zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Jus82    6
Gorączka dziś 37.3 siano skubała nocą bo się załatwia, kukurydzy i paszy nie chce. Wstaje sama. Mamy nadzieję, że to nie ciało obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Przy tej temperaturze to krowa jest osłabiona. 

Rób wylewki z drożdży a jeśli podejrzenie ciała obcego to wrzuć magnes weterynaryjny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
20 godzin temu, Paulina1985 napisał:

My dziś mieliśmy krwotok z przedniej nogi nad nadgarstkiem...naczynie krwionośne do szycia a krowa 2tyg przed wycieleniem ...działo się :)

A co było przyczyną krwotoku, uraz? 🙂 u mnie latem u krowy było podobnie. Na stawię skokowym zrobił się potężny obrzęk, podałem jej leki, obrzęk trochę odpuścił bo zrobił się taki worek czymś wypełniony w środku. I tak może po dwóch miesiącach zachodze z rana do obory, a tam patrzę wszystko we krwi(krowa, legowisko, ściana i sąsiednie krowy). Najpierw było przerażenie, później przyglądam się i widzę że pękł jej ten obrzęk dziura jak pięść a krew cały czas tryska pod ciśnieniem. Ile się umeczylem żeby to zatamowac ale się udało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja musiała gdzieś nabić , tez cisnienie wielkie, raz zatrzymalam uciskowym opatrunkiem, za dwa dni zgubila opatrunek, uderzyla się i znowu, ale tym razem nie do zatrzymania. Lekarz przyjechał podwiazał niciami i jest dobrze odpukać. 

Twoja pewnie miała jakiegos ropnia przebila lub samo pękło i gdzies naczynie naruszone, niestety, ale w pore zauważone konczy się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Mam problem z krowa po wycieleniu dostała porażenia po porodzie i nie moze wstac , jest to moja jedna z lepszych sztuk mimo że to 5 ocieplenie.Wezwalem weta natychmiast podal wapno dwa dni i krowa nic.Po porodzie ładnie się oczyscila i apetyt też ma,wet wziął dziś krew do badania wieczorem będą wyniki. jeśli miał ktoś podobne problemy proszę pisać i jaka jest szansa że wstanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko jeden wlew dał? Moze potrzebuje więcej, może steryd trzeba dac,wit B.

A podrywa się? Probuje sama wstawac? Czołga się? Podsuwa tylne nogi do siebie jeśli odciągniesz?

Ja bym próbowała ją postawić za guzy biodrowe albo na pasach jesli jest taka możliwosc. 

Jesli ma apetyt to już dobrze moim zdaniem rokuje, tylko trzeba co kilka godzin zmieniać jej bok lezenia, miałam taką i po trzech wizytach dopiero wstała,ale na początku pomagaliśmy podnosząc za guzy biodrowe motylkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrób tak jak pisze @Paulina1985. Ze dwa tygodnie temu też mieliśmy podobny przypadek. Wcześniej był ze 3 lata temu. Zatuczyła się i nie dopilnowaliśmy porodu. Męczyła się dość długo i taki efekt. Tak jak pisze Paulina podaj wapno, witaminy i inne składniki. U nas po jednej wizycie było już ok. To znaczy sama nie wstała. Trzeba było ją wyciągnąć na piach i podnieść motylem za biodra. Po jednej takiej próbie odzyskała pewność i sama już wstawała, lecz miała przykórcz tylnych nóg jeszcze jakieś 3-4 dni, więc cały czas przebywała na piachu. Możesz zapomnieć że wstanie ci na śliskiej posadzce lub matach. Poślizgnie się kilka razy i będzie się bać i machać bez opamiętania nogami aż poomyka nogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1
20 minut temu, patrykb2736 napisał:

Mam problem z krowa po wycieleniu dostała porażenia po porodzie i nie moze wstac , jest to moja jedna z lepszych sztuk mimo że to 5 ocieplenie.Wezwalem weta natychmiast podal wapno dwa dni i krowa nic.Po porodzie ładnie się oczyscila i apetyt też ma,wet wziął dziś krew do badania wieczorem będą wyniki. jeśli miał ktoś podobne problemy proszę pisać i jaka jest szansa że wstanie?

u mnie ostatnio dwie zaległy już przed porodem na drugi dzień poród jednej pomogły dwie kroplówki drugiej trzy obie podniosly sie trzeciego dnia .....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Jeśli to odwapnienie to wstać może po dłuższym czasie aby apetyt miała Ale jak np niedobór fosforu(podwiniwte tylne racice jako jeden z objawow) to jak w ciągu 24 h nie wstanie to już nikłe szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Paulina1985 napisał:

Tylko jeden wlew dał? Moze potrzebuje więcej, może steryd trzeba dac,wit B.

A podrywa się? Probuje sama wstawac? Czołga się? Podsuwa tylne nogi do siebie jeśli odciągniesz?

Ja bym próbowała ją postawić za guzy biodrowe albo na pasach jesli jest taka możliwosc. 

Jesli ma apetyt to już dobrze moim zdaniem rokuje, tylko trzeba co kilka godzin zmieniać jej bok lezenia, miałam taką i po trzech wizytach dopiero wstała,ale na początku pomagaliśmy podnosząc za guzy biodrowe motylkiem.

Tzn dawał ich więcej.Jeden wlew z wapnem i jeden z witaminami do tego zastrzyk domiesniowo. I tak 2x Nie podrywa się zbytnio jak ja szturchne trochę to próbuje Ale nie ma siły wstać, przemieszczac się przemieszcza bo co jestem to w trochę innej pozycji jest, Nogi podsuwa jak odciagne. będzie możliwość podniesienia jej za guzy biodrowe jutro z rana podjadę do znajomego po sprzet, właśnie z tą pozycją to ciężko bo krowa bardzo duża około 800 900kg i stoi w środku musiał bym ja dana sam brzeg gdzie jest więcej miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To musisz ja przesunąć, dla kilku osób to nie problem, u nas niestety takie kombinacje przetestowane i to podniesienie i pokazanie jej jak jest fajnie stać na pewno pomoże :) Jeśli tylko bedziesz czekał to się zależy i nic z tego nie bedzie. Trzymam kciuki 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

michalcium napisał:

Jeśli to odwapnienie to wstać może po dłuższym czasie aby apetyt miała Ale jak np niedobór fosforu(podwiniwte tylne racice jako jeden z objawow) to jak w ciągu 24 h nie wstanie to już nikłe szanse

Racic nie podwija, niedługo będę miał info od weta z wynikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

a nie próbujecie podnosić krów tymi "chwytakami" ?   Ja z kolei mam pytanie do znawców tematu , co może być przyczyną zatykania ksiąg u krowy ? Wszystkie inne dostają tą samą dawkę pokarmową a jej przydarza to już się 3 raz na przestrzeni około 2-3 miesięcy . U innych sztuk nie mam tego problemu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My mamy chwytak czy motylek jak tam zwą do podnoszenia za guzy biodrowe, o tym pisalam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Fosfor jest dość nisko Ale tragedii nie ma ,wapń już na wysokim poziomie, dziś z tatą przewrócilismy ja na drugi bok i będziemy podnosić pozniej, przyjedzie wet i jeszcze coś poda. Jak ja przesuwalismy to stawiała opór i chciała się zrywac ,ale jak tu kolega wyżej wspominal śliska się i pewnie ma obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Najlepiej gdzieś na głęboką by ja zaciągnąć zawsze by miała zaparcie o obornik i i razie niepowodzenia wstania miekki upadek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jak mi krowa sie rozjechala na srodku obory to podkładałam też stare piankowe maty legowiskowe i tez super jeśli nie ma nic pod reką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Dużo krowie nie brakuje żeby wstać gdy ja podnosimy tym chwytakiem, krowa ma coraz więcej energii w sobie, dostała dziś kroplowki i bolus fosforowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

👏👍 super !!! Trzymamy kciuki dalej! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

taka rzecz problem z krową

 od 40 dni w moim stadzie zacielona ale niepotwierdzana jeszcze, w miarę dobrze je kukurydzę plus osypkę ale zaczęła gorzej pobierać z beli, i zaczeła kaszleć tak normalnie jak to krowa czasami odkaszluję ale częściej, Dziś zjadła i położyła i kaszleć zaczeła tak jakby chciała coś wypluć i tak ciężko oddychać. Wezwałem weta 39.5 i osłuchał że ma szmery być może ciało obce. Dostała antybiotyk i jutro powtórzyć. Jutro też magnes bo dziś nie miał.  Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Edytowano przez michatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jezu co za lekarz...nie mial magnesu?  Ja bym mu powiedziala, ze ma zapierniczać po magnes i wrocić dopiero po kasę za wizytę...

Pozostaje Ci niestety czekać, po objawach tez bym powiedziala, ze cialo obce...do jutra juz moze byc róznie, ale diagnoza lekarza pewnie sluszna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kaszel, ciezki oddech, czasem tylko przestaje jesć. Na poczatku bardzo ugina się gdy nacisnie się na kręgosłup za lopatkami, ale w dalszych dniach moze juz nawet nie reagowac na to. Jesli to bylyby pluca czy krtań to by wysłuchał. No ale rentgena w oczach nie mamy, a krowy potrafią zaskakiwać, jesli to cialo obce niemetal to też ciezko zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj