Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 08 sierpień 2016 - 22:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) Adrian a krowy są utrzymywane na stałe w oborze czy pastwisko? Bo jeśli pastwisko i w pobliżu lasu to problem krwistego mleka nie musi być problemem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 23:39
  •  

#3122 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 08 sierpień 2016 - 22:44

Obora wielostanowiskowa. Krowy mleczne mają wybieg do dyspozycji, ale zasuszone siedzą w oborze.

#3123 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 09 sierpień 2016 - 09:54

Adrian a krowy są utrzymywane na stałe w oborze czy pastwisko? Bo jeśli pastwisko i w pobliżu lasu to problem krwistego mleka nie musi być problemem...

Co ciekawego sugerujesz? Jakieś rośliny po zjedzeniu zmieniają kolor mleka? Buraki ćwikłowe rozumiem, ale na róż a nie czarny.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3124 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 11:42

Nie był to żaden zmieniony kolor. Zwykła krew. Po pewnym czasie normalnie skrzepła.

#3125 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 sierpień 2016 - 05:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie jedne pastwisko znajdowało się przy lesie gdzie notorycznie pojawiało się mnóstwo samosiejek osiki (potrafiły zasłonić trawę). Krowy jedząc je miały zmieniony kolor mleka. W niektórych przypadkach była lekka zmiana na róż a u innych zmiany były na prawdę konkretne, jednak w żadnym przypadku nie było do tego stopnia aby dosłownie sama krew. Jednak nie wykluczył bym jakiejś rośliny która dostała się do paszy i która to powoduje.

#3126 Share arek1996072705

arek1996072705

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 13:01

Witam mam pytanie czy krowa karmiąca cielaka z 2 miesiące może mieć ruje a jak nie to jak ją wywołać ?

#3127 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 16:37

Czy przypadkiem u ras mięsnych podczas trwania laktacji ruja nie występuje? Nie mam z takim bydłem styczności, ale wiele razy słyszałem, że ludzie narzekają na płodność w stadach mięsnych, a ruje dopiero się pojawiają po odstawieniu cielaka.

Edytowany przez Adrian_K_90, 17 sierpień 2016 - 16:38.

#3128 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 18 sierpień 2016 - 06:08

Przy odwapnieniu i podawaniu kroplówki,u mnie zawsze weterynarz poza kontrolą igly w żyle nasłuchuje serce,a na takie podejrzane przypadki,zarówno przed jak i po ocieleniu stosuję po 50 cm.sześciennych domięśniowo i podskórnie Tetanusan 50 procentowy  [ wapno z magnezem],gdybym taką chwiejną krowę zobaczył również bym podał.    Aktualnie jedna krowa wieczorem zarwała mleko,a rano pojawiła się krew w jednej ćwiartce,brak widocznych przyczyn,wet dał tuby do strzyków bezkarencyjne podpowiadając to bym zbytnio nie spodziewał się wyzdrowienia.Obrzęk spadł ale ,,mleka '' z niej nie wiele lecz jest coraz jaśniejsze,zobaczymy,albo dobrze,albo ćwiartkę zasuszę,albo żyd :blink: .Tetanusan stosuję w każdym przypadku 150 cm sześcienne gdy krowa wyciąga język ,lub zachowuje się,, dziwnie'' w okresie jednego dnia przed jak i po wycieleniu,w tym przypadku to ciut większy deficyt magnezu od wapna.   Przeważnie to pomaga,a jeśli nie to bez porownania łatwiej [taniej,prędzej] postawić ją na nogi. Zapamiętać należy by nie podawać w tej dobie samemu tego specyfiku więcej,bo ponoć sercowa krowa może zejść.    Jednej podałem dwa razy tyle,oczywiście wstała,lecz lekko się trzęsła,pewnie kopniak w serce,aale wyszlo ok. :)

#3129 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 19:06

Sasiad ma 5 letnią krowę 600 kg RW.Kupił ją z miesiąc temu wraz z 2 innymi od rolnika likwidującego hodowle.Krowa nie da się doić kopie ,podskakuje kładzie sie,normalnie cudak jak nie wiem co.Myśli ją sprzedać ale kto takiego postrzeleńca kupi,a na rzeż cięzka sprawa bo ten facet ją zacielał i niby prawie 2 miesiące bedzie ,ma ją za jakiś czas zbadać.Co wy byście zrobili?

#3130 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 12:41

witam, mam pytanie, krowa na dziś ma termin porodu,  wymie miała już ladnie nabrane, a w nocy wyskoczyl cielak  z kojca i ja wydoil. Teraz już znowu nabrała, czy nie dostanie zapalenia ? Mama mi mowi żeby znow ja wydoic, ale wg mnie, nie ma sensu,  czekac cierpliwie  na porod. jak jest  naprawdę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 14:28

Witam nie czytałem wszystkich postów ale krew w mleku to nic dziwnego. Występuje z różnych przyczyn np uszkodzenia mechaniczne wymiona itp. Często się to zdaża w oborach wolno stanowiskowych gdy jest zadajnik paszy a jedna drugą wali łbem gdzie popadnie i czesto jest mleko z krwią . A wiec mamy już przyczynę twojego krwistego mleka :) Spokojnie

#3132 Share Adrian_K_90

Adrian_K_90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 16:31

Nie przejmuje się bo jej już dawno przeszło. Tylko mnie ciekawiło czemu wszystkie ćwiartki na raz. Krew w mleku, to rzeczywiście nic nowego, ale najczęściej występuje na jednej ćwiartce i pojawiają się skrzepy. Zastanawiam się, czy nie było przed zasuszeniem jakiegoś niewyleczonego zapalenia, lub zeszła zbyt szybko ze stanowiska na którym zasuszamy, a potem się przegapiło ewentualne ponowne nabranie mleka. Obecnie krowie nic nie jest, i nawet komórek nie ma podwyższonych więc luzik.  Chociaż uraz mechaniczny też na 100% nie mogę wykluczyć.

#3133 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 20:35

Sytuacja jest taka: od tygodnia jedna z krów miała bardzo ostre zapalenie wymienia, wraz z nim bardzo wysoką gorączkę (do 42 stopni) i brak apetytu. po podaniu antybiotyku było lepiej aż do wczoraj, znów dostała 42 stopni gorączki i przestała jeść, dużo piła mało jadła i dużo leżała, wymię było ciągle spuchnięte, dziś przestała wstawać a na dodatek toczyła pianę i ślinę z pyska i niestety w trakcie podawania kroplówek krowa padła (zawał pewnie), weterynarz stwierdził że krowa miała posocznicę i niewiele można było tej krowie pomóc. Tak czy inaczej, czy jeśli ta krowa miała posocznicę to czy powinienem się martwić o inne krowy?

#3134 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 08:05

Może trochę nie w temacie, ale czy mógłby ktoś polecić dobrą firmę z podlaskiego co wykonuje korekcję racic. Bo u sąsiada po korekcji nieciekawie to wyglądało.

#3135 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 20:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) Na tym forum jest kolega Caniek, który wykonuje korekty. Jest z okolicy Ostrołęki. Mam jeszcze kontakt do firmy chyba z Kolna. Polecił mi ich człowiek od którego kupiłem jałówki. Podobno dobrze robią, ale i roboty mają. Jak chcesz dam Ci numer na PW.

#3136 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 11:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) koledzy i koleżanki od jakiegoś czasu mam problem z zacielaniem jalowek, powtarzają po trzy cztery razy, obecnie są na wybiegu i dostają sianokiszonke wyslodki buraczane mokre oraz beta karoten, co może być powodem tak słabej skuteczności zacielen? dodam że w ubiegłym roku nie miałem praktycznie ani jednej powtórki a w tym roku jest lipa

#3137 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 12:11

powodów może byc sto. Sluz czysty? W jakim odstępie czasu są ruje? Może nasienie trefne?

#3138 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 14:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) śluz jak łza czysciutki, ruje regularne co do dnia jalowki w dobrej formie, weterynarz stwierdził że cyst nie mają a nasienie juz różne próbowałem

#3139 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 17:36

witam mam takie pytanie moja krowa jest 6 miesięcy cielna i dziś zauważyłam że jej sikną taki przezroczysty śluz czy to normalne czy mam się czym martwić krowa zachowuje sie normalnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 17:55

Moim zdaniem nie ma się czym martwić , zdarza się , ale może ktoś wie lepiej .

ZETOR TEAM