Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#2981 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) Po wypadnięciu mogło dojść do przemieszczenia trawieńca, ewentualnie coś z jelitami. Być może wypadnięcie nie miało wpływu a krowa ma zwykły problem z trawieniem. Wet.musi ją opukać i osłuchać, bo przez neta nikt Ci jej nie wyleczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 04:31
  •  

#2982 Share lelek7

lelek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Sport

Napisany 10 marzec 2016 - 21:47

wet był już kilka razy u niej, kazał czekać, dawał coś na wzmocnienie, ale nie widać u niej żadnej poprawy.

Dzięki za podpowiedź

#2983 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 10 marzec 2016 - 21:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) larysto krowa ma zapewne niedobory energi i nie wytwarza hormonów i przesto ,,gubi" mleko podawaj jej np glicetyne przez jakiś czas

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów! zobacz »

•  

#2984 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 21:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Był i podawał w ciemno? Nie badał jej?

#2985 Share lelek7

lelek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Sport

Napisany 10 marzec 2016 - 21:54

nie badał, mówił że to przez wypadnięcie macicy, dlatego chciałem się poradzić bo to za długo trwa według mnie

#2986 Share larysto

larysto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 22:08

larysto krowa ma zapewne niedobory energi i nie wytwarza hormonów i przesto ,,gubi" mleko podawaj jej np glicetyne przez jakiś czas

Przed porodem profilaktycznie dostała bolusa keexton. Dodatkowo dostaje 2x na dzień po 1kg mielonej kukurydzy jako bonus w uzupełnieniu energii.

#2987 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 11 marzec 2016 - 08:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) jakie ma parametry mleka czy stado jest pod oceną .? kekston nie załatwia wszystkiego jak byśmy chcieli u mnie kekston poród i 20l mleka na udój i porażenie także sprubój podawać krowie glicetyne może pomódz a nie zaszkodzi .

#2988 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 08:33

Witam. Mam taki przypadek.Krowa wycieliła sie w 9miesiącu była zasuszona na ok 6.5 tygodnia ok 20 dni przed ocielenie podawałem jej stopniowo wszystkie składniki dawki krów w laktacji + wit dla zasuszonych. Siary było dużo i wszystko jest z nia w porządku ale nie ma mleka dziś był próbny udój i wyszło jej 8l na cały dzień ale to była jedna z najlepszych zapalenia wymienia nie ma obrzęku też nie, pobiera pasze od samego porodu. Poradźcie co robić!

#2989 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 12 marzec 2016 - 09:18

Myślę, że bujnęła w mleko na początku i teraz bedzię stopniowo do tego dochodzić co dała na początku. Podobno tak czasami się zdarza tak słyszałem od weterynarza. U nas też był taki przypadek tylko, że krowa daję na rano  20l a na wieczór sporo mniej  ma takie wachania tylko ze względu na to,że weszła w ketozę i trzeba było działać szybko żeby mleka nie stracić. Teraz trochę chyba już odbija. Choć dziwne jest to że pobiera pasze bez problemu. Ja bym ją zbadał czy nie zaczeła jej się ketoza czy wszystko wewnątrz ma ok.

#2990 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 18:47

Dzięki za poradę, zobaczymy z tą ketozą. Dam znać co z nią wyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2991 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 10:23

witam mam taki problem z krową miesiąc temu złapała mi zapalenie wyleczyłam ja antybiotykiem bez karencji, w ten poniedziałek znowu miała i tez dostała ten antybiotyk niby przeszło a dzis rano okazało sie że ma e cole więc moje pytanie jest takie czy ta krowa będzie miała cały czas te zapalenia dodam że to cały czas w tej samej ćwiartce

#2992 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 marzec 2016 - 17:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) Trzeba jej dać antybiotyk od e coli domięśniowo najlepiej ze 3 dni powtarzać i można wspomóc antybiottykiem do wymienia. Mleko nie będzie szło do mleczarni ale skuteczność lepsza

#2993 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 25 marzec 2016 - 20:09

A jak to nie pomoże, to  zasusz jedną ćwiartkę powinno pomoc

#2994 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 22:09

Hej @poziomka, krowa już w porządku (kwasice łapała)

Skarmiam rękaw młóta 25t przez 3 miechy i była końcówka a pH młóta było już poniżej 4. Musiała go dużo wsunąć bo jest przodująca w stadzie do stołu. Nie mam wozu i tu jest ból, ale na ten rok muszę kupić Za długo je skarmiam mam za małe stado.

Mam mało paszy to kupuje ale jak dalej to się zastanowie, pasza super ale skutki uboczne zasilają weta :)

Wesołych świąt i Smacznego jajka :D  Wszystkim!

#2995 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 11:25

ma waśnie taki antybiotyk wet to jej dał od razu dożylnie i jeszcze ma na dwa dni dziś już ćwiartka normalna mam nadzieje że już nie będą jej nawracać te zapalenia a o co chodzi z tym zasuszaniem ćwiartki to już na zawsze by była zasuszona czy tylko na tą laktację

#2996 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 15:22

Nieraz zasuszenie chorej ćwiartki to najlepsze rozwiązanie sam jeszcze tego nie robiłem ale niektórzy robią to często a z 3 ćwiartek da praktycznie to samo co z 4 bo zje tyle samo. Kolega doi już dłuższy czas jedno jak koze na dwa strzyki i nie narzeka na wydajnosc :D Raz miałem taki przypadek że juz miałem zasuszyc jedną ćwiartke ale sama straciła w niej mleko i poprostu jej nie doiłem. W Tym roku sie ocieliła ma dobre mleko we wszstkich ćwiartkach :blink:

#2997 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 26 marzec 2016 - 17:37

ma waśnie taki antybiotyk wet to jej dał od razu dożylnie i jeszcze ma na dwa dni dziś już ćwiartka normalna mam nadzieje że już nie będą jej nawracać te zapalenia a o co chodzi z tym zasuszaniem ćwiartki to już na zawsze by była zasuszona czy tylko na tą laktację

O zasuszaniu myśli się w ostateczności, chociaż fakt że w wydajności może nie być praktycznie różnicy. Zapalenia u mnie nie powracają zbyt szybko a zazwyczaj dopiero po kolejnym wycieleniu lecz tu żadnej prawidłowości nie ma, może kiedyś znowu pojawić się (nie koniecznie w tej samej ćwiartce) a może nie, także ciesz się chwilą ;)

#2998 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 28 marzec 2016 - 20:59

Witam. Mam taki przypadek.Krowa wycieliła sie w 9miesiącu była zasuszona na ok 6.5 tygodnia ok 20 dni przed ocielenie podawałem jej stopniowo wszystkie składniki dawki krów w laktacji + wit dla zasuszonych. Siary było dużo i wszystko jest z nia w porządku ale nie ma mleka dziś był próbny udój i wyszło jej 8l na cały dzień ale to była jedna z najlepszych zapalenia wymienia nie ma obrzęku też nie, pobiera pasze od samego porodu. Poradźcie co robić!

Te 8 l. co daje, to w jakim terminie od porodu? Bo to by była pomocna informacja.

#2999 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 07:47

witam mam tkie pytanie co do mojej krowy z tym zapaleniem dziś rano poszło mleko do mleczarni przez sito i znowu były jakieś małe serki na sicie czy to możliwe żeby się jeszcze coś oczyszczało po tym zapaleniu ćwiartka normalna czy to coś nowego złapała prosze o szybką odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3000 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 07:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) Czasem jest tak, że całkowite wyleczenie jlnastępuje ze 2-3 dni po okresie karencji. Niewykluczone też, że nie wyleczyła się do końca i zaraz znów spuchnie.