zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

maroko    118

Wygląda to na zapalenie szpary międzyracicznej. Na drugiej nodze też jest tylko w mniejszym stopniu. Popsikałem to przed chwila cyclo spray bo nic innego nie mam. 

Korekcję racic wykonuję sam, chociaż specjalistą nie jestem. Widziałem na yt kilka filmików ;)

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ło matko.

Dobrze zdezynfekować, leki przeciwbolowe przeciwzapalne, miejscowo antybiotyk na szparę i podskornie chociazby Eficur czy coś z ceftiofurem. To nie zarty. 

Dlatego do takich przypadkow wzywa się lekarza jeśli samemu nie potrafi się ocenić sytuacji. Mam nadzieje,ze Twoja krowa z tego wyjdzie, bo opuchlizna jest bardzo duża, wzywaj lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Posłuchaj Pauliny i wezwij weta plus kogoś kto by skorygował bo kąt tych racic chyba trochę za duży. Ona stoi na piętach. Delikatne racice plus zapalenie. Sam cyclospray nie da radę. Po korekcie i do dezynfekcji jak najbardziej. 

Dzięki za info o opatrunkach. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Przykro to mówić ale u  nas w okolicy ciężko o dobrego weterynarza.

Krówka dostała dziś Cemay 15 ml + Pyralgivet 10 ml. Nadal psikam cyclo spray. Korekcję myślę żeby zrobić jak zapalenie przejdzie czy lepiej od razu? Ma może ktoś namiary na dobrego fachowca z kuj-pom?

O wynikach leczenia będę informował na bieżąco.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Ja z podlaskiego to nie podpowiem. U nas i wet i od korekty do wyboru do koloru. Z korekcja to bym nie czekał i jak najszybciej razem z leczeniem. Pozdrawiam. 

Ten cemay to zamiennik eficura. Nie zapomnij powtórzyć tak ze trzy razy raz na dobę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Korekcja racic dziś zrobiona :)  Czy po tym Cemau-u zawsze zostają takie guzy na szui u krowy? Nie wiem czy to nie zależy od sztuki ? Bo tak dziś sprawdziłem i ma ich sporo, cokolwiek dostawała to są guzki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostawala podskórnie w okolicę szyi? Jeśli dobrze wymieszane wiekszych guzów nie powinno być, po takich antybiotykach czasem jest jakis odczyn, ale szybko znika. Ja daję w okolicy łopatki gdzie skóra jest grubsza i luzniejsza i latwiej podac podskórnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Tak, podskórnie na szyi. Tak kazał weterynarz. Wymieszane było dobrze raczej. Mi się wydaje że ta sztuka tak już ma. To taki typowy Hf, wszystko idzie w mleko, chociaż wolałbym żeby trochę lepiej wyglądała. A jak się jej da więcej to ona więcej mleka tylko da ;) Po wycieleniu dostała wlewy dożylne i też są do tej pory spore guzki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No czyli ten typ tak ma. Wedlug ulotki powinno po 10dniach zejść :)

A jak w ogóle noga? Opuchlizna trochę zeszła? Zapomnialam Ci napisac, ze mogles jakas mascia schladzajacą do wymion posmarować tą opuchliznę. Ja mam z CanAgri fajny zel nr 17 na octanie glinu na stawy i opuchlizne wymion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Wygląda już to dużo lepiej. Teraz w sumie nie idzie prawie zauważyć że krowa oszczędza tej nogi. Także myślę że będzie dobrze :)

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

👍👍👍👍👍👍  dobra krowa :)dała radę :) powodzenia dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliście może przypadek opuchniętego karku u krowy ? Odgniotła sobie i jest twarda bomba krowa gorączkuje. Dostaje antybiotyk i przeciwzapalny. Póki działają leki jest ok. Później temperatura rośnie. Jakieś pomysły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak miałem. Potłukła się o ramy na legowisku i wyglądała jak wielbłąd tylko guz tuż przy łoptkach. Smarować maścią ichtiolo-kamforową lub naprzemiennie kamforową i ichtiolową. Zrobi się miękkie cienkie uwypuklenie po tygodniu, dwóch. Natniesz to miejsce i wyciśniesz ropę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem upadek sztuki w 2 laktacji a tj jej początku wycielenie bardzo łagodne o godzinie 20 w wtorek podałem standardowo porodowy starcpack( glikol w pójle 20 litrów wapni calem plus 1 butelkę ,100 gram neopropiowet) Rano przychodzę łóozysko ładnie odeszło ale widać że krowa ma gorączkę zmierzyłem było 41stopni od razu podałem na gorączkę na dawkę na 700kg ale spadłą tylko o 1 stopień krowa zaczeła dyszeć o godzinie 13 wizyta weterynarza do tej godziny było ciut lepiej nie stwierdził przemieszczenia ketozy pęknięcia macicy itp podejrzewał zapalenie płuc podał dożylnie lekarstwa kupiłęm na całą kurację a sztuka padła o godzinie 20 . O godzinie 17 mierzyłem temperaturę miała 42 stopnie zmieniłem lek od gorączki podałem dawkę na 700 kg znowu spadła o 1 stopień pierwszy raz coś takiego widziałem co wy podejrzewacie ? Żeby od płuc padła w 24 godziny aż nie możliwe kiedyś jak byłą chora to dwa tygodnie ostatnio byczka leczyłem 300 kg wyglądał gorzej a wyleczyłem go zwykłym floronem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DzikiSimental25 napisał:

@Thomas2135 Twoja też gorączkowała ? Moja też wygląda jak wielbłąd. Guz jest twardy. Smaruję maścią ichtiolową.

Moja nie gorączkowała. Kup jeszcze kamforową maść i smaruj na przemian rano i wieczorem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@zkordalski jak chcesz miec pewnosc to tylko sekcja.

Jak piszesz,ze lekarz "podejrzewal" zapalenie płuc to nie był pewny jak osłuchał? 

Ktoś tu na forum ostatnio tez mial podobny problem z bykami,ktorym piana szła z pyska i zdechły.

Ja mialam taki przypadek silnego zapalenia pluc, krowa z goraczką,piana z pyska, szybki oddech, ale dostala leki i o dziwo przeszło, a wygladała jakby miala zdechnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@DzikiSimental25 ja miesiac smarowałam jednej ropień na udzie,  :) dzisiaj pękł...10litrów ropy, a krowa jaka szczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja nie miala temperatury cały ten czas, a antybiotyk dostaje dopiero teraz, bo boję się o zakazenie rany po pęknięciu.

Miałam duzo krow z ropniami i zadna nie gorączkowała, ale temperatury w sumie tez nigdy nie mierzyłam, bo objawow nie było widać, nie spadały z mleka, normalnie sie zachowywały, jadły.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19454
35 minut temu, Paulina1985 napisał:

@DzikiSimental25 ja miesiac smarowałam jednej ropień na udzie,  :) dzisiaj pękł...10litrów ropy, a krowa jaka szczesliwa :)

i ten zapach ....bezcenny😓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hahaha 🤣 juz mnie to nie razi🤣 Ale gumowe rekawiczki nie dały rady...😒 a jeszcze musiałam włokniki wyciągać, bo otwór się nimi zapychał 🤪 Trochę smrodu, ale radość jest, od razu krowa widać "szczęśliwsza".

@DzikiSimental25 a ona od poczatku gorączkowała?? Czy dopiero po tych kilku dniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj