zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karol2121    73

Witam , mam takie pytanie,mianowicie krowa o której pisałem wyżej dzisiaj się porządnie latowała ale przy unasiennianiu puściła dość sporo żółtego śluzu Inseminator mówił że jak ten śluz  z pochwy to będzie cielna a jak z macicy to nie bardzo ale nie wyczuł tego płynu w macicy. Jakiś nieżyt pochwy może być czy coś takiego jakie szanse na cielność, zacielona SM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka budowa krowy, że niewielkie ilości moczu zalegają w pochwie co w połączeniu z bakteriami tworzy żółtawy śluz. Zaczekaj 3 msc o usg robić na cielność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Czyli to raczej wypływ z pochwy ? Dodam że tego było dość sporo i na trzy razy wyrzucała po za tym ruje miała idealną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

jestes pewien ze te 2 krowy nie zresorbowaly np. do thomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedna to MO a druga SM a sztuki też nie wybitne zwłaszcza sm więc mało możliwe. Takie coś u tych ras mi się nie zdarza, najwyżej wyrzucanie po 40 dniach. Przypomnę, wg weterynarza to nie pierwszy przypadek gdy "zacielona" krowa nie wykazuje rui przez kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

Witam kolegów,

mam do was pytanie ponieważ mam problem z mlekiem,

od kilku dni mleko zostawione aby się zsiadło nie zsiada się tylko robi się kwaśne i pieni sie i na wierzchu powstaje taka piana jakby ze śmietaną z tego mleka nie da rady zrobić sera. Nie wiem co jest źle, czy to przez karmę czy przez coś innego.dlatego pytam co to może być, może ktoś miał coś podobnego albo wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleko od krowy z antybiotykiem lub innym specyfikiem? Próbowałeś od innej krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

U mnie też nie da rady, kiedyś probowalismy podobno brakuje jakichś tam bakterii.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

@thomas2135 właśnie antybiotyków nie stosowałem od prawie roku, a od innych krów jest prawie to samo być może to od paszy albo coś krowom dolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy komórki somatyczne nie są podwyższone ,ponieważ takie mleko się nie zsiądzie .

Druga sprawa ,jak mleko jest wychłodzone do 4 stopni ,również się nie zsiądzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w tym roku sprzedałem z takich i podobnych problemów 12 krów w wieku od 3 do 5 lat czyli idealne . Tym bardziej zawsze badań krowy na cielnosc i 3 sztuki były badane po dwa razy i dwa razy stwierdzono ze są cielne a inne były cielne niby do 6 mc nic nie poroniky a jak zrobiłem usg to wyszło tera tylko tak badam wolę dac te 20 zl niż krowy się pozbyć bo jak zastrzyk dostał na zazuszenie i nie jest cielna i co trzymać ja rok za darmo brak ekonoma. Dobrze że miałem tyle swoich jałówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

witam! mam pytanie czy ktoś z was żywi krowy otrębami pszennymi
ja swoim krowom daje 4kg otrąb 700g protamilka 700g śruty rzepakowej 200g kredy 200g witamin z josery i do tego 1kg śruty z jęczmienia jarego do tej pory było ok od jakiegoś czasu krowy po wycieleniu zamiast zwiększać wydajność spadają po 2 miesiącach żywie krowy tylko kuku rydzą 25 kg dzien i 5kg siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

witam! mam pytanie czy ktoś z was żywi krowy otrębami pszennymi

ja swoim krowom daje 4kg otrąb 700g protamilka 700g śruty rzepakowej 200g kredy 200g witamin z josery i do tego 1kg śruty z jęczmienia jarego do tej pory było ok od jakiegoś czasu krowy po wycieleniu zamiast zwiększać wydajność spadają po 2 miesiącach żywie krowy tylko kuku rydzą 25 kg dzien i 5kg siana

I masz odpowiedź krową zasuszonym nie daję się samej kukurydzy bo się otłuszczają. Jak zaczniesz zasuszać przestać dawać kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

na zasuszeniu stoją na słomie to zywienie po wycieleniu

 

ok.Musisz popatrzeć na swoje krowy czy na zasuszeniu nie są zbyt otyłe.Spadek wydajności do 2 miesiącach to możliwa ketoza.Krowy pewnie mocno chudną.Glicerynę po porodzie 400ml dzienne przez 10dni.Widzę,że nie dajesz sianokiszonki,czyli może brakować białka.Przestań dawać im tyle otrąb to strata kasy.U mnie dostają 0,5 otrąb.Daj im białka 1kg soi,jeżeli cię nie stać to rzepakowej.Mówisz,że od jakiegoś czasu dzieje,się tak od kiedy co wtedy zmieniłeś w żywieniu.trudno mi jest coś powiedzieć.Napisz parametry białko,tłuszcz,mocznik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

ok zaraz napiszę
tłuszcz 3,94. białko 3,27 mocznik 216 nic nie zmieniałem nie robie zmian w żywieniu krowy mam niezłe
piszesz żeby dać soji 1 kg daje protamilka soja lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejEs    9

400g soi na sztukę do 100 dni po porodzie to je napędzi, a mocznik mocno nie podskoczy a jak skoczy to troche mniej rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Jak jest ok z protamilkiem to nie zmieniaj. Ja bym na Twoim miejscu zadbał o ten początek laktacji daj dodatkowo po 1kg na dzien 50% ziarno kukurydzy i 50% soi i tak dopóki krowa sie nie zacieli albo tak przynajmniej do 100 dni po wycieleniu. Tych otrąb to też sporo ich dajesz jakbys mógł to zmień część np połowe tego co teraz dajesz na ziarna zbóż i rzepak lub soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

pawlak2507 dzięki za podpowiedż dziś kupiłem śruty kukurydzianej jutro pojade po soje otręby stosuje w żywieniu krów od lat paru i było ok ale może czas na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Mam problem z bydłem i nie wiem co to może być . Od jakiegoś czasu bydło(krowy mleczne i jalowki) zaczynają po kaszlywac, tracą apetyt(nie wyjadą TMRu),dostają biegunki, spada mlecznosc. Coś takiego trwa 1-2 dni i później jak gdyby nic wszystko wraca do normy i znów zaczynają "lać mleko". Z początku zdarzało się to raz na miesiąc a teraz już coraz częściej . Poradzicie coś ? Dodam że mam u siebie w stadzie BRS I BVD, bydło od BVD jest systematycznie szczepione a od BRS przestalem jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Po pierwsze na podstawie jakich badań (ELISA, PCR) zostało potwierdzone BVD??

Kiedy miało miejsce to badanie - rok

Od kiedy szczepisz, jaką szczepionką i jak wygląda program szczepień??

Usunąłeś osobniki PI??

Co to znaczy krowy dostają biegunki?? Wszystkie w tym samym czasie i wszystkim jednocześnie przechodzi??

Początek biegunki nie zbiega się przypadkiem z okresem okołoporodowym?? Masz sztuki które mają biegunkę cały czas?

Masz problemy z zacielaniem czy ronieniami?? jedno i drugie jest istotne także proszę o precyzyjną  odpowiedz. Co występuje i jak często??

To takie wstępne pytania. Odpowiedz na nie dokładnie...

Pewnie niektórzy będą od razu rzucali nazwami chorób ale na to uważaj. Zacznijmy od początku...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Po pierwsze na podstawie jakich badań (ELISA, PCR) zostało potwierdzone BVD??

Kiedy miało miejsce to badanie - rok

Od kiedy szczepisz, jaką szczepionką i jak wygląda program szczepień??

Usunąłeś osobniki PI??

Co to znaczy krowy dostają biegunki?? Wszystkie w tym samym czasie i wszystkim jednocześnie przechodzi??

Początek biegunki nie zbiega się przypadkiem z okresem okołoporodowym?? Masz sztuki które mają biegunkę cały czas?

Masz problemy z zacielaniem czy ronieniami?? jedno i drugie jest istotne także proszę o precyzyjną odpowiedz. Co występuje i jak często??

To takie wstępne pytania. Odpowiedz na nie dokładnie...

Pewnie niektórzy będą od razu rzucali nazwami chorób ale na to uważaj. Zacznijmy od początku...

Badania były wykonane w kwietniu 2014r. w laboratorium w Gieltrzwald. Stwierdzono obecność BVD na podstawie badań ELISA( jak chcesz to mogę Ci przesłać wyniki).Z początku szczepilem Rispovalem ale po 2 latach tak jakby przestalo działać bo znów zaczęły się typowe objawy. Później lek.wet zmienił szczepionke na Bovilis BVD. Program szczepień wygląda tak: pierwsza dawka,za miesiąc kolejna i teraz co 6 miesięcy przypominająca. Nie usuwalem osobników PI. Nie wszystkie sztuki dostają biegunki,czasami większość stada, lub tylko kilka sztuk.Tak, wszystkie dostają jednocześnie. Z rana wyprozniaja się normalnie a wieczorem już robią rzadkim i nie przyjemnie pachnacym. Przechodzi nie równomiernie, U jednych szybciej u drugich wolniej ale nie trwa dłużej niż 1-3 dni. Z zacieleniami To różnie bywa. Poronienia to tylko sa sporadycznie,np ostatnio krowa zrzucila mi bliźniaki w ósmym miesiącu. Odkąd zacząłem szczepic stado to nie ma z tym problemu, gorzej było przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj