Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2701 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 20:41

Jeżeli śluz mętny to nie ma co kryć, bo nic z tego nie będzie, a świadczy to o stanie zapalnym w drogach rodnych. Płukanki owszem ale nie jedna , i jak będzie ruja to obserwować wygląd śluzu, ma być idealnie czysty i przejrzysty.Mały kłaczek ropy dyskwalifikuje krowe do krycia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 01:31
  •  

#2702 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 09:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) koledzy mam problem z dwiema jalowkami w sierpniu skończyły rok; od lipca regularnie co 21 dni miały ruje ze ryczaly przeginaly się i skakaly na siebie; teraz kiedy przyszedł czas na zacielenie to praktycznie nie ma objawów ruji, jedna zacielalem tylko na podstawie tego ze pojawił się śluz. dodam jeszcze ze po każdej ruji jest krew. co może być objawem takiego osłabienia objawów?

#2703 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 12:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) Niedobory witaminowe, ewentualnie też energetyczne. Kup im z pół tony marchwi i zacznij podawać. 2 tyg i powinno się zmienić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oceniamy kondycję krów! zobacz »

•  

#2704 Share mati5720

mati5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 14:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z pierwiastką mianowicie ma ona dość widocznie opuchnięte stawy i nogi doktor stwierdził że to jakieś bakteryjne zapalenie stawòw pierwiastka daje prawie 30l mleka dziennie a doktor doradzał żeby podać antybiotyki z miesięczną karencją zrezygnowałem i podaliśmy zastrzyki bezkarencyjne co o tym sądzicie ta pierwiastka ma wogule jakąś szanse na wyzdrowienie
"John Deere bez kompromisów" :D

#2705 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 17:52

Krowa 2 dni temu się ocieliła, wczoraj odwapniła dostała wapno, ale przykurczy jakiś dostała na tylne racice i nie może wstać, dziś znowu wapno i jakiś fosfor i nadal nie może wstać przez te przykurczone racice. Racice są wykręcone do tyłu  i krowa się ślizga i nie może ich wyprostować, żeby na nie stanąć. Co to może być ?!

#2706 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 20:06

a robiłeś biochemie krwi. Tzn wet ma sprzęt do tego? czy podaje wapno i fosfor na ślepo?

Przed wycieleniem dostawała witaminy z dużą dawką fosforu? 

#2707 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 20:31

w ciemno podaje wapno tak jak większość, zaleganie łatwo rozpoznać, i pomogło, ale te przykurcze zostały i jak nic się nie poprawi do jutra to muszę ją wywieźć. witaminy zwykłe laktacyjne, a porażenia u mnie zdarzają się naprawdę rzadko.

#2708 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 20:46

Ktoś we co może być przyczyną poronień u krów w 5-6 miesiącu ? Cielak w rozwoju ma z miesiąc mniej i był w stanie rozkładu. 

#2709 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 21:03

a magnez ?

#2710 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 11:18

w ciemno podaje wapno tak jak większość, zaleganie łatwo rozpoznać, i pomogło, ale te przykurcze zostały i jak nic się nie poprawi do jutra to muszę ją wywieźć. witaminy zwykłe laktacyjne, a porażenia u mnie zdarzają się naprawdę rzadko.

no to lipa. witaminy laktacyjne są złe dla zasuszonych. A robiłeś przynajmniej u jednej biochemie. znajdź weta który ma sprzęt do tego, mój bierze 7zł za pierwiastek. 

Porażenia u mnie też są rzadkością ale bardziej powodowane niedoborem fosforu.

mam nadzieję że wiesz jak są związane te dwa pierwiastki ze sobą wapń i fosfor,

Wszystko się sprowadza do biochemii,

To jak byś strzelał do muchy z armaty, muchę zabijesz ale wkoło zrobisz spustoszenie

Zrobisz jak uważasz :-)

Ktoś we co może być przyczyną poronień u krów w 5-6 miesiącu ? Cielak w rozwoju ma z miesiąc mniej i był w stanie rozkładu. 

a jaki masz poziom mocznika u tych sztuk?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2711 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 21:15

Mocznik 100-200. 

#2712 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 22:06

@lamboEVO100  jest taki temat poronienia krów, może tam chłopaki ci coś podpowiedzą. Ja bym stawiał na jakiegoś pasożyta ewentualnie złe żywienie (nadgniłe itp) Ważne aby płody wycieliły się całe bo jak nie to kości cielęcia przebiją macicę i po krowie. Lepiej z taką sztuką uciekać.

#2713 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 listopad 2015 - 08:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) Cielę 5-6 miesięcy jest malutkie (wielkości dorosłego kota) i raczej jego kości nie są w stanie nic przebić. U mnie problem tego typu dwukrotnie pojawił się u krowy z nadmiernie uniesionym zadem (na który zwrócono mi uwagę), także równie dobrze można to zrzucić na nieprawidłową budowę (uniesiony zad).

#2714 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 09:27

No nie wiem czy to od tego.U mnie zdarzyło się u krowy dwa razy z rzędu, to ją sprzedałem :)

A nie mam już więcej pomysłów.

#2715 Share tom79

tom79

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 19:31

witam wszystkich mam problem z krówką po 1 cielaku z zacieleniem a mianowicie 2 razy zacielana sztucznie wyrzuca zarodek po 30 dniach nie wiem co sie dzieje ?? za 2 razem dostała hormon na utrzymanie ciąży  i nic z tego nie wiem co z nią zrobić ?

#2716 Share farmtrac7110

farmtrac7110

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 09:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam wszystkich. Polecano mi aby dawać krowom mlocznym żepak aby zwiększyła się ilość mleka. Nic nie zauważyłem, żadnej różnicy. Daje złe dawki? czy to strata pieniędzy? Proszę o opinie. Z góry dziękuję za pomoc.

#2717 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 11:05

Problem z bydlem (krowy mleczne) Rzepak to ogólne pojęcie i nazwa rośliny. Z rzepaku otrzymujemy poekstrakcyjną śrutę rzepakową i makuch rzepakowy. Nie wiem co Ty dajesz. Żeby zauważyć efekty z podażą białka powinna iść energia przy założeniu, że podstawowa dawka jest w miarę zbilansowana. Jak krowy dostały nową paszę to potrzeba do 3 tyg. zanim flora żołądkowa dostosuje się do nowej paszy i zacznie ją "trawić".

#2718 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 21 listopad 2015 - 11:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) Przede wszystkim nie żepak tylko rzepak i raczej śrutę poekstrakcyjną (mówię bo niektórzy to już mają różne pomysły...). Zależy od reszty żywienia ale zasadniczo dawanie tej śruty powinno wyraźnie podnieść mleczność i już nawet przy małych dawkach. Jeśli oczywiście nie masz niedoborów energetycznych.

#2719 Share artek27

artek27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 21:49

witam wszystkich mam problem z krówką po 1 cielaku z zacieleniem a mianowicie 2 razy zacielana sztucznie wyrzuca zarodek po 30 dniach nie wiem co sie dzieje ?? za 2 razem dostała hormon na utrzymanie ciąży  i nic z tego nie wiem co z nią zrobić ?

ja tez miałem taki przypadek ze dostawała hormon na utrzymanie ciąży i nic to nie dawało aż zacieliłem ja nasieniem sperm vital jak zaczynała polować i jest cielna bo te nasienie uwalnia się przez 48godzin.Spróbuj w ten sposób może się uda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2720 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 22:29

Koledzy ile dni po rui należy zrobić płukankę ?