Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 luty 2016 - 10:21

Podalem oxytocyne i nic nie pomoglo.. Cienka struga mleka i ciezko ja recznie podoic nawet,, czuje ze juz zawsze bedzie sie doila tak dlugo a na hali jest to problemem bo to rybia osc.. Chyba ze mial ktos doczynienia z taka sztuka i jakos sobie poradzil ze szybciej oddaje mleko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 19:25
  •  

#2902 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 05 luty 2016 - 10:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Musisz ja dodajać do końca ręką i po pewnym czasie będzie dodawać szybciej. Też mam taką sztukę. Na początku dokoła się 25 minut. Wganialem ja na koniec hali jak reszta krów się wydoila to ona zostawala jako pierwsza na następną. Teraz wyd ok się już w 12minut

#2903 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 luty 2016 - 10:35

Tez tak wlasnie robie ze wganiam na koniec przedostatniego wejscia i pozniej jako pierwsza i drugi raz podlaczam ale to i tak dlugo jak narrazie, dzieki postaram sie tak robic zeby dodajac i sie okaze po kilku dniach, troche szkoda byloby jej bo daje duzo mleka no i byla kupiona wiec troche kasy by poszlo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów! zobacz »

•  

#2904 Share cesus

cesus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 luty 2016 - 13:05

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wezwij lekarza i niech poroscina strzyki to na pewno pomoże o ile ma nóż strzykowy

#2905 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 05 luty 2016 - 13:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) A co ze zwieraczem strzyku? Może wet niech zainstaluje kaniule na jakiś czas. Może zwieracz się rozciągnie i będzie łatwiej.

#2906 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 05 luty 2016 - 14:41

po kanuli zapalenie łapie w momencie nie polecam

#2907 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 05 luty 2016 - 15:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) To trzeba po tym podać antybiotyk. Sam nie wiem czy to by się sprawdziło. Trzeba weta pytać. Na takie twarde sztuki to dobrze jest cały czas naciskać na kolektor.

#2908 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 06 luty 2016 - 19:50

mam problem z jalowka, cztery razy zacielana, ruje regularne, wczoraj pełno szklistego śluzu a dzisiaj ruja, czy może być to cysta albo torbiel? próbować zacielac z hormonem?

. Miałem podobny problem przy czwartej powtorce wezwalem lekarza zrobił USG i sie wszystko wyjaśniło miała pęcherzyk na lewym jajniku a inseminator panował nasienie na prawy jajnik i po czwartym razie jak dal nasienie na lewy jajnik jałówka została zacielona.

#2909 Share farmtrac7110

farmtrac7110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 luty 2016 - 17:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam szanownych urzytkowników. Mam pytanie jaką pasza czy koncentrat dla krów są teraz na topie. Z góry dziękuję :)

#2910 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 09 luty 2016 - 17:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) naj lepiej i najtaniej to soja rzepak i dobre witaminki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share farmtrac7110

farmtrac7110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 luty 2016 - 17:57

Problem z bydlem (krowy mleczne) dziękuję :)

#2912 Share farmer229

farmer229

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 luty 2016 - 23:32

Hej, 

Miałam ostatnio taki dziwny przypadek,krowa ocieliła się trzeci raz i dawała 35 l mleka na dzień. Poprzednie wycielenia były o połowę mniejsze. Tylko,że tym razem po 4 dniach od wycielenia krowa nie wstała. Miała apetyt,jadła normalnie. Miała co prawda lekkie problemy  ze wstawaniem, był u niej weterynarz rano i po południu dał kroplówki, próbował nawet ją postawić ale nic z tego. Rano krowa zdechła. Być może ktoś miał podobny przypadek i wie co było nie tak.

#2913 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 10 luty 2016 - 08:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zaleganie poporodowe (niemoc). Pewnie też była mało zwrotna, trzęsły jej się nogi (ewentualnia cała). Jak widać delikatne objawy to trzeba reagować czyli vet, a zanim dojedzie to wapń domięśniowo na pewno trochę by jej coś pomógł.
Tylko kto wie czy nie połączyło się to też z ketozą...
Takie połączenie szybko krowę wykończy
Sposób na postawienie jest tylko taki mało humanitarny... i sam zwolennikiem nie jestem, tudzież też nie w każdym przypadku zadziała.

Edytowany przez daremw, 10 luty 2016 - 08:37.

#2914 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 10 luty 2016 - 19:25

Krowa, drugie wycielenie. Miesiąc po porodzie spuchł nadgarstek w przedniej prawej nodze, potem łokieć. Po okładach opuchlizna schodzi ale nogi nie można zgiąć, za stawem jest coś jakby kula z czymś w środku.  Weterynarz uspokaja, dał antybiotyk i przeciwbólowe, i coś steroidowego do stawu. Problem w tym, że krowa boi się położyć. Czy to może być coś poważniejszego niż uraz stawu? Gdy ją położymy, leży dość sztywno i nie wstaję przez dłuższy czas. Nie ma ketozy. 

Edytowany przez PatrykGY, 11 luty 2016 - 19:56.

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#2915 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 13 luty 2016 - 15:47

Panowie mój sąsiad ma pytanie takiego typu.Kupił krowe cielną dokładnie nie wie ile moze miesiac moze dwa, i teraz jakoś będzie się cielic.Ale  ma dziwny objaw ze kopie się tak jak by  po brzuchu ,tak jak by chciała cielaka przekręcic,na dodatek  trabi i trabi.Miał moze ktos podobny przypadek?

#2916 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 luty 2016 - 19:11

witam mam taki problem krowa jest 1 miesiąc po ocieleniu pojawiły się dziś grudki( sery) w mleku ale co jest dziwne wymię jest normalne miękkie mleko leci normalnie nie jest opuchnięte ani twarde posmarowałam jej wymię żelem na wymiona co z tym robić

#2917 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 18 luty 2016 - 19:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) A mleko badane pod kątem somatyki? Miękkie wymie nie zawsze oznacza zdrowe- mam tak u jednej krowy.

#2918 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 luty 2016 - 20:57

Jedną z przyczyn jest niedokladne wydojenie, trzeba krowe dodoić.Po dojeniu wymię jeszcze raz rozmasować i ręcznie dodoić.

#2919 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 18 luty 2016 - 21:22

witam mam taki problem krowa jest 1 miesiąc po ocieleniu pojawiły się dziś grudki( sery) w mleku ale co jest dziwne wymię jest normalne miękkie mleko leci normalnie nie jest opuchnięte ani twarde posmarowałam jej wymię żelem na wymiona co z tym robić

U mnie też tak się zdarza nawet tak się czasami nazbiera  że mleko nie chce lecieć. Ale przechodzi samo somatyki też nie widać. Możę jak ja to mówie wymię sobie uleży tzn uciska tą ćwiartkę  na leżąco

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 18 luty 2016 - 21:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) Też mam taką krowę i u innych się to pojawiało. Wygląda to jak włókniste skrzepy, ale nie takie jak przy zapaleniu. U innych damo przedzło a jedna to ma dalej z przerwami. Podałem antybiotyk, ale pomógł tylko na chwilę. Obrzęku nie ma a kłaczki są. Rób antybiogram, bo ćwiartka traci mleko i jest mniejsza od reszty.