Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2521 Share mgrRolnik

mgrRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 13:16

dzieki za pomoc jak

narazie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 11:08
  •  

#2522 Share artek27

artek27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 16:12

mam problem z krową została zacielona i po trzech dniach zaczęła znowu polować i to trwało ponad tydzień i to codziennie chciała skakać po krowach ale śluzu nie było później był spokój i miesiąc po zacieleniu znowu polowała był śluz to zacieliłem i teraz po dwóch tygodniach od drugiego zacielenia znowu polowała szalała. Co jej może się dziać jakieś zaburzenia może hormonalne?

#2523 Share mgrRolnik

mgrRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 18:19

ja stwierdziłem ze swoje sprubuje pozacielać bykiem 100% hf

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2524 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 03 kwiecień 2015 - 10:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) artek27 ja bym stawiał że to cysta na jajniku/ach, chociaż nieco ogarnięty insyminator powinien dopatrzeć się tego. krowa myślę że się zacieli, u mnie weterynarz/insyminator dawał zastrzyk i potem jedną ruję odczekaliśmy i za następnym razem załapała a wcześniej ponad pół roku był z nią problem czyli podobnie ruja po kilka dni, nawet do 5-6.

#2525 Share artek27

artek27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:52

Mój insyminator pow że nie wie co jej jest .Po świetach ma przyjechać weterynarz i zrobić USG i będzie wszystko jasne  :mellow:

#2526 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 22:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) koledzy dzisiaj po porodzie sparalizowalo mi krowe naszczescie szybko wet przyjechal podal dozylnie leki i wstala, ale jeszcze czegos takiego nie widzialem bo w doslownie 20 minut krowa leżała juz prawie sztywna a rzucalo nia po kilku stanowiskach w oborze;/ jeszcze czegos takiego nie widzialem;/

#2527 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 17:55

jest taki dodatek paszowy bardzo skuteczny na biegunki ,  nazwa bendawet  jak dobrze pamiętam to 17zl 1kg wiec groszowe sprawy.  można tez podawac malym cielętom. można tez podac zapobiegawczo na zmiane paszy.

może ktoś wie co może być przyczyna pienienia się sliny podczas przezowania?

#2528 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 kwiecień 2015 - 04:22

specjalistą to ja nie jestem ale przy pienieniu to zazwyczaj jak dorzucę białka odrobinę więcej to ustaje pienienie :) z reguły to po kiszonkach o dużej wilgotności (mocno zakiszonych)- tak mi się wydaje, więc by wychodziło że krowa się zakwasza

#2529 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:18

możliwe bo jedza dosyć mokra kiszonke z kukurydzy, z tym ze cos takiego wystepuje tylko u trzech krow.

#2530 Share piteroo

piteroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 21:15

weź im dorzuć drożdże żywe powinno pomóc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2531 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 22 kwiecień 2015 - 19:29

Pytanie do osób bardziej doświadczonych w hodowli bydła :) 

Z mężem mamy jedną taką krowę, jest ona cielna 6/7 miesiąc, wychodzi jej "balon" czyli pochwa, kiedy leży. Wielkość ja wiem, mniej niż pół piłki, jak wstanie to po kilku minut wszystko jej wchodzi do środka. Weterynarz mówi, żeby na razie ją tak zostawić i dopiero jakby jej wychodził balon wielkości 2 piłek to trzeba zszyć albo założyć klamrę.

Co wy na to? Ktoś doświadczony może podpowie coś więcej w tym temacie? :)

Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

#2532 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 20:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja mam taką krowę SM. W czasie pierwszego porodu pękła pochwa i chyba więzadło. Idioci pepiczki puścili do jałówek jakiegoś kolosa i każdy poród przebiegł z trudem w tym jedna cesarka. Co do wypadającej pochwy to wet ma rację. Na razie mało widać, ale po porodzie jak ją zacielisz czy nawet przed trzeba przyszyć ściankę pochwy. Nie zawsze się to uda, bo czasem trudno ominąć żyły czy tętnice. Są też agrafki, ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. Musicie pilnować jej po porodzie, żeby nie wypchała również macicy.

#2533 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 07:53

@bibi wet nie ma racji, stosując się do jego zaleceń pogłębia się tą przypadłość. Odwróć nachylenie stanowiska, żeby spad był w stronę głowy, np. podest z desek. Wiem że to wiąże się z kłopotami przy higienie, ale jest to tani i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się takiej wady. Ciężar płodu nie naciska na szyjkę macicy i pochwę, tylko przesuwa się w stronę przepony.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#2534 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 08:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) To jest jedno z rozwiązań o którym nie pisałem. Mój wet. też proponował przyszywanie wspomnianej krowie, tylko jej wystaje znacznie więcej. Bywa często tak, że wypada nawet jak krowa nie jest cielna i wtedy podnoszenie stanowiska czy klamra to tylko tymczasowe rozwiązanie. Jak po porodzie nic nie będzie widać to zabieg można chyba odpuścić.

#2535 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 08:27

A czy u Was weci podają jakiś zastrzyk, żeby zszyć srom krowy? Bo zadzwoniłam dzisiaj do weta, bo po prostu ten "balon" jej się już nie chowa i ma problemy z załatwieniem się. Krowa jest cielna 7 msc i wet powiedział, że nie zrobi nic, bo trzeba dać zastrzyk na znieczulenie hmm... W każdym bądź razie dzisiaj po południu zadzwonię po innego weta chyba ;)

#2536 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 10:14

Podsumowując wypowiedzi kolegów - musisz zrobić z desek podest.Ma on kształt ,jak popatrzysz zboku. trójkąta prostopadłego.wysokośc, już nie pamiętam, ale sobie dopasujesz,była chyba ok 30cm lub więcej.No i oczywiście zaszycie tez wchodzi w gre o ile podest nic nie pomoze.Ważne też aby jej zanadto nie przekarmiać, bo to też wpływa na ten stan.Po porodzie pilnować aby macica nie wypadla.Przepraszam za stan pisania ale komp szwankuje i trzeba go przeinstalować.

#2537 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 17:28

Przyszywanie robi się na stojąco, bez kładzenia krowy. Podaje się znieczulenie oponowe pewnie tak jak do cesarki. problem z oddaniem moczu jest pewnie zaraz po wstaniu zanim wszystko wejdzie do środka. Uciskane jest ujście cewki moczowej i stąd problem.

#2538 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 18:10

Dzięki wszystkim za rady. Jutro rano ma przyjechać inny wet i podszyję ją.

Hmm... Thomas2135 dziwne wydaje mi się z tym znieczuleniem, bo w sumie to tylko 2 czy 3 szwy chyba. Mam nadzieję, że się obędzie bez tego, bo krowa jest wysoko cielna i nie chciałabym, żeby to zaszkodziło cielakowi czy przyśpieszyło poród. Okaże się jutro, dam znać co i jak :)

#2539 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 20:57

O znieczuleniu mówił mi wet.  który robił już to nie raz. Ja do niczego nie namawiam i tylko przekazuję czego dowiedziałem się od swojego. Też zastanawiam się jak wpłynie znieczulenie na płód, ale to decyzja weterynarza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2540 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 09:55

O ile mnie pamięć nie myli,bo wieki temu to było, to raczej jest to znieczulenie miejscowe, i parę szwów i po krzyku.Sama jestem ciekawa jak to u bibi zrobi weterynarz.