Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#3001 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 08:28

nie wiem chodziłam potem ściagałam troche mleka niby normalny kolor i nic nie było zobaczymy co będzie dalej na południowy udój i dalej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 19:40
  •  

#3002 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 30 marzec 2016 - 09:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja bym właśnie obstawał za tym co Thomas powiedział. Często do pełnego zdrowia dochodzi nawet kilka dni po zakończeniu działania antybiotyku, a może zwyczajnie do końca mleka nie oddaje i stąd serki

#3003 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 14:24

na południe niby mniej tych serów było może ze dwa a co jeszcze odkryłam że ta krowa ma w tym strzyku dziurkę i jak się nie tak weźmie strzyk to leci mleko czy to coś przeszkadza może to  jest powód tych zapaleń kiedyś miała brodawki na tym strzyku ale chyba brodawka by nie była wstanie przebić kanału jak odpadała na ogół to były takie małe ranki jak by skóra zdarta i się goiły

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#3004 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2505 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 30 marzec 2016 - 14:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) To już trzeba poczekać i wtedy stwierdzić, chociaż nie wydaje mi się żeby o to chodziło, ale konkretnie w którym miejscu ta dziurka? Bo chyba nie miałem styczności...

#3005 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 14:58

Czy to pierwszy raz z tym zapaleniem? Czy tak dzieje się od dłuższego czasu? Jeśli pierwszy raz to jak koledzy wyżej piszą po antybiotyku serki mogą jeszcze występować w skrajnych przypadkach do 4dni. Co do tej dziurki to to w którym miejscu dokładnie jest? Jeśli umiejscowiona jest na wysokości do 2cm patrząc na strzyk od dołu jest prawdopodobieństwo rozrywania go od środka co powoduje zatrzymywanie się mleka i podczas udoju rozrywanie go od środka co niestety powoduje nie odwracalne zmiany powodujące zapalenie.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3006 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 16:45

ta dziurka bardziej jest umiejscowiona na połowie  strzyka może ciut wyżej to jest około 4 cm od końcówki zapalenie miała ponad miesiąc temu potem miała znowu a teraz w piątek miała e cole te dwa były leczone antybiotykiem bez karencji

#3007 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 18:59

witam mam tkie pytanie co do mojej krowy z tym zapaleniem dziś rano poszło mleko do mleczarni przez sito i znowu były jakieś małe serki na sicie czy to możliwe żeby się jeszcze coś oczyszczało po tym zapaleniu ćwiartka normalna czy to coś nowego złapała prosze o szybką odpowiedz

jesli ta sama cwiartka to moze nie doleczone   nie do konca trafione leczenie ....   trzeba raz-dwa razy w roklu robic badania co siedzi w krowach .... ja robiłem ostatnio w wrzesniu 5probek i do tej pory jest to trafione

#3008 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 13:14

niestety krówka  w piątek znowu spuchła chyba się nie doleczyła woziliśmy mleko do innego doktora dał linkocin forte i antybiotyk robiony mam nadzieje że to pomoże on stwierdził ę jak się miała wyleczyć skoro nie dostała nic do dujek

#3009 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 21:06

Zacielalam  jalowke 2 razy, nie zalapywala,  inseminator mowil ze nie daje rady wsadzić słomki, tam gdzie powinien, dziś znowu miała ruje, znow ja inseminowal i ponownie napotkal problemy z wsadzeniem słomki. Sluz miała metny i taki gesty , ze można by nozem kroic,  wiec cos nie tak .  Czy wiecie co to może być, czy można to wyleczyć ? jalowka ma poltora roku i ok 400 kg.

#3010 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 05 kwiecień 2016 - 21:38

nie inseminatora a weterynarza jej trzeba, wsunie reke, wymaca, odpali usg i bedzie wiadomo co i jak. u mnie tez kiedys byla taka problemowa jalowka, co sie okazalo miala zdeformowana macice, jak sie nietrudno domyslec nadawala sie tylko na hak i tak tez skonczyla.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3011 Share artek27

artek27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 05 kwiecień 2016 - 21:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie ostatnio tez coś takiego było miała jakis zrost na szyjce chyba i inseminacja nie załapałam to puscilem byczka i zacielila sie.

#3012 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 06 kwiecień 2016 - 06:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Też mam taką sztukę, ale już na szczęście cielną. Miała niedrożną szyjkę. Mój mąż przeszedł przez nią pistoletem na siłę. Moja weterynarz tak mu kazała. Powiedziała, że jeśli całkiem się nie dało to insyminowała przebijając bokiem pochwę i macicę, patrząc przez usg. Więc pewnie i tak potrzebne jej badanie nalepiej przy następnej rui.

Edytowany przez przezuwaczka, 06 kwiecień 2016 - 06:23.

#3013 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 14:05

Przebijała bokiem pochwę i macicę patrząc na usg hmmm :rolleyes: .​ Nauka radziecka zna różne przypadki :D.​

#3014 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 06 kwiecień 2016 - 14:16

dziekuje za informacje

#3015 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 06 kwiecień 2016 - 14:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) niektóre sztuki mają niedrożne drogi rodne i czeka je rzeźnia niestety

#3016 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 06 kwiecień 2016 - 22:04

Przebijała bokiem pochwę i macicę patrząc na usg hmmm :rolleyes: .​ Nauka radziecka zna różne przypadki :D.​

Są cielaki z tego, a kobitka ma specjalizację z rozrodu. Dla niej niedrożna szyjka to nie powód do ubycia. Mówiła,że po porodzie szyjka się ładnie udrożnia. Ruscy w takim razie znają się na rzeczy :P

Ja bym insyminatora innego spróbowała, bo udrożnienie jest możliwe. Mnie ręce mdlały od trzymania krowy za ogon i pachwinę, jak mój mąż pół godziny manewrował w tej jałówce. Za drugim razem wystarczyło zdecydowane pchnięcie i już 3 mies cielna w tej chwili ;)

Edytowany przez przezuwaczka, 06 kwiecień 2016 - 22:14.

#3017 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 18:35

Witam

Słyszałem czy też gdzieś przeczytałem że jest możliwość zasuszenia ćwiartki krowy tak na amen rywanolem. Leczyłem już go kilka razy i się poddaje. Może wie ktoś z Was jak to się robi? Czy po tym jest karencja na mleko z innych ćwiartek? Jeżeli tak to ile? Czy będzie jeszcze coś z takiego strzyka w następnej laktacji? Z góry dzięki i czekam na info

#3018 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 19:57

Problem z bydlem (krowy mleczne) Napisz jak leczysz, że się nie udaje. Dużo czasu do zasuszenia zostało? Leczyłeś w zasuszeniu już tę krowę? Robiony antybiogram?

#3019 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 13:48

Kilka podejść z leczeniem nie przyniosło skutku. Antybiogram zrobiony-gronkowiec złocisty szczep mssa. Ostatnio leczyłem tetrakcyliną(mastijet do wymienia plus oxytet domięśniowo). Trochę było lepiej ale nie na długo. Dlatego pytałem o rywanol i na czym to polega. Czy to chodzi o wyeliminowanie ćwiartki na zawsze czy tylko do następnej laktacji? Czy jak na amen to czy po takim zabiegu mleko z trzech ćwiartek nadaje się do mleczarni(nie ma karencji)? No i oczywiście dalej nie wiem jak to zrobić?

PS Chciałbym krówkę użytkować jeszcze przynajmniej jedną laktację a może i dłużej jakby wydajność nie spadła znacząco po wyeliminowaniu strzyka(ponoć jest to spadek o 10 - 15%).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3020 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:16

ja mam taką jedną krowe co doje na 2 strzyki jeden się zepsuł sam ostatnio a jeden od początku nie był dobry co do wydajności to nie widzę żadnej różnicy  tylko tyle ci mogę powiedzieć a co do zasuszania to nie wiem też mam taką teraz że już miała 5 zapaleń w 1 dujku i też zastanawiam się nad zasuszeniem ale nie wiem jak