Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#3161 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 15:04

"w Puławach w Biowecie u dr Matrasowej można kupić szczepionkę na gronkowca złocistego o skuteczności 95% "

Szczepionka to może zapobiegać a nie wyleczyć. Szkoda mi kasować krowę ze względu na gronkowiec i syzyfową robotę związaną z leczeniem tej bakterii dlatego pytam o rywanol skasowanie jednego strzyka na amen. Mam dwie krowy co doją się na 3 strzyki i sypią mlekiem(ponoć traci się ok 10 % wydajności). Skuteczność leczenia  oceniam na 10 do 20 %(czyli jedna, dwie krowy na dziesięć).

Jeżeli Ktoś wie jak to się robi a najlepiej jak sam praktykował to proszę o wskazówki. Ile ml tego rywanolu wprowadzić strzykawką po zdojeniu ćwiartki? Jakie stężenie?tzn ile tabletek na wymaganą ilość cieczy? Jest też gotowy rywanol w płynie w aptece. Czy to będzie odpowiednie stężenie? Ile razy trzeba powtórzyć taki zastrzyk(po ilu udojach?

Pozdrawiam i czekam na rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 05:33
  •  

#3162 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:53

Witam, mam jalowke,41 tydzień ciąży, ma podogonice czerwona,i,,dolki,, ale wymienia zero.  strzyki jak u małych jaloweczek, czy to jest normalne ? Czy będzie w stanie wykarmić ciele ?Jalowka 75 % lm, wywolywac jej porod,czy czekac cierpliwie ?

#3163 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 21:00

Przecież to rasa mięsna, a nie mleczna, to i wymieniem się nie przejmuj. Dla cielaka powinno wystarczyć, ale nic po za tym.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#3164 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 21:39

dzięki  za odpowiedz

#3165 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:00

Panowie sorry że w tym temacie zapytam, ale musze wiedzieć tak na szybko. Czy wydadzą mi w Agencji księgę rejestracji bydła jak to się mówi gotową i wypełnioną??

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3166 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:20

no jaja se chyba robisz... no ale spytać w agencji możesz ;)

#3167 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:23

Nie robię tylko pytam poważnie, potrzebna mi jest a jak wiadomo moja nie jest do końca prowadzona tak jak należy dlatego bym wolał dostać gotowca. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3168 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) Możesz poprosić o wydanie aktualnego stanu zwierząt. Prowadzenie księgi jest Twoim obowiązkiem. Jedyne co możesz jeszcze zrobić to poprosić o pomoc w uzupełnieniu księgi osobę odpowiedzialną za twoją gminę. Udaj głupiego lub skłam i powiedz, że pies Ci zjadł, albo zgubiłeś.

#3169 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może i warto spróbować tak zrobi jak mówisz i by się udało jakoś to odzyskać. Dzięki wielkie za podpowiedz :)

#3170 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:50

no z tym psem to dobre bo udawanie głupiego po tylu latach obowiązku prowadzenia....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3171 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 18:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) I zaraz przez przypadek komputer cię wylosuje do kontroli. Za brak księgi bodajże sa sankcje w dopłatach czy tez braki powazne

#3172 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 20:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam mieć kontrolę dlatego potrzebuje księgę, tak to jest jak się nie uzupełnia na bieżąco to teraz trzeba kombinować.

Edytowany przez Renault85-15TX, 14 wrzesień 2016 - 20:45.

#3173 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 21:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) No u mnie się czepiali nawet jak ojca nie miałem wpisanego od jalowki cielnej ktora kupiłem a wiadomo ze tego nikt nie da i teraz jak brakuje czy się zapodziało świadectwo to babeczka podpowiedziała żeby wpisać swojego nawet byczka tylko aby wiek się zgadzal mniej więcej bo tego nikt nie sprawdzi a wpisane ma byc. No i kolczyki podstawa a jak brak jednego nawet to wniosek o duplikat to wtedy przymykają oko bynajmniej u mnie tak było.

#3174 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 21:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) To mam nadzieję że jutro przymkną oko i to dość mocno bo może być nie ciekawie.

#3175 Share shottle

shottle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 06:17

Mam pytanie odnośnie wykrywania cielności w 42 dniu ciąży, jak to się robi, sporo o tym czytałem ale nie moge zlokalizować zył macicznych.

#3176 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 15 wrzesień 2016 - 07:14

Na ,,maca'',paluszkami to nie wiem,u mnie wet wykrywa po bodaj 30 dniu zerkając w ,,telewizor'',choć być może o to ci chodzi :blink: ,jeśli tak to strzeliłem gafę :blink:

#3177 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1886 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 07:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) U nas mówił wet z na pewniaka to tak 1.5mca z usg. Czasami szybciej zależy jaka sztuka

#3178 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 12:51

U mnie wet bada po 32 dniach, mi to słabo wychodzi.

Tam masz kilka materiałów może ci coś wyjaśni http://chomikuj.pl/W...ci*c4*85*c5*bce

#3179 Share markos11

markos11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 21:01

"w Puławach w Biowecie u dr Matrasowej można kupić szczepionkę na gronkowca złocistego o skuteczności 95% "

Szczepionka to może zapobiegać a nie wyleczyć. Szkoda mi kasować krowę ze względu na gronkowiec i syzyfową robotę związaną z leczeniem tej bakterii dlatego pytam o rywanol skasowanie jednego strzyka na amen. Mam dwie krowy co doją się na 3 strzyki i sypią mlekiem(ponoć traci się ok 10 % wydajności). Skuteczność leczenia  oceniam na 10 do 20 %(czyli jedna, dwie krowy na dziesięć).

Jeżeli Ktoś wie jak to się robi a najlepiej jak sam praktykował to proszę o wskazówki. Ile ml tego rywanolu wprowadzić strzykawką po zdojeniu ćwiartki? Jakie stężenie?tzn ile tabletek na wymaganą ilość cieczy? Jest też gotowy rywanol w płynie w aptece. Czy to będzie odpowiednie stężenie? Ile razy trzeba powtórzyć taki zastrzyk(po ilu udojach?

Pozdrawiam i czekam na rady

u mnie przytrafił się gronkowiec chociaż nigdy go u mnie nie było szybko rozprzestrzenił się na inne sztuki , leczenie antybiotykami nie dało żadnego skutku dopiero szczepionka hetero- gronkowcowa wyleczyła je.Wielu hodowców z okolic też wyleczyło swe krowy.Znam tylko jeden przypadek że się nie udało i musiał ją sprzedać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3180 Share KROWET

KROWET

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 06:03