Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#261 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 08 listopad 2010 - 22:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie też biegunki dostały no i mleko 150l w dół ;) no ale to tylko virus i powoli zaczyna krówkom przechodzić. W okresie zimowym gdy dostają dużo kiszonek wszelkiego rodzaju to co jakiś czas kwaśnym weglanem sodu im po kuku posypać i drażdże stosować żeby kwasicy żołądka nie dostały

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 18:45
  •  

#262 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 09 listopad 2010 - 11:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kwaśny węglan można dawać codziennie tylko trzeba przestrzegać dawek na sztukę bo można uzyskać efekt odwrotny do zamierzanego.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#263 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 18:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam, mam jałówkę na wycieleniu duży proc. dolew hf, ma termin za 4 dni, bardzo zapuchła pod brzuchem i wymię to mnie nie dziwi. Mam problem z jej apetytem dostaje kiszonkę z kuku sianokiszonkę i pasze treściwą ok.3 kg dziennie do tego glikol, traci apetyt dziś praktycznie je. Co z nią zrobić ? proszę o poradę
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 09 listopad 2010 - 22:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jaki kał, sprawdź temperaturę. Może poród się zbliża szybciej niż myślisz. 3 kilo paszy, ful kiszonek-może narażie odstaw glikol. Dobre siano by może chciała. Tydzień temu przez to przechodziłem. Teraz je jak królewna-same małe kęski. Też miała taczke pod brzuchem, pełny dolew i po holandii.

#265 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 09 listopad 2010 - 22:14

Kwaśny węglan można dawać codziennie tylko trzeba przestrzegać dawek na sztukę bo można uzyskać efekt odwrotny do zamierzanego.

Tak właśnie robię 2 razy dziennie po kuku im troszkę posypuje a drożdży nie daje bu drożdże mam w granulkach które im daje chociaż ostatnio myślałem żeby tak jeszcze oddzielnie im troszkę posypać. Hmm nie wiem. Co wy o tym myślicie?

Kolega wyżej ma rację może poród się zbliża i dlatego nieje? U mnie tez tak było że nic a nic nie chciała jeść a po prostu cielak był dość duży jak na jałówkę i żołądek uciskał widocznie bo po porodzie jadła aż jej uszy się trzęsły

#266 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 23:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) No poród jest lada moment bo już wiązadła łonowe powoli miękną daje jej 48 h, temp nie ma kał w normie. Wiem że płód uciska ale boję się żeby nie złapała ketozy po wycieleniu albo na granicy jechała. Siano też ma pod nosem je wszystko jednym zębem, najlepiej pasze z kuku wymieszana ale tak to zaraz zakwasi się żwacz. Tak źle i tak niedobrze-nie lubię takich jałówek
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#267 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam. Mam taki problem: mućki ostatnio przestały wychodzić na pastwisko (zimno i mokro, baliśmy się że nam pochorują). Jedna one zrobiły coś dziwnego. Odkąd staneły na szopie zaczęły ciąć mleko. Z dnia na dzień jest mniej, w tej chwili średnia wydajność to 6l na krowę..... Dają mniej mleka niż wtedy gdy chodziły po praktycznie pustym pastwisku. Rano i wieczorem dostają śrutę, śrutę rzepakową, pasze z dosche (394) i otręby. Dodajemy również porcję kredy pastewnej i koncentratu ,,MIX-VIT" Ponadto po porannym dojeniu dostają buraki pastewne, w południe siano, przed wieczornym dojeniem kiszone z kuku oraz śrutę. Po dojeniu na noc słomę jęczmienna. Co jest? Czy czegoś za mało mają? Zawsze tak dostawały i nic takiego się nie działo. Ponadto mleko ma żółtawy odcień. Ktoś wie co to może być?

#268 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:11

Problem z bydlem (krowy mleczne) a z kupą jak? ja miałam w zeszłym roku podobnie przy biegunce, ale kilka dni i wsio wróciło do normy

#269 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) kał jest w porządku, znaczy żadnej biegunki nie ma

#270 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kolego luki.
Mam rozumieć iż ułożoną przez Ciebie dawkę otrzymywały wcześniej, podczas wybiegu na pastwisko, tak?
Czy może żywiły się wyłącznie na pastwisku, bez żadnych dodatków? A jak je sprowadziłeś do obory to dopiero zacząłeś poddawać wymienione przez Ciebie pasze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 19:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jak wychodziły na pastwisko nie dostawały tylko buraków, reszta się nie zmieniała

#272 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może pogoda nie przyjemna, ale to zawsze świeże powietrze i niczym nie skrępowane ruchy na pastwisku, a w oborze czy szopce raczej nie maja porównywalnych warunków. Po za tym to zawsze jakaś zmiana paszy, moim zdaniem to tylko okres przejściowy, później powinno się to z optymalizować.

#273 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) Więc tak,
masz mniej mleka, w wyniku czego % tłuszczu zapewne się zwiększył, stąd ten lekko żółtawy odcień.

Krówki a raczej ich bakterie w żwaczu reagują na każdą zmianę w dawce pokarmowej. Chodziły po pastwisku (praktycznie goło na polu) ale zawsze jęzorem coś tam skubnęły (młodziutką niską trawkę chętniej gryzą i lepiej doją niż po starej i długiej). Ruch też im dobrze robił.

Nic nie wspominasz o ilości kg/sztukę/dobę paszy treściwej oraz objętościowej. Urwały Ci mleko, zatem trzeba się dobrze zastanowić nad ułożeniem starannej dawki.

#274 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 20:20

Problem z bydlem (krowy mleczne) A czy ktoś mógłby podesłać temat w którym było by opisane jak to zrobić? Ja jestem w tym kompletnie zielony

#275 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 10:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) Proszę o poradę. Mam 8 letnią krowę, przeważnie nie było problemów z rują i zacielaniem, a w tym roku pierwszą ruję miała 3 msc po wycieleniu, została zapłodniona i po 14 dniach znów była ruja, znów zapłodniona, i znów 13 dni i ruja. Cysty nie ma, macica w porządku.

#276 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) Może płukanka pomoże? Odnośnie moich parę postów wstecz o jałówce, która nie chciała wstać-wczoraj zdechła. O dziwo zaczęła wstawać, dawała dość sporo mleka ale coś się stało z żołądkiem, przestała jeść, była coraz słabsza i w końcu umarła. Ogólnie trochę zarobiła na siebie mlekiem i cielakiem, aż szkoda. Druga jałówka w tym roku. A co do marzencia też u nas problem z zacielaniem i to młode krowy, były płukanki itd i nic ;/. A ta twoja może za stara?

#277 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 20:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie dzisiaj jedna krowa zaczęła coś kuleć nie wiem co jest. Musze jutro zadzwonić to weterynarza,

#278 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 21:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) luki15146 za stara to może ona nie jest. nie wiem co z nią, teraz przestała się latować nawet po trzech tyg rui nie było. jak się pojawi to jeszcze byczek na nią i jak się nie uda to wyjazd. też miałam ogromny problem z zacieleniami i zmieniłam inseminatora. teraz można rzec że mam 98%. stwierdzam to po roku jego pracy w moim gosp. no i nasienie z innej firmy bo do mcb to mam już uraz

#279 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 10:26

Proszę o poradę. Mam 8 letnią krowę, przeważnie nie było problemów z rują i zacielaniem, a w tym roku pierwszą ruję miała 3 msc po wycieleniu, została zapłodniona i po 14 dniach znów była ruja, znów zapłodniona, i znów 13 dni i ruja. Cysty nie ma, macica w porządku.

A jednak takie objawy wskazują na cystę, spróbuj hormonalnie wywołać ruję żeby pozbyć się ewentualnej cysty. Dobre efekty daje też podanie przed spodziewaną rują Minerasolu, pogadaj o tym z wetem.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 11:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) No tylko że wet położył na niej laskę. Nie no poczekam cierpliwie jak byk nie pomoże to trudno, są nowe na jej miejsce.. ostatnio inseminator dał jednej zastrzyk z hormonów po inseminacji i zaszła pomimo iż ma cystę, a tej nawet zastrzyk nie pomógł