zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

Rolnik995    9

Masakra zapowiadała się na bardzo dobrą krowę teraz rano dała mi 17 l mleka beż żadnych koncentratów tylko kukurydza sianokiszonka i śruta pszenna chociaż tyle że nie cierpiała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

u mnie kiedys jalowka padla 2 tyg po porodzie. lekarz stwierdzil ze zawalu dostala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Magnesy to podstawa !!!!!!!!

Sam to wymyśliłeś? Żadna podstawa, zazwyczaj jest to zbędny zabieg, jeden wet w okolicy tak twierdził i aby tylko krowa miała problem z apetytem to każdej magnes, w tej chwili już prawie nikt nie chce mieć z nim styczności.

Takie objawy mogą świadczyć o problemach z nerkami. Niech lekarz zbada ją pod tym kontem.

Lub po prostu z góry dać jej jakiś "urinal" który nawet jeśli nie o to chodzi to i tak nie zaszkodzi krowie, jak nie pomoże to wtedy za badania się brać.

Co do oddechu szybszego... Może po prostu za duszno w oborze i tyle, nie popadajmy w paranoję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A co TY chcesz od magnesu? U mnie do jednej krowy która naraz przestałą jeść było 2 weterynarzy, pobadali i nic.... Przyjechał trzeci, popatrzył i stwierdził, że dziwnie stoi, może coś ja kłuje. Wrzucił magnes i powoli zaczeła coraz więcej jeść... Te 20zł nie majątek a najwyżej nie pomoże

Nie wiem co zjadła bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to było 10cm druta z podbieracza w prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Jak ma szybki oddech to może zapalenie oskrzeli . Apetyt może będzie bo to nie żołądek ale krowa na pewno po jakim czasie wychudnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

A co TY chcesz od magnesu? U mnie do jednej krowy która naraz przestałą jeść było 2 weterynarzy, pobadali i nic.... Przyjechał trzeci, popatrzył i stwierdził, że dziwnie stoi, może coś ja kłuje. Wrzucił magnes i powoli zaczeła coraz więcej jeść... Te 20zł nie majątek a najwyżej nie pomoże

Nie wiem co zjadła bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to było 10cm druta z podbieracza w prasie

czy ja gdzieś napisałem że mam coś do magnesu? napisałem jedynie że nie jest to żadna podstawa i w większości przypadków jest to po prostu zbędny zabieg.

nie wystarczy czytać, trzeba też rozumieć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgrRolnik    1

co robić ?jałówka ma się cielic na 17 marca a dziś przy dojeniu zaczął jej lecieć z pochwy śluz z krwią .mieliście coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Ile kosztuje u was Antybiogram? I czy jeśli krowa ma zapalenie w 2 świartkach to dajecie 2 osobne próbki czy tylko 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Mastirapid wyłapie utrzymujący się antybiotyk w mleku?wieczorem mija 4 doba od podania mastijet a rano krowa dostała oxytocyne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Chłopie mastirapid nie jest do diagnozy obecności antybiotyku, tylko do określenia poziomu komórek somatycznych.
Oxtocyna nie wiem co tu ma do rzeczy, to jest hormon naturalnie występujący w organiźmie krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Mastirapid wyłapie utrzymujący się antybiotyk w mleku?wieczorem mija 4 doba od podania mastijet a rano krowa dostała oxytocyne...

Jak masz przynajmniej 400l mleka bez antybiotyku to po 4 dobie już nic nie wykryją jak od jednej wlejesz. Wielokrotnie sprawdzane. Raz wylałem przez pomyłkę wcześniej, zawiozłem próbke do mleczarni i tez czysto było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Chłopie mastirapid nie jest do diagnozy obecności antybiotyku, tylko do określenia poziomu komórek somatycznych.

Oxtocyna nie wiem co tu ma do rzeczy, to jest hormon naturalnie występujący w organiźmie krowy.

Myślę ze jak nie wiesz co ma oxytocyna do rzeczy to myślę że jednak niewarto się wypowiadać....chłopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Powiedział gość który testerem mastitis chce wykrywać antybiotyki...
To w takim razie wytłumacz mi jakie wielkie znaczenie ma oxytocyna?
Może jeszcze zaprzeczysz że jest to hormon który krowa (jak i inne ssaki) wytwarza.

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Myślę ze jak nie wiesz co ma oxytocyna do rzeczy to myślę że jednak niewarto się wypowiadać....chłopie

lepiej nie mysl bo troche kiepsko Ci to wychodzi :) polecam google zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Powiedział gość który testerem mastitis chce wykrywać antybiotyki...

To w takim razie wytłumacz mi jakie wielkie znaczenie ma oxytocyna?

Może jeszcze zaprzeczysz że jest to hormon który krowa (jak i inne ssaki) wytwarza.

Dokladnie tak jak mówisz, ale to że ona go sobie wytwarza nie oznacza że nie trzeba go dodatkowo jej podać... W niektórych przypadkach jest to konieczne tak samo w naszej produkcji mleka jak i w hodowli trzody...w moim przypadku to jest nauka doju jął...jakbym tak myślał jak ty że niby po co mi oxytocyna przecież moja mu sama go sobie wytwarza to niewykluczone ze miał bym już nie w pełni aktywne ćwiartki... Moim zdaniem ma jednak wielkie znaczenie.

lepiej nie mysl bo troche kiepsko Ci to wychodzi :) polecam google zapytać

Sugerujesz że nie wiem w jakim celu leki podaję?? Nigdy bez przyczyny:)

Odnośnie mastir to nie wszystko zawsze może być opisane na etykiecie...moze ma inne zastosowanie o którym nie wiem, a wydaje mi się że po to tu jesteśmy żeby się wymieniać infor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

No juz ci wyjaśniam...jał wstrzymująca mleko dostała zapalenie...podano antybiotyk...sytuacja z wstrzymywaniem się nie poprawia mimo poprawki ręcznej...skoro wszystko mleko nie jest oddane możliwe że karencja 5 dni była by zbyt krótko...podanie oxytocyny ma tutaj dwa zadania oczyszczenie ćwiartek z antyb oraz przyuczenie do doju tak żeby nie wstrzymywała mleka i sytuacja z zapaleniem się nie powtórzyła...wszystko w temacie tylko wiesz nie wystarczy czytać trzeba też zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Tak, trzeba rozumieć tylko geniuszu wyskakujesz z oxytocyną i antybiotykiem a nic nie wspominasz że krowa zatrzymuje mleko. Także nie wystarczy się wymądrzać ale trzeba zastanowić się a dopiero potem pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Nie jestem geniuszem i nigdy nie będę...wszyscy jesteśmy tylko ludźmi...no nie, najpierw chcesz żeby Ci coś wyjaśnić a następnie twiErdzisz że się wymądrzam...rozpisywanie się o zatrzymaniu mleka było zbędne a temat był wyczerpany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

mam problem z jalowka, cztery razy zacielana, ruje regularne, wczoraj pełno szklistego śluzu a dzisiaj ruja, czy może być to cysta albo torbiel? próbować zacielac z hormonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wyciśnij cyste a jak sam tego nie potrafisz wezwij weterynarza i sprawe załatwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Miał ktoś taki przypadek zeby jałówka 9 miesieczna miała takie wymie jak krowa po ocieleniu . Zaczeło sie od tego ze miała dośc okazałe to wymie w poruwnaniu do innych w tym wieku potem zrobiło sie gigantyczne i kapała jakas widzielina ni to woda ni to mleko . Teraz juz ma 13 miesiecy i wymie zmalało i juz nic nie kapie . Co robić za dwa miesiace zacielać czy na rzeż . może  ktoś miał podobny przypadek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam Mam problem z jałówka. po wycieleniu dojenie jej trwa min 20 min. i kazde kolejne tez po ponad 20 min i nie ma poprawy. Wiem ze sa sztuki co dluzej sie doja ale bez przesady zeby az tyle? Jest na to jakis sposob zeby sie krocej doila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W nieskończoność nie będzie podawał, bo jeszcze się uzależni. Sprawdzałeś ją ręcznie? Jest "miękka" w dojeniu czy struga mleka cienka jak włos i trzeba użyć siły? Ja mam taką jedną i niezbyt mleczną. W tym czasie można 3 inne krowy wydoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj