechał weterynarz i dał kroplówkę i wstała potem znowu legła nie chciała wstać i weterynarz był jeszcze parę razy i dawał jej leki i kazał dać wapna i dałem potem wieczorem krowa zaczęła się dusić i puszczała piane z krwią z pyska i ją wtedy zabiłem i pojechała do rzeźni i cudem dostałem za nią 800 zł sad.gif

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Mam problem z krową. Otóż jedna racica strasznie się rozrosła i krowa ma problem z chodzeniem. Tak źle to wygląda że sam nie mogę nic zrobić. Czy moglibyście podać namiary na kolesi z okolic Grajewa z poskromem weterynaryjnym którzy dobrze się na tym znają, bo mućka cierpi. A i zaczęła już z tego lecieć ropa i dostała antybiotyki i chciałbym to jak najszybciej zrobić. Ale czy ktoś przyjedzie na jedną sztukę?

Edytowano przez TOMEK0603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, ostatnio badałem kał cielaków i weterynarz wykrył u nich że są bardzo zarobaczone i mają bakterie coli,i to prawdopodobnie przechodzi to od krów,powiedział że pewnie kupiłem krowe chorą i zaraziła całe stado miał ktos taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

witajcie

Otóż ostatnio regularnie krowa dostaje zapalenie jednej ćwiartki dam lekarstwo i po okresie mniej wiecej 2tyg. to samo z tą samą ćwiartką zaznaczam iż jest to najlepsza sztuka w stadzie dająca najwieciej mleka ok.35-38litrów dziennie

Tak już sobie muśle moze jest to jakąś choroba którą da sie podleczyc a nie wyleczyć i bedzie tak w kółko z tą moją krówką :(

Moze macie jakies patenty na to aby to wyleczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

po pierwsze należy zrobić antybiogram aczkolwiek nie zawsze jest to skuteczne, po drugie to że łapie zapalenia to może świadczyc że albo ma skłonności np. daje sporo mleka i przy dwukrotnym doju ćwiartka jest nei przygotowana po trzecie zależy czym leczysz bo antybiotyk może być nie skuteczny na dany szczep bakterii, po czwarte krowa może mieć gronkowaca, ja przy bardzo silnym zapalaeniu podaję cobactan do wymienia ale gdy nei mogę wyleczyć i częste są zapalenia to robię antybiogram. Jeżeli od zawsze ma skłonności to lepiej ją obdoić i skasować z bólem serca


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Prosze o porade hodowcow bydla mlecznego.

Mam krowe ktora wycielila sie 2 dni temu i problem jest z nia taki ze zatrzymuje mleko. W zeszlej laktacji potrafila sie zapuscic po okolo 3 miesiacach, wspomne ze wtedy zastrzyki dostawala tylko na poczatku wiec to pewnie dlatego. Po tym wycieleniu ciele zostalo po dobie jej zabrane. Wczoraj rano oddala z wlasnej woli 8L, w poludnie 1L, a nastepnie wieczorem nie chiala nic oddac, dostala wiec zastrzyk i oddala 18L. Dzis rano wstrzymala mleko od razu wiec dostala zastrzyk i oddala po nim 12L w poludnie oddala 100ml a wieczorem sie dopiero okaze.

Prosze o rady jak mozna sobie poradzic z taka krowa czy konieczne bedzie juz ciagle podawanie jej zastrzykow, a co za tym idzie sprzedanie jej na rzez, czy moze jednak da sie ja jakos przezwyciezyc. Widac ze zwierze ma mleko tylko poprostu potrafi bardzo dobrze je zatrzymywac.

Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zastrzyki z oksytocyny podajemy przez jakieś 1 miesiąc (ale różnie to bywa, czasem wystarczy tydzień, czasem 2 miesiące), zaczynamy od 5 cm i schodzimy do zera, później wystarczy samo ukłucie :) Moje bydle w drugiej laktacji od początku już oddawało mleko

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

witajcie

Otóż ostatnio regularnie krowa dostaje zapalenie jednej ćwiartki dam lekarstwo i po okresie mniej wiecej 2tyg. to samo z tą samą ćwiartką zaznaczam iż jest to najlepsza sztuka w stadzie dająca najwieciej mleka ok.35-38litrów dziennie

Tak już sobie muśle moze jest to jakąś choroba którą da sie podleczyc a nie wyleczyć i bedzie tak w kółko z tą moją krówką :(

Moze macie jakies patenty na to aby to wyleczyc

zgadzam się z atomikiem ale nie do końca. Antybiogram zawsze się sprawdza ponieważ wiemy na co choruje krowa i jaki antybiotyk podać. Jednak jeśli krowa ma gronkowca złocistego to żaden antybiotyk nie pomoże i trzeba taką krowe skasować bo zarazi wszystkie krowy. Jeszcze jedno sprawdz dojarkę i gumy szczykowe czy czasem problem nie jest mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

Aha czyli jednak jest nadzieja ze da sie ja nawrocic na dobra droge:) Dzieki za odp. Ma moze ktos jeszcze doswiadczenie w tego typu sytuacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak ale mimo że zrobisz antybiogram to i tak wskazany antybiotyk nie zawsze skutkuje wiem to z doświadczenia. z kolei gronkowiec u krowy to już nalezy podać żelazo krowie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekT25    1

Witam. Mam problem z krową. A mianowicie ocieliła się w środę ok. 23.00, przy pierwszym dojeniu zauważyłem że jedna z cwiartek jest twardsza niż inne, strzyk jest grubszy i podczas dojenia ze strzyka leciała tak jakby garaleta. Myślałem że to tylko tak po porodzie i samo przejdzie. Lecz było gorzej, gdyż następnego dnia było mniej tej "garalety" i krowa zaczęła kopac jak tylko dotykało się tego strzyka. Więc w piątek rano zadzwoniłem do weterynarza, powiedziałem jaka sprawa, on mi powiedział że to ostre zapalenie i żebym pojechał do jego " sklepu", powiedział jaka jest sytuacja i oni mi dadzą zastrzyki które się daje w strzyk, takie od zapalenia. Więc kupiłem podałem je jak kazali, zdoiłem, podałem dwa na raz i dwa pojedyńczo co 12 godz. Dziś rano o 10.00 dałem jej ostatni zastrzyk i nic. Jest tak jak było przed "kuracją". Proszę o pomoc ponieważ nie chcę stracic krowy. Jeśli ktoś miał taki przypadek to bardzo prosze o radę. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

musisz podać jej antybiotyk domiesniowo. No i dalej podawać jej antybiotyk w tubkach tylko taki który ma inny skład niż ten który podałes i nie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Witam. Nie wiem co zrobić bo mam taki problem . Jałówka na ocieleniu (2 miesiące do ocielenia ) została rozdojona prze inna sztukę (chodziły razem w kojcu kilka sztuk. Co teraz zrobić bo ta sztuka została odsadzona i uczepiona na stanowisko. Dzis zebrała wymię i ryczy . Czy powinno się ja zacząć doić i zasuszyć przed ocieleniem ( mieliśmy już taki przypadek i ta metoda poskutkowała? Czy jeśli nie będziemy jej zdajac to możne zepsuć wymię?

Edytowano przez pioter03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Witam. Mam problem z krową. A mianowicie ocieliła się w środę ok. 23.00, przy pierwszym dojeniu zauważyłem że jedna z cwiartek jest twardsza niż inne, strzyk jest grubszy i podczas dojenia ze strzyka leciała tak jakby garaleta. Myślałem że to tylko tak po porodzie i samo przejdzie. Lecz było gorzej, gdyż następnego dnia było mniej tej "garalety" i krowa zaczęła kopac jak tylko dotykało się tego strzyka. Więc w piątek rano zadzwoniłem do weterynarza, powiedziałem jaka sprawa, on mi powiedział że to ostre zapalenie i żebym pojechał do jego " sklepu", powiedział jaka jest sytuacja i oni mi dadzą zastrzyki które się daje w strzyk, takie od zapalenia. Więc kupiłem podałem je jak kazali, zdoiłem, podałem dwa na raz i dwa pojedyńczo co 12 godz. Dziś rano o 10.00 dałem jej ostatni zastrzyk i nic. Jest tak jak było przed "kuracją". Proszę o pomoc ponieważ nie chcę stracic krowy. Jeśli ktoś miał taki przypadek to bardzo prosze o radę. Z góry dziękuję.

ma stan zapalny silny proponuję podac cobactan


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majs    0

Witam

Troche nie na temat ale nie będę zakładał nowego wątka.

Problem z cielakiem mam, być może ktoś miał podobny przypadek i pomoże.

Po ocieleniu diostał siarę, wesoły był i szczęśliwy. Wieczorm jeszcze był bardzo żywy, pił bardzo łapczywie. Rano, następnego dnuia zaś już nie chciał ani kropli mleka a brzuch bardzo miał nabrzmiały, później również ,a brzuch coraz większy był. Dzisiaj wkładany miał wąż gumowy do gardła gazt nie odeszły żadne. Przebijany miał jeden z przedzołądków troche uszło gazów ale nadal brzuch nabrzmiały. Odbytnica połączona raczej z odbytem bo był ubrudzony z tyłu jakby sie załatwiał ale nie jestem pewien ponieważ nie widziałem.

Prosze o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReeV    0

Płukanka u krowy

Moja krowa latowała się i insemnator powiedzial ze powinna miec płukanke poniewaz jest jakis wyciek Tu moje pytanie czy trzeba te płukanke robic czy to przejdzie i czy krowa się zacieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczy994    0

Ja mam nastepujacy problem : Mam krowe ktora po ocieleniu zaczeła się sama doić.Co z nią zrobić <_< ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj