Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD

galeria
Bydło mleczne
Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#2861 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 21 styczeń 2016 - 09:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) Na moje zdanie to wystarczy przestać się martwić o ciepełko w oborze ;) nie zamykać wszystkiego szczelnie tylko dopuścić trochę powietrza. Ciepło plus wilgoć równa się grzybica.
Ja wychodzę z założenia że aby było delikatnie powyżej zera w oborze (żeby woda nie zamarzała) to jest dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 02:37
  •  

#2862 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 21 styczeń 2016 - 09:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) tak jak koledzy wyżej przeszczepić krowy regularnie miałem ten problem rok temu jak uszczelniałem kalenice

#2863 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 11:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) W sumie macie racie 4 lata temu wymieniłem okna i drzwi w oborze no i 4 lata temu problem z grzybicą się zaczą

Edytowany przez Kajtek_1, 21 styczeń 2016 - 11:28.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2864 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 12:48

no i masz rozwiązanie, jak zamkniesz wszystko szczelnie i rano zachodzisz to pewnie w oborze prawie że mokra sauna a i oddychać nie ma czym.

#2865 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 14:44

witam może ktoś sie orientuje co to może być krowa ma kilka małych guzów na ciele średnica 5mm w postaci narośli coś ala kurzajka może ktoś sie spotkał z czymś takim ?

Dołączam się do  tematu odnośnie kurzajek  ,-- czym konkretnie  smarować?

#2866 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 16:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja stosowałem lodiderm, ale jest kilka innych produktów, ale nazw nie pamiętam. Poszukajcie w tym temacie pod hasłem brodawczyca, brodawki to znajdziecie. To wet powinien wiedzieć co stosować.

#2867 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 20:21

Polecam z apteki brodacid .

#2868 Share larysto

larysto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 10:12

Zapchana krowa .

Krowa z dnia na dzień przestała jeść . Wlałem jej pół litra z drożdżami i coś na pobudzenie żołądka . Nie poskutkowało więc wezwałem wet . On włożył rękę w odbyt powąchał kał obsłuchał opukując brzuch i stwierdził , że się zapakowała . Wlał jej dwa litry oleju parafinowego dał zastrzyk rozkurczowy i jeszcze jakiś i mówi kadencja na mleko 3 dni na mięso 9 dni . Dał jeszcze Ruminas Vet aby wlać na wieczór 200 ml i rano i powinno przejść po dwóch dniach . Nie było poprawy krowa stękała dostawała zimne poty i miała obniżona temperaturę . Dzwonię do weta co robić to kazał przyjechać po dwa litry oleju na przeczyszczenie a rano krowa sztywna

Teraz powiedziałem sobie , że gdy po oleju i wlewach z drożdży i piwa nie będzie poprawy przez dwa dni zaraz do rzeźni .

Co wy o tym sądzicie ? 

Witam. W zeszłym roku miałem podobny przypadek. Z dnia na dzień krowa przestała jeść, objawy podobne. Lekarz wykluczył przemieszczenia trawieńca.

Stała tak 4 dni. Ostatecznie padła. Sekcja wykazała że to było zapalenie otrzewnej; przyczyna-musiała coś ostrego, metalowego zjeść. I wydaje mi się to bardzo prawdopodobne bo w tym czasie był przeprowadzany remont w oborze.

Tak więc przyczyn może być dużo. 

#2869 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 06:06

witam mam problem z krowa wydaje mi się jak by od paru dni szybciej oddychała i do tego zachodzę dziś rano krowa sika przerwała na chwileczkę i znów sika nie wiem co to może być proszę o pomoc

#2870 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 07:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Częste sikanie mogłoby oznaczać jakieś zapalenie cewki moczowej, ale co do oddechu to nie wiem. Co to za krowa? Po porodzie, zasuszona? Są jeszcze jakieś inne objawy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2871 Share WeronikaTylus

WeronikaTylus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 07:51

to jest krowa zacielona 8 tygodni no właśnie nie krowa tylko szybciej oddycha tak jak by ruszała prawym bokiem , nie ma problemów z jedzeniem wszystko pochłania . może jestem przewrażliwiona ale ostatnim razem miałam krowę z ciałem obcy ale o na bardzo mocno zgrzytała zębami , potem po wycieleniu zwalało ją z nóg pomagało wapno i po miesiącu znowu to samo i też miała problemy z jedzeniem a ta nie wiem co z nią

#2872 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:23

Magnesy to podstawa !!!!!!!!

#2873 Share larysto

larysto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 08:50

Takie objawy mogą świadczyć o problemach z nerkami. Niech lekarz zbada ją pod tym kontem. 

#2874 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2016 - 10:39

Witam mam pytanie dziś rano przychodzę do obory o 6 z krową po pierwszym ocieleniu , ocieliła się 3 tygodnie temu było wszystko dobrze wstała wywaliłem obornik i poszedłem mieszać pasze wydoiłem ją trochę zjadła położyła się przychodzę o  9:32 a ona nie żyje co jej się mogło stać może ktoś wie dodam że poród odbył się bez komplikacji .

#2875 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 25 styczeń 2016 - 10:57

Witam mam pytanie dziś rano przychodzę do obory o 6 z krową po pierwszym ocieleniu , ocieliła się 3 tygodnie temu było wszystko dobrze wstała wywaliłem obornik i poszedłem mieszać pasze wydoiłem ją trochę zjadła położyła się przychodzę o  9:32 a ona nie żyje co jej się mogło stać może ktoś wie dodam że poród odbył się bez komplikacji .

hej możliwe że podczas porodu mogła uszkodzić jakoś tętnice i przy dużym wysiłku jakie jest wstawanie mogła jej pęknać żyła i cała krew rozlała się po brzuchu. Miałem taki przypadek że po dwóch tygodniach mi padła krowa . Facet przyjechał ją zabrać i musiał na kawałki rozdrobnić bo by mu nie weszła na samochód i wtedy nam pokazał że w mięśniach niema w ogóle krwi tylko w brzuchu wszystko . Powiem tyle śmierć była szybka bo wstała trochę się pomachała na boki i padła

#2876 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2016 - 11:01

Masakra zapowiadała się na bardzo dobrą krowę teraz rano dała mi 17 l mleka beż żadnych koncentratów tylko kukurydza sianokiszonka i śruta pszenna chociaż tyle że nie cierpiała .

#2877 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 11:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie kiedys jalowka padla 2 tyg po porodzie. lekarz stwierdzil ze zawalu dostala:)

#2878 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 14:17

Magnesy to podstawa !!!!!!!!

Sam to wymyśliłeś? Żadna podstawa, zazwyczaj jest to zbędny zabieg, jeden wet w okolicy tak twierdził i aby tylko krowa miała problem z apetytem to każdej magnes, w tej chwili już prawie nikt nie chce mieć z nim styczności.

Takie objawy mogą świadczyć o problemach z nerkami. Niech lekarz zbada ją pod tym kontem.

Lub po prostu z góry dać jej jakiś "urinal" który nawet jeśli nie o to chodzi to i tak nie zaszkodzi krowie, jak nie pomoże to wtedy za badania się brać.
Co do oddechu szybszego... Może po prostu za duszno w oborze i tyle, nie popadajmy w paranoję ;)

#2879 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 15:07

A co TY chcesz od magnesu? U mnie do jednej krowy która naraz przestałą jeść było 2 weterynarzy, pobadali i nic.... Przyjechał trzeci, popatrzył i stwierdził, że dziwnie stoi, może coś ja kłuje. Wrzucił magnes i powoli zaczeła coraz więcej jeść... Te 20zł nie majątek a najwyżej nie pomoże

Nie wiem co zjadła bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to było 10cm druta z podbieracza w prasie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2880 Share greg1985

greg1985

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 25 styczeń 2016 - 16:49

Jak ma szybki oddech to może zapalenie oskrzeli . Apetyt może będzie bo to nie żołądek ale krowa na pewno po jakim czasie wychudnie