zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrass    14

Podalem oxytocyne i nic nie pomoglo.. Cienka struga mleka i ciezko ja recznie podoic nawet,, czuje ze juz zawsze bedzie sie doila tak dlugo a na hali jest to problemem bo to rybia osc.. Chyba ze mial ktos doczynienia z taka sztuka i jakos sobie poradzil ze szybciej oddaje mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Musisz ja dodajać do końca ręką i po pewnym czasie będzie dodawać szybciej. Też mam taką sztukę. Na początku dokoła się 25 minut. Wganialem ja na koniec hali jak reszta krów się wydoila to ona zostawala jako pierwsza na następną. Teraz wyd ok się już w 12minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Tez tak wlasnie robie ze wganiam na koniec przedostatniego wejscia i pozniej jako pierwsza i drugi raz podlaczam ale to i tak dlugo jak narrazie, dzieki postaram sie tak robic zeby dodajac i sie okaze po kilku dniach, troche szkoda byloby jej bo daje duzo mleka no i byla kupiona wiec troche kasy by poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesus    1

Wezwij lekarza i niech poroscina strzyki to na pewno pomoże o ile ma nóż strzykowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ze zwieraczem strzyku? Może wet niech zainstaluje kaniule na jakiś czas. Może zwieracz się rozciągnie i będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To trzeba po tym podać antybiotyk. Sam nie wiem czy to by się sprawdziło. Trzeba weta pytać. Na takie twarde sztuki to dobrze jest cały czas naciskać na kolektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

mam problem z jalowka, cztery razy zacielana, ruje regularne, wczoraj pełno szklistego śluzu a dzisiaj ruja, czy może być to cysta albo torbiel? próbować zacielac z hormonem?

. Miałem podobny problem przy czwartej powtorce wezwalem lekarza zrobił USG i sie wszystko wyjaśniło miała pęcherzyk na lewym jajniku a inseminator panował nasienie na prawy jajnik i po czwartym razie jak dal nasienie na lewy jajnik jałówka została zacielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych urzytkowników. Mam pytanie jaką pasza czy koncentrat dla krów są teraz na topie. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer229    0

Hej, 

Miałam ostatnio taki dziwny przypadek,krowa ocieliła się trzeci raz i dawała 35 l mleka na dzień. Poprzednie wycielenia były o połowę mniejsze. Tylko,że tym razem po 4 dniach od wycielenia krowa nie wstała. Miała apetyt,jadła normalnie. Miała co prawda lekkie problemy  ze wstawaniem, był u niej weterynarz rano i po południu dał kroplówki, próbował nawet ją postawić ale nic z tego. Rano krowa zdechła. Być może ktoś miał podobny przypadek i wie co było nie tak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Zaleganie poporodowe (niemoc). Pewnie też była mało zwrotna, trzęsły jej się nogi (ewentualnia cała). Jak widać delikatne objawy to trzeba reagować czyli vet, a zanim dojedzie to wapń domięśniowo na pewno trochę by jej coś pomógł.
Tylko kto wie czy nie połączyło się to też z ketozą...
Takie połączenie szybko krowę wykończy
Sposób na postawienie jest tylko taki mało humanitarny... i sam zwolennikiem nie jestem, tudzież też nie w każdym przypadku zadziała.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Krowa, drugie wycielenie. Miesiąc po porodzie spuchł nadgarstek w przedniej prawej nodze, potem łokieć. Po okładach opuchlizna schodzi ale nogi nie można zgiąć, za stawem jest coś jakby kula z czymś w środku.  Weterynarz uspokaja, dał antybiotyk i przeciwbólowe, i coś steroidowego do stawu. Problem w tym, że krowa boi się położyć. Czy to może być coś poważniejszego niż uraz stawu? Gdy ją położymy, leży dość sztywno i nie wstaję przez dłuższy czas. Nie ma ketozy. 

 

 

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4375

Panowie mój sąsiad ma pytanie takiego typu.Kupił krowe cielną dokładnie nie wie ile moze miesiac moze dwa, i teraz jakoś będzie się cielic.Ale  ma dziwny objaw ze kopie się tak jak by  po brzuchu ,tak jak by chciała cielaka przekręcic,na dodatek  trabi i trabi.Miał moze ktos podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem krowa jest 1 miesiąc po ocieleniu pojawiły się dziś grudki( sery) w mleku ale co jest dziwne wymię jest normalne miękkie mleko leci normalnie nie jest opuchnięte ani twarde posmarowałam jej wymię żelem na wymiona co z tym robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A mleko badane pod kątem somatyki? Miękkie wymie nie zawsze oznacza zdrowe- mam tak u jednej krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jedną z przyczyn jest niedokladne wydojenie, trzeba krowe dodoić.Po dojeniu wymię jeszcze raz rozmasować i ręcznie dodoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

witam mam taki problem krowa jest 1 miesiąc po ocieleniu pojawiły się dziś grudki( sery) w mleku ale co jest dziwne wymię jest normalne miękkie mleko leci normalnie nie jest opuchnięte ani twarde posmarowałam jej wymię żelem na wymiona co z tym robić

 

U mnie też tak się zdarza nawet tak się czasami nazbiera  że mleko nie chce lecieć. Ale przechodzi samo somatyki też nie widać. Możę jak ja to mówie wymię sobie uleży tzn uciska tą ćwiartkę  na leżąco

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też mam taką krowę i u innych się to pojawiało. Wygląda to jak włókniste skrzepy, ale nie takie jak przy zapaleniu. U innych damo przedzło a jedna to ma dalej z przerwami. Podałem antybiotyk, ale pomógł tylko na chwilę. Obrzęku nie ma a kłaczki są. Rób antybiogram, bo ćwiartka traci mleko i jest mniejsza od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Dziś rano mama poszła do obory pare minut po 4.00 i zobaczyła że cielak (jałoszka) w wieku 4 miesięcy leży na boku jakby sparaliżowana i wygięta do tyłu zadzwoniliśmy po weta to podał magnez lek przeciw drgawkowy i coś jeszcze, podał to dożylnie. Cielaka nawet jak próbowaliśmy podnieś żeby położył się na mostku to głowy nie mógł wyprostować jak trochę wet tą głowę przytrzymał to przez chwilę trzymała w innej pozycji ale po chwili było to samo. Po podaniu leków jakby lepiej się jej zrobiło ale trzeba czekać. Mieliście coś takiego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pomocy. Mam problem u krów mlecznych z zarastającymi strzykami. W ciągu ostatnich dwóch tygodni u trzech krów wystąpił ten problem. Jedna z nich powinna iść już na zasuszenie a dwie pozostałe w ciągu miesiąca będą zasuszone. U każdej sztuki zarasta po jednym strzyku. Z jedną sztuką już sobie prawie poradziłem druga jest teraz na antybiotyku a u trzeciej problem wystąpił dziś rano. Ktoś z was miał taki problem? Najbardziej interesuje mnie profilaktyka a nie leczenie. Dodam, że ostatnio zmieniłem witaminy oraz zwiększyłem dawkę. Czy przyczyna może być przedawkowanie któregoś składnika? O higienę dbam stosuje chusteczki nawilżone jednorazowe oraz dipping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, że kanał strzykowy jest nie drożny, po prostu zarasta i dziwi mnie to że dzieje się to u sztuk które są w końcowych fazach laktacji. U jednej sztuki była zasklepiona sama końcówka strzyka a u dwóch pozostałych musiałem użyć kaniuli żeby udrożnić strzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem podobnie kiedyś zaczełem dawac witaminy i jakos tego problemu już nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj