Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2010 - 09:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) A co koledzy robicie jak krowy robią rzadko po trawie??? Bo kurcze ile trzeba myć przed udojem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 21:01
  •  

#222 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja daje im siano (wiadomo włókno robi swoje)

#223 Share gufix2

gufix2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 09:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam miałem przypadek prażenia od słońca, krowa leżała tydzień i nie podnosiła się wogóle weterynarz był co drugi dzień skasował nas na ok 600zł i po tym tygodniu miała iść pod nóż,
szkoda nam było bo to była jedna z naszych rekordzistek
To wpadliśmy na pomysł
Założyliśmy na ładowarki widły do palet i położyliśmy ją na palecie tak żeby stała na nogach i wtedy dopiero zaczęła się kuracja
Daliśmy jej 3 litrowe redbule dużą dawkę wapnia i nacieraliśmy jej nogi denaturatem żeby rozgrzać mięśnie jak ją położyliśmy na tym koło południa tak na własnych nogach stała koło 18 a powtórzę że nie podnosiła sie7 dni
Walczyliśmy o krowę ze wszystkich sił i się opłaciło!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Profilaktyka BVD/MD zobacz »

•  

#224 Share RyszradRPS

RyszradRPS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 08:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zakupiłem bydło które jak się okazało po szczegółowych badaniach jest chore na ibr.
Sprzedający zapewniał że są zdrowe jednak tak nie jest czy mam jakąś możliwość z prawnego punktu ubiegać się o odszkodowanie lub jakąś rekompensatę ?
Jeżeli ktoś wie coś na ten temat lub ma jakieś doświadczenie to prosił bym o informacje.

#225 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 07:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem ze swoją krową:

Krowa jest wycielona ok. miesiąc temu i wszystko było ok przez 3 tygodnie, krowa miała apetyt na pastwisku i w oborze zjadała wszystko co się jej podsunęło, ale od tygodnia zauważyłem, że krowa dużo mniej je i po wyprowadzeniu na pastwisko więcej stoi niż pobiera zielonki. W oborze też nie ma apetytu z porównaniem do tego co było wcześniej. Jedyne co bardzo chętnie je to śrutę, ale wydaje mi się że straciła na wadze przez ten tydzień i nadal chudnie. Mleko pozostało raczej w tej samej ilości, ale przez ten tydzień odkąd zauważyłem zmniejszony apetyt daje jej więcej śruty, aby nie traciła na wadze.

Co radzicie w tej sytuacji? Co jej może dolegać?

#226 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 07:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ketoza?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#227 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 07:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa otrzymuje śrutę sporządzoną z:
owies
jęczmień
dodatek energetyczny Megasan SANO
witaminy

#228 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 21:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) Sprawdź mleko testem na ketozę bo tak to wygląda... Ja mam inny problem: krowa wcina wszystko, jakąś felerną kupiłem bo trawy na pastwisku jeść nie chce, widać nigdy na łące nie była. Z miesiąc po wycieleniu chudnąć zaczęła i staw w lewej tylnej nodze coś szwankował bo kulała. Teraz ma obie nogi powyginane w stawach, psztyka jej jak idzie i nie chce chodzić na łąkę. Ketozy nie ma, zapalenia stawów też nie... Co to może być? Je jak trzeba i mleko daje tyle że te tylne nogi... chuda i zacielić się nie chce.

#229 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 lipiec 2010 - 21:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z krowa. Miała ostre zapalenie wymienia( weterynarz 320zł zgarnął w 2 wizytach) Niby przeszło jej ale zgubiła mleko. Wymie jest kompletnie puste jakby zasuszona była. Co się mogło jej stać? Znacie jakieś preparaty na pobudzenie mleka czy nie przejdzie jej już to? Krowa dobra jest i szkoda by było jej sprzedawać bo potrafi nawet 20l dziennie dać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#230 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:58

psztyka jej jak idzie i nie chce chodzić

Kurcze u mnie to samo jest, ciekawe od czego? Ile taki test na ketoze kosztuje?.
Czy praktykujecie dojenie krów przed wycieleniem ? Kolega tak robi i mówi, że nie ma zapaleń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 20:20

Mam problem ze swoją krową:

Krowa jest wycielona ok. miesiąc temu i wszystko było ok przez 3 tygodnie, krowa miała apetyt na pastwisku i w oborze zjadała wszystko co się jej podsunęło, ale od tygodnia zauważyłem, że krowa dużo mniej je i po wyprowadzeniu na pastwisko więcej stoi niż pobiera zielonki. W oborze też nie ma apetytu z porównaniem do tego co było wcześniej. Jedyne co bardzo chętnie je to śrutę, ale wydaje mi się że straciła na wadze przez ten tydzień i nadal chudnie. Mleko pozostało raczej w tej samej ilości, ale przez ten tydzień odkąd zauważyłem zmniejszony apetyt daje jej więcej śruty, aby nie traciła na wadze.

Podaj jej drożdże spożywcze (5 paczek w letniej wodzie rozrabiasz i lejesz jej do pyska- na apetyt nie ma lepszego sposobu :D )

Mam problem z krowa. Miała ostre zapalenie wymienia( weterynarz 320zł zgarnął w 2 wizytach) Niby przeszło jej ale zgubiła mleko. Wymie jest kompletnie puste jakby zasuszona była. Co się mogło jej stać? Znacie jakieś preparaty na pobudzenie mleka czy nie przejdzie jej już to? Krowa dobra jest i szkoda by było jej sprzedawać bo potrafi nawet 20l dziennie dać.

Jak nie doszło do zniszczenia gruczołów mlekowych to będzie wszystko w porządku (mam taką krowę miała ostre zapalenie i straciła od razu mleko w pierwszym roku laktacji, zaryzykowałem i zacieliłem teraz do tej pory daje bdb mleko) ale dopiero po następnym ocieleniu (więc twoja decyzja czy trzymać z rok krowę która tylko będzie jadła)

#232 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) Hermes: u mnie zapalenie najczęściej jest winą zbyt bogatej paszy. Jak krowa wrażliwa to trzeba uważać a mam kilka mieszanek hf i z czarno białą. Co do tego "psztykania" to czego ja już nie robiłem... Ketozy nie ma, kwasicy też nie, na zapalenie stawów leczona i nic. Zdoje ją i na mięsko oddam:( a taka ładna sztuka... Co do testu to kosztuje on nie więcej niż 10 zł, jest to taka fiolka i jak wlejesz mleko do niej to zmieni ono kolor ale na jaki to nie pamiętam.

#233 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 21:25

Mam problem ze swoją krową:

U mnie był właśnie taki przypadek ze krowa straciła apetyt. Okazało się że stanął żołądek. Weterynarz dał jej wlewkę i drożdże i jest ok.

po kilku dniach akurat był u nas znajomy i o tym sie zgadało. Powiedział ze najtaniej jest dać krowie flaszkę czystej(może być inna wódka :D) i przejdzie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#234 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 lipiec 2010 - 21:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) A kaca później nie miała? :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#235 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 lipiec 2010 - 09:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tego nie wiem ;)

Ale mówił ze kiedyś konwiowi dał 3 flaszki to się koń upił :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#236 Share gufix2

gufix2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 19:16

Hermes: u mnie zapalenie najczęściej jest winą zbyt bogatej paszy. Jak krowa wrażliwa to trzeba uważać a mam kilka mieszanek hf i z czarno białą. Co do tego "psztykania" to czego ja już nie robiłem... Ketozy nie ma, kwasicy też nie, na zapalenie stawów leczona i nic. Zdoje ją i na mięsko oddam:( a taka ładna sztuka... Co do testu to kosztuje on nie więcej niż 10 zł, jest to taka fiolka i jak wlejesz mleko do niej to zmieni ono kolor ale na jaki to nie pamiętam.

Testoket kosztuje 33.14zł za UWAGA 10szt weterynarze zdzierają z nas a to link
http://vetlandia.pl/...,razy,1szt.html

#237 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 06:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) Szanowni użytkownicy forum proszę was o rade w takiej oto sprawie: Mam krowę która ok 2 tyg temu wycieliła się, jest to jej 2 cielak i problem bym taki ze wstrzymywała mleko przy cielaku jak chciało się ja wydoić, cielak wiec został odstawiony chyba po 2 dniach i krowa nadal wstrzymywała mleko, potem dostawała te zastrzyki na niewstrzymywanie, ale gdy zastrzyki się tylko skończyły to problem powrócił. Nie wiem co z nią zrobić, bo obecni potrafi oddać 5 litrów mleka i koniec. Jak tak dalej pójdzie to młoda krowa będzie się nadawała tylko na mięso i będzie trzeba ja sprzedać. Uprzejmie proszę was o rady co można w tej sytuacji zrobić bo szkoda sprzedawać tak młodego bydlaka. Czekam na odpowiedzi. Z góry dziękuje za konstruktywne rady.

#238 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 20:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) A spróbuj najpierw dojarką a potem ręcznie... u mnie jedna jak sobie coś ubzdura to jedyna rada dojenie ręcznie...

#239 Share zetorek123

zetorek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 20:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) A jałówka po jakim czasie od ocielenia zaczyna normalnie dawać mleko? Bo 4 dni po ocieleniu a ona daje tylko 6 litrów na raz. Myślę że powinna dawać co najmniej dwa razy tyle. Jak to wygląda u was po jakim czasie od ocielenia zaczynają dawać normalne ilości mleka ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 20:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) Po 4 dniach to jeszcze za krótko. Cierpliwości. Niedługo się rozdoi. U mnie nie raz były takie i po tygodniu do dwóch nawet czekało się.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy