zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

mariuszeck    0

mam problem z krową po ocieleniu. wycieliła sie bez problemu(troche mej pomocy) ale nie mogła się oczyścic. Wet przyjechał i odjął łożysko. Po tym zaczeła słabo jesc, więc podałem jej Uni-Ruminal(na ruszenie żoładka) i troche zaczeła jesc ale teraz znowu słabo? co moze jej byc?

Edytowano przez mariuszeck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mariuszeck a mierzyłeś jej temperature?? Wet włożył antybiotyk do macicy?? Przyczyn może być duuużo ... Np. mógł się trawieniec podnieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszeck    0

Wczoraj był wet i miała jeszcze brudy i włożył jej antybiotyk(tabletke). ale słyszałem ze najlepiej włorzyc ze dwie, wiec dzis znowu ma przyjechac. Najprawdopodobniej te brudy spowodowały ze się przychorowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jak sprawdzić czy jałówka jest cielna? weterynarz był ale mówił ze za wcześnie jeszcze.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jaki kolor powinna mieć prawidłowa siara, czy mleko przypominające kakao przez pierwsze 3 dni świadczy o czymś nieprawidłowym z krową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Witam

Koledzy i Koleżanki pomóżcie, nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tu.

Mam problem z krową, od 3 dni nic nie je, ogólnie głowa spuszczona, brak zainteresowania paszą, weterynarz był już 2 razy wczoraj i dziś o 18. stwierdził przemieszczenie trawieńca, trudno rozumiem ale tu jest główny problem w tym że krowa jest 8 miesięcy cielna :( iii zabieg sprowadzający trawieniec chyba raczej nie wchodzi w grę. Wczoraj dostała Propiosan + Rumen Block + zastrzyki (tu nie pamiętam nazwy) a dziś Cobactan + Sól gorzką (siarczan magnezu siedmiowodny) 400g. Miał może już ktoś taki przypadek??? Będę wdzięczny za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Paweł taki kolor siary świadczy o tym, że w mleku jest trochę krwi.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszeck    0

2 tyg temu krowa sie ocieliła i miała zatrzymanie łożyska. Wcześniej jeszcze jeszcze jadła, ale teraz stasznie słabo. Jestem pewien ze bierze ją ketoza. Mam pytanie, jak teraz zacznę jej podawac glikol to przejdzie jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Pierwsze co to zrób jej płukanie pewnie ma zapalenie macicy ja stosuje Fatroximin, a potem możesz spróbować z glikolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszeck    0

po usunięciu łożyska dostała 1 tabletkę(antybiotyk) po tyg jescze 2 tabletki, pare dni temu zrobił jej płukankę jodowaną(coś takiego). a od wczoraj podaje jej glikol ok 400 ml/dzień i juz troche jej pomoaga. ale śmiedzi jej otworu moczowo-rozrodczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Witam

Koledzy i Koleżanki pomóżcie, nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tu.

Mam problem z krową, od 3 dni nic nie je, ogólnie głowa spuszczona, brak zainteresowania paszą, weterynarz był już 2 razy wczoraj i dziś o 18. stwierdził przemieszczenie trawieńca, trudno rozumiem ale tu jest główny problem w tym że krowa jest 8 miesięcy cielna :( iii zabieg sprowadzający trawieniec chyba raczej nie wchodzi w grę. Wczoraj dostała Propiosan + Rumen Block + zastrzyki (tu nie pamiętam nazwy) a dziś Cobactan + Sól gorzką (siarczan magnezu siedmiowodny) 400g. Miał może już ktoś taki przypadek??? Będę wdzięczny za informację.

mam to samo, ma się cielić 1 kwietnia i tak od 4 dni nie chce jeść

na początku nie wyjadała kukurydzy, dałem jej ze trzy razy glikolu i było dobrze do czasu, dziś rano jadła normalnie ale po południu nawet nie ruszyła kiszonki tylko pełnoporcjówkę wyjadła, teraz ciągle leży

czy ktoś wie co może jej być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

Masz to samo tzn też ma przemieszczenie trawieńca czy nie chce jeść? Być może mieć ketozę lekarz mi mówił że zdarzają się przypadki ketozy u jałówek :blink:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7
Napisano (edytowany)

wieczorem był u mnie weterynarz, powiedział że żołądek stanął i dał zastrzyki, kazał zrobić 2wlewy dziś i rano (uni-ruminal)

co do ketozy, to nie jałówka tylko będzie miała 2 cielaka, w tamtym roku dawałem glikol i zero objawów ketozy

Edytowano przez dex1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

wieczorem był u mnie weterynarz, powiedział że żołądek stanął i dał zastrzyki, kazał zrobić 2wlewy dziś i rano (uni-ruminal)

co do ketozy, to nie jałówka tylko będzie miała 2 cielaka, w tamtym roku dawałem glikol i zero objawów ketozy

Witam

Jeśli to żołądek to będzie ok, ważne żeby się wypróżniała, po tym uni-ruminalu powinno ją ruszyć.

U mojej krowy bez zmian jak było, tak nadal jest, już tydzień czasu mija, dziś po raz 4 był weterynarz, powiedział, że jak do piątku się nie zmieni to żeby ją sprzedać, ale kto mi kupi taką krowę cielną w takim stanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

u mnie tez krowa od dolu rozerwala se stszyk okolo 4 lata temu mam jo jeszcze ale co kilka miesiecy lapi ja w tej cwiartce komurki lub powazniejsze zapalenie. nawet badalem mleko na bakteriologie w celu podania odpowiedniego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszeck    0

Anomalia...... Po wycieleniu krowa miała zatrzymanie łożyska, potem ketoza(juz wyleczona) a teraz zapalenie(jedna cwiartka)...

Mam pytanie czy wyleczy zapalenie jak jedna cwiartka jest twarda jak kamień i lecą gile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

witam

mam problem z krowami nie chcą mi jeść mleka dają dużo mniej niektóre jeszcze się nawet nie pocieliły i nie chcą jeść, teraz daję im najlepsze pasze jakie mam czyli pierwszy pokos z sianych łąk i tylko trochę zjedzą i nawet juz kukurydze słabo jedzą strasznie pochudły

co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Możesz wlać po pół litra wódki rozrobionej z wodą , albo po pół kilo drożdży + szklankę sody ,tak nawet ze dwa razy na przemian , oraz suche sianko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

@slawek jeszcze mi się krowy spiją :P

a te drożdże to jakieś specjalne czy normalne ?

Zwykłe drożdże piekarnicze . A zamiast wódki może być bimber , na przekarmienie pomaga . W wigilię podałem dwóm krowom litra na pół i święta o suchym pysku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj