Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2841 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:01

Zapchana krowa .

Krowa z dnia na dzień przestała jeść . Wlałem jej pół litra z drożdżami i coś na pobudzenie żołądka . Nie poskutkowało więc wezwałem wet . On włożył rękę w odbyt powąchał kał obsłuchał opukując brzuch i stwierdził , że się zapakowała . Wlał jej dwa litry oleju parafinowego dał zastrzyk rozkurczowy i jeszcze jakiś i mówi kadencja na mleko 3 dni na mięso 9 dni . Dał jeszcze Ruminas Vet aby wlać na wieczór 200 ml i rano i powinno przejść po dwóch dniach . Nie było poprawy krowa stękała dostawała zimne poty i miała obniżona temperaturę . Dzwonię do weta co robić to kazał przyjechać po dwa litry oleju na przeczyszczenie a rano krowa sztywna

Teraz powiedziałem sobie , że gdy po oleju i wlewach z drożdży i piwa nie będzie poprawy przez dwa dni zaraz do rzeźni .

Co wy o tym sądzicie ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 21:27
  •  

#2842 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 15 styczeń 2016 - 11:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Klasyczne przemieszczenie trawieca:-(szkoda krowy. Oleju nie powinno się wlewać dla krowy. Bo wytranca się on w zwaczu i go szkli.

Ja dla krów które nie jedzą podaje drożdże ruchomax i glikol gliceryna. Jak nie jedzą dalej vet

#2843 Share cesus

cesus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 13:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) To jak osluchiwal ja to musiał słyszeć trawienca ale to trochę za szybko zdechla jak na trawienca

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów! zobacz »

•  

#2844 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 14:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może to być też stłuczenie wątroby.

#2845 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 15 styczeń 2016 - 15:27

Koło krowy stała druga która też nie jadła i ta co zeszła zjadła podwójna porcję bo ktoś jej przesunął i po tym już na drugi dzień nie jadła . Po trzech  dniach zaczął z odbytu wychodzić flak już taki zaczerwieniony jakby miała jakieś zapalenie  i żółty śluz . Wątroba to chyba nie bo do końca bardzo dobrze jadła i ładnie się wypróżniała . Martwi mnie podejście weta . 

#2846 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 16:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) Olej to błąd, bo wyściela przewód pokarmowy i uniemożliwia przedostanie się związków przez kosmki jelitowe do krwi. Po takim zaolejeniu nic się nie wchłania. Powinien ją raczej pogonić solą gorzką, żeby przeczyściło. Nie napisałeś co to za krowa, ile po porodzie i co dajesz. Jak druga obok złapała to samo to coś w żywieniu masz nie tak.

#2847 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:14

Krową daję po 20% śrutę żytnią , jęczmienną , pszenżyto  otręby pszenne i jęczmienne około 10 kg dziennie do tego dolfos . Krowa która już dobrze je jest po wycieleniu 1.5 miesiąca to pierwiastka a podejrzenie było na kwasicę dałem jej saszetki po 10 deko i jest już dobrze  a ta co zeszła była trzy miesiące cielna i miała 9 lat . 

#2848 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 16:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) Stosujesz jakiś bufor i dzielone dawki treściwej? Gdzie rzepakowa i sojowa w Twojej mieszance? Przy takiej treściwej problem będzie się powtarzał.

#2849 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 16 styczeń 2016 - 17:15

Daje nieraz kwaśny węglan kredę taczkę kiszonki na dwie z kukurydzy siano i słoma . Soi ani rzepakowej nie daję . Bydło trzymam od pięciu lat trzy krowy na mleko dla cieląt na opasy i na obornik .

#2850 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 15:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Z tym olejem to przesada. Mogła równie dobrze mieć skręt jelit. Była zgazowana, wysadzona czy napompowana z lewej strony? Są przeróżne preparaty na ruszenie trawienia

Edytowany przez Luke16, 17 styczeń 2016 - 15:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2851 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 16:19

Z tym olejem to przesada. Mogła równie dobrze mieć skręt jelit. Była zgazowana, wysadzona czy napompowana z lewej strony? Są przeróżne preparaty na ruszenie trawienia

Nie była zgazowana dlatego , że dzień wcześniej gdy ją poiłem wypiła tylko pół wiaderka i jednocześnie pijąc oddawała gazy .   

#2852 Share Jawor182

Jawor182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 15:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kto ci ją leczył??

#2853 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 17:53

Kto ci ją leczył??

Małżeństwo z Poddębic oboje są wev.

#2854 Share Jawor182

Jawor182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 22:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jak na zapchany domyślam się że także i twardy żołądek trochę mało płynów w nią wlali... Szkoda że nie spróbowaliście wlać w nią kwasów z żołądka od innej zdrowej sztuki no i ewentualnie dać jakąś kroplówkę i podtrzymać ja chociaż chociaż o jedna dobę... Szkoda bo nie zdążyłeś z nią odjechać... Nie wiem skąd jesteś ale jeśli to był przemieszczony trawieniec a możliwe że mógł być to bardzo dobry w tych sprawach jest wet A.W. z Peczniewa.

To jak osluchiwal ja to musiał słyszeć trawienca ale to trochę za szybko zdechla jak na trawienca

Niekoniecznie... Teraz możesz słyszeć ale z godzinę już nie albo bardzo nie dokladnie... Więc najlepiej mieć na wyposażeniu słuchaweczk i samodzielnie osłuchiwać...

#2855 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:34

Jestem z gminy Dalików więc do Pęczniewa jest około 35 km . Ciężko jest o dobrego veta wszyscy przyjeżdżają coś dadzą jednorazowo  albo zdechnie albo przejdzie . Myślę , że vet powinien więcej troskliwości i zaangażowania w leczenie bo zwierze nie powie co je boli jak człowiek .

Kiedyś miałem cielaka kupionego który ciągle  miał  biegunki . Przyjeżdżał vet dawał antybiotyk przechodziło a za tydzień to samo . Dopiero poszperałem w internecie że przyczyna mogą być pasożyty . Gdy powiedziałem o tym vet t powiedział , że mały cielak jeszcze nie może mieć . Dopiero gdy wezwałem innego powiedział , że to możliwe i zaszczepił od pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych i biegunka ustała .

Musimy się wymieniać swoimi doświadczeniami bo ciężko o dobrego   veta i gdy coś padnie nawet z winy lekarza nic sobie z tego nie robi .

#2856 Share Jawor182

Jawor182

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) On ogólnie mieszka na Pradze tylko lecznicę ma w Pęczniewie...wiadomo że ciężko o dobrego także taka wymiana doświadczeń bardzo może okazać się pomocną...

#2857 Share orp

orp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 16:04

witam może ktoś sie orientuje co to może być krowa ma kilka małych guzów na ciele średnica 5mm w postaci narośli coś ala kurzajka może ktoś sie spotkał z czymś takim ?

#2858 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 17:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) Brodawczyca prawdopodobnie. Trzeba smarować, pryskać i zejdzie.

#2859 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:40

miał ktoś problem z grzybicą u krów? Ja się borykam z tym od 4 lat co roku zimą ten sam problem grzybica wraca znowu szczepienia całego stada. jest sposób żeby tego się pozbyć raz na zawsze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2860 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 22:20

Problem z bydlem (krowy mleczne) Poprawić wentylację i regularnie odrobaczac. zwykle wektorami grzybica sa wszy i inne pasożyty.

Krowy i cale otoczenue można pryskac 1% roztworem rapicydu. Bardzo skuteczne. Lub nawet 50% roztworem nacierac miejsca z grzybica. Mi kiedyś pomogły EM probiotyk. Również 50% i pryskalem nim na grubo.

Od kilku lat z grzybica jednak mam spokój