Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#2921 Share Mateusz6340

Mateusz6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo, mechanika, sport

Napisany 19 luty 2016 - 05:23

Dziś rano mama poszła do obory pare minut po 4.00 i zobaczyła że cielak (jałoszka) w wieku 4 miesięcy leży na boku jakby sparaliżowana i wygięta do tyłu zadzwoniliśmy po weta to podał magnez lek przeciw drgawkowy i coś jeszcze, podał to dożylnie. Cielaka nawet jak próbowaliśmy podnieś żeby położył się na mostku to głowy nie mógł wyprostować jak trochę wet tą głowę przytrzymał to przez chwilę trzymała w innej pozycji ale po chwili było to samo. Po podaniu leków jakby lepiej się jej zrobiło ale trzeba czekać. Mieliście coś takiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 11:05
  •  

#2922 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 luty 2016 - 13:52

Witam. Potrzebuje pomocy. Mam problem u krów mlecznych z zarastającymi strzykami. W ciągu ostatnich dwóch tygodni u trzech krów wystąpił ten problem. Jedna z nich powinna iść już na zasuszenie a dwie pozostałe w ciągu miesiąca będą zasuszone. U każdej sztuki zarasta po jednym strzyku. Z jedną sztuką już sobie prawie poradziłem druga jest teraz na antybiotyku a u trzeciej problem wystąpił dziś rano. Ktoś z was miał taki problem? Najbardziej interesuje mnie profilaktyka a nie leczenie. Dodam, że ostatnio zmieniłem witaminy oraz zwiększyłem dawkę. Czy przyczyna może być przedawkowanie któregoś składnika? O higienę dbam stosuje chusteczki nawilżone jednorazowe oraz dipping.

#2923 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 19 luty 2016 - 14:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) co znaczy zarastające strzyki ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2924 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 luty 2016 - 15:28

Znaczy to, że kanał strzykowy jest nie drożny, po prostu zarasta i dziwi mnie to że dzieje się to u sztuk które są w końcowych fazach laktacji. U jednej sztuki była zasklepiona sama końcówka strzyka a u dwóch pozostałych musiałem użyć kaniuli żeby udrożnić strzyk.

#2925 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 19 luty 2016 - 16:11

Miałem podobnie kiedyś zaczełem dawac witaminy i jakos tego problemu już nie mam

#2926 Share marek1mazury

marek1mazury

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 luty 2016 - 17:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) No ja zmieniłem witaminy reszta żywienia i inne czynności zostały takie same. Umie ktoś konkretnie odpowiedzieć co dokładnie za to odpowiada lub jakąś zależność czegoś do czegoś tak żeby w przyszłości tego uniknąć?

#2927 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 luty 2016 - 16:16

Koledzy, mam pytanie  może zna ktoś przyczynę drgających gałek ocznych u niektórych  krów ?  weterynarz nie zna przyczyny ,dodam że minerały dostają .

https://www.youtube....eature=youtu.be

Edytowany przez Konrad2112, 21 luty 2016 - 17:15.

#2928 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 22 luty 2016 - 11:12

witam.
Mam problem z jałówką któa 3 m-ce jest cielna. Teraz zaczeła mocno sapać i jak coś zje to zaraz się kładzie i non stop tak. Czym to może być wywołane?

#2929 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 22 luty 2016 - 11:24

Konrad- może za mało magnezu?

Chiquita- tu trzeba mieć wiedzę i narzędzia pracy weta, żeby stwierdzić co jej dolega. Trzeba osłuchać, pougniatać itp.

#2930 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 22 luty 2016 - 11:26

Wczoraj ok 16 wycielila sie jalowka. Jeden strzyk ma nie drozny probowalem wbic kaniule ale nie dalo rady. Z pozostalych 3 strzykow udoilem 1 litr siary przez 4 godziny i tak dawalem cielakowi po 200 mil. Dalem 5 cm oksytocyny. Dzis rano udoilem 300ml mleka ale cielak nawet tego nie chce wypic, nie ma odruchu ssania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2931 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 22 luty 2016 - 22:12

Mam do Was pytanie, co dla 9 letniej krowy na ,,uruchomienie,, jajnikow,  ? bo nie chciała się zacielac i dopiero ostatnio wet zauwazyl ze ma nieaktywne jajniki.

#2932 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 22 luty 2016 - 23:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) Warto Ci ją reaniomować? Terapia hormonami. Podaje się jednego dnia hormon, kolejny za 7 dni i 9 dni od pierwszego. Po 18-24 h od podania ostatniego występuje ruja. Tak było u moich, gdy wet stwierdził, że się przyblokowały.

#2933 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 23 luty 2016 - 11:15

właśnie nie wiem, czy warto, troche mi jej szkoda, bo to najlepsza moja mlecznica, no ale spróbuje,  jak po hormonach się nie uda, to czarno to widze :ph34r: 

Thomas2135 , a Twoje po tych hormonach się zacielaly ?

#2934 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 23 luty 2016 - 11:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) Po takiej akcji jak pisalem były zacielone, ale czy zostały to okaże się za kilka tyg., gdy się je sprawdzi. Rui na razie nie pokazywały.

#2935 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 23 luty 2016 - 17:38

Dzieki za odpowiedz :)

#2936 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 24 luty 2016 - 08:15

Witam poroniła mi jałówka w 6 miesiącu cielności  pierwszy raz takie cos miałem u jałówki i teraz pytanie czy zapłodnić ją jeszcze raz ? Wiadomo wemiono już się kształtowało i nie wiem jaki to bedzie miało wpływ na jej mlecznośc w póżniejszym okresie proszę o doradzenie co znią zrobić ?

#2937 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 24 luty 2016 - 11:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli jej nie zatuczysz to będzie Oki. Tyle ze będzie ciężko

#2938 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 25 luty 2016 - 09:13

Panowie mój sąsiad ma pytanie takiego typu.Kupił krowe cielną dokładnie nie wie ile moze miesiac moze dwa, i teraz jakoś będzie się cielic.Ale  ma dziwny objaw ze kopie się tak jak by  po brzuchu ,tak jak by chciała cielaka przekręcic,na dodatek  trabi i trabi.Miał moze ktos podobny przypadek?

Może ma bóle? U nas jedna krowa zaczyna tak się zachowywać miesiąc przed, kopie czasami, już drugą ciążę tak robi i po prostu ma bóle - tak wet powiedział, a cielaki rodzą się zdrowe i krowa nie ma żadnych problemów. 

witam mam taki problem krowa jest 1 miesiąc po ocieleniu pojawiły się dziś grudki( sery) w mleku ale co jest dziwne wymię jest normalne miękkie mleko leci normalnie nie jest opuchnięte ani twarde posmarowałam jej wymię żelem na wymiona co z tym robić

U nas też się robi tak czasami przy jednej krowie, myśleliśmy, że to zapalenie a jednak nie :/ Tylko u nas dosyć szybko znika, po 1 - 2 dniach i już wraca do normy. 

Dziś rano mama poszła do obory pare minut po 4.00 i zobaczyła że cielak (jałoszka) w wieku 4 miesięcy leży na boku jakby sparaliżowana i wygięta do tyłu zadzwoniliśmy po weta to podał magnez lek przeciw drgawkowy i coś jeszcze, podał to dożylnie. Cielaka nawet jak próbowaliśmy podnieś żeby położył się na mostku to głowy nie mógł wyprostować jak trochę wet tą głowę przytrzymał to przez chwilę trzymała w innej pozycji ale po chwili było to samo. Po podaniu leków jakby lepiej się jej zrobiło ale trzeba czekać. Mieliście coś takiego?

Co z cielakiem? Wiesz co, u nas kiedyś się tak zrobiło z królikiem młodym :P Podaliśmy mu witaminy, wrócił do formy, a po jakimś tygodniu padł :/ Wet do dzisiaj nie wie, co mu było, wszystkie inne króliki były zdrowe. 

Witam. Potrzebuje pomocy. Mam problem u krów mlecznych z zarastającymi strzykami. W ciągu ostatnich dwóch tygodni u trzech krów wystąpił ten problem. Jedna z nich powinna iść już na zasuszenie a dwie pozostałe w ciągu miesiąca będą zasuszone. U każdej sztuki zarasta po jednym strzyku. Z jedną sztuką już sobie prawie poradziłem druga jest teraz na antybiotyku a u trzeciej problem wystąpił dziś rano. Ktoś z was miał taki problem? Najbardziej interesuje mnie profilaktyka a nie leczenie. Dodam, że ostatnio zmieniłem witaminy oraz zwiększyłem dawkę. Czy przyczyna może być przedawkowanie któregoś składnika? O higienę dbam stosuje chusteczki nawilżone jednorazowe oraz dipping.

A jakie witaminy zmieniłeś na jakie? Musisz porównać składy, jeżeli tylko się to zmieniło i od tego momentu występuje problem, to musi być przyczyna. Jak sprawdzasz skład to sobie porównuj oczywiście ilość mg w porcji/całości. Może też być to sprawa genetyki, ale wtedy krowy by musiały być spokrewnione. Ja bym stawiała na witaminy raczej. 

witam.
Mam problem z jałówką któa 3 m-ce jest cielna. Teraz zaczeła mocno sapać i jak coś zje to zaraz się kładzie i non stop tak. Czym to może być wywołane?

Może to być wywołane po prostu rosnącym cielakiem. Ciąża nie jest łatwa dla krowy, tak jak nie jest łatwa dla człowieka. Słyszałeś kiedyś jak ciężarne kobiety narzekają na ból pleców i puchnięcie nóg? Krowy nie mogą narzekać, bo nie potrafią mówić, ale też im to dokucza :) U nas jedna krowa przez większość ciąży sapie, jakby miała się cielić :) Jak się kładzie po jedzeniu to może ma coś z trawieniem? Cielak jak rośnie to uciska też pewnie na żołądki.

Mam do Was pytanie, co dla 9 letniej krowy na ,,uruchomienie,, jajnikow,  ? bo nie chciała się zacielac i dopiero ostatnio wet zauwazyl ze ma nieaktywne jajniki.

My mamy dwie siostry  z takim problemem (ale młodsze). Jednej daliśmy witaminę ADE strzykawką i po kilku dniach miała już rujkę i się nie zacieliła, ale potem już normalnie miała ruję i zacieliła się. Drugiej to nie pomogło i robiliśmy zastrzyki hormonalne, zacieliła się bez problemów za pierwszą inseminacją :) 

Witam poroniła mi jałówka w 6 miesiącu cielności  pierwszy raz takie cos miałem u jałówki i teraz pytanie czy zapłodnić ją jeszcze raz ? Wiadomo wemiono już się kształtowało i nie wiem jaki to bedzie miało wpływ na jej mlecznośc w póżniejszym okresie proszę o doradzenie co znią zrobić ?

Daj jej czas na regenerację, nie macaj wymienia to ono się cofnie, a potem już normalnie można ją zacielać. Mój wujek miał tak z dwiema jałówkami jedna w 6, druga w 7 i to są jego najlepsze krowy mleczne teraz. 

Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

#2939 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 25 luty 2016 - 10:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) bibi podziekowania od sąsiada:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2940 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 luty 2016 - 10:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. mam taki problem a może tylko pytanie. 9 lutego ocielila mi się krowa, wczoraj zauważyłem ze wyleciał jej śluz przezroczysty ale taki z krwią jakby. Martwić się czy to normalne bo jeszcze się "doczyszcza"? Pierwszy raz takie coś zauważyłem a uczę się dopiero bo gospodarstwo spadło na mnie niespodziewanie. Z góry dzięki za pomoc