Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share cichyh32

cichyh32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 19:42

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mialem 27 jalowek zostalo 18 az w koncu zaszczepione zostaly zywymi bakteriami ibr osratnio szczepione byly jeszcze od brsv i bvd. wet mowil ze calkowicie nie da sie wyleczyc trwale zakazonych osobnikow. Ale zapomnialem sie go wlasnie spytac jak potem moze byc z wydajnoscia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 01:43
  •  

#2262 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 23:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) całkowicie... w przypadku IBR zakazanie jest trwałe, niewyleczalne i dożywtnie. Mało tego taka sztuka zaraża inne, a szczepienia nigdy nie dają 100 % zabezpieczenia tm bardziej jak obok zdrowej stoi chora. Niestety takie sztuki trzeba eliminować albo chociaż izolować. Inaczej możesz do końca zycia walczyc z tą chrobą i nigdy się to koło nie przerwie.

#2263 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 10:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam problem z krową, od dwóch dni coraz mniej je - dziś już prawie wogóle, temperatura 38.2,krowa jest cielna 6 miesiąc,

Zastanawiam się czy czasem coś ją nie ugryzło na pastwisku, krowy wszystkie są wypasane przez cały dzień w pastuchu, na początku zauważyłem jakby coś stało się jej w nogę, jak sciskałem ręką nad kostką to podnosiła nogę do góry, ale teraz to już nie mam pojęcia, bo nie zauważyłem nic tam niepokojącego.

Czy to możliwe aby ugryzł ją wąż ? jakie były by tego objawy? nic nie ma opuchniętego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) podpowieccie mi czy wykazału was kiedys po podaniu leku bezkarencyjnego antybiotyk w mleku sprawdzacie mleko po takim bezkarencyjnym leku jak wam wychodzi

#2265 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 06:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) To jest chyba niemożliwe ,by wyszedł antybiotyk w mleku jak lek bez antybiotyku ? U mnie nie badamy mleka ,po podaniu bez antybiotykowego leku ,natomiast gdy podawany jest lek z antybiotykiem ,to badamy zawsze i czasami się zdarza ,że antybiotyk utrzymuje się dłużej jak karencja .
Koleżanko cebula440 ,jeśli takie zdarzenie miało miejsce u Ciebie ,to albo wcześniej był podawany jakiś lek z karencją i się utrzymuje dłużej ,albo zaszła pomyła w podaniu tubostrzykawek ,lub ( co raczej mało prawdopodobne ) pomyłka producenta .

#2266 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) Sa antybiotyki ktore nie maja karencji na mleko. Ale jak podasz ze zamiast podskurnie to w miesien to antybiotyk wykaże. Ja przy podawniu tych antybiotkow do pyska odrazu daje energię. To zawsze wzmacnia wątrobę

#2267 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 22:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witajcie,mam problem, krowa dostala zapalenia wymienia 1 cwiatki, wet podal multimastit, dzis podaje 3 dawke, patrze 2 cwiartka napuchnieta,jakby i ja zapalenie bralo i na tej cwiartce slady po ukaszeniach owadow. Co robic?

#2268 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 10:10

Problem z bydlem (krowy mleczne) I tak masz karencję na mleko to spróbuj posmarować maścią -fenistil, która stosuje się u ludzi przy ukąszeniach owadów i odczynach alergicznych, może też być hydrocortison lub inna maść np. antybiotykowa z tym składnikiem.Jak nic nie ma z tych rzeczy to chyba okłady z octu ale rozcieńczonego wodą lub altacet- to stosuje się przy opuchnięciach'

#2269 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 10:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ja bym jej podao calciwet pod skure i titanusan. Plyn packe i sprawdz mleko

#2270 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) Podstawowy błąd to podawanie antybiotyku tylko w jedną ćwiartkę. Nawet jak w jednej jest zapalenie to w inne także trzeba podać, bo przejdzie na inne. Tak zaleca robić mój weterynarz. To się akurat potwierdza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie trzeba podawać antybiotyku we wszystkie ćwiartki to tylko naciąganie rolnika na kasę. Jeżeli w jednej ćwiartce jest zapalenie to gwarantuje że w innych na pewno nie będzie.

#2272 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 18:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) @Thomas wet. robi Cię w bambuko, każda ćwiartka to niezależny gruczoł, oddzielony jeden od drugiego barierą w postaci tkanki łącznej. To że na jednej ćwiartce wystąpił stan zapalny nie znaczy że przejdzie na pozostałe. Jedyną drogą dostania się zarazków do wymienia jest zawsze strzyk, no chyba ze w ekstremalnym przypadku powstała przetoka w tkance łącznej między ćwiartkami. Wystarczy dobry diping i coś do dezynfekcji pod nogi np. zwykłe wapno budowlane, oczywiście w rozsądnej ilości.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#2273 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dziekuje wszystkim za rady, to moja pierwsza w zyciu krowa, wiec kazda wiedza mi sie przyda. :) Dzis juz nie ma zapalenia, rano z wymienia jeszcze klaczki lecialy, ale wieczor juz bylo ok. Tylko te meszki,muchy, nadal krowe atakuja. Sa jakies preparaty zeby je odstarszyc?

#2274 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) Sa plyny ktore polewasz po krowie. I przez pewien czas one działają. Na pierwsze polanie polecam Eprinex lub eprion. To przy okazji odrobaczysz krowke

#2275 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) Ok,dzieki,jutro wysle meza do weterynarza :P

#2276 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:34

Problem z bydlem (krowy mleczne) Wiem, że ćwiartki są od siebie niezależne. Wytłumaczcie mi tylko w jaki sposób zapalenie przechodzi do drugiej ćwiartki. Obecnie nie mam większych problemów z zapaleniami. Przykład sprzed kilku lat. Krowa dostaje zapalenia w jednej ćwiartce, dostaje antybiotyk raz, drugi. Po kilku dniach zapalenie pojawia się w innej ćwiartce i tak dalej. To nie tylko moje spostrzeżenie, bo jak pytałem znajomej to u niej było podobnie. Sytuacja wyglądała tak samo u innych leczonych krów, że zapalenie przeskakiwało do innej ćwiartki. Nie wiem jak to możliwe.
Co do płynów to może być także Spoton lub Tectonic, gdyby nie udało się kupić tych wymienionych wyżej. Deltix jest kiepski.

#2277 Share Robercik1

Robercik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:56

To jest chyba niemożliwe ,by wyszedł antybiotyk w mleku jak lek bez antybiotyku ? U mnie nie badamy mleka ,po podaniu bez antybiotykowego leku ,natomiast gdy podawany jest lek z antybiotykiem ,to badamy zawsze i czasami się zdarza ,że antybiotyk utrzymuje się dłużej jak karencja .
Koleżanko cebula440 ,jeśli takie zdarzenie miało miejsce u Ciebie ,to albo wcześniej był podawany jakiś lek z karencją i się utrzymuje dłużej ,albo zaszła pomyła w podaniu tubostrzykawek ,lub ( co raczej mało prawdopodobne ) pomyłka producenta .

jak nie pomylili tubostrzykawki to jest jeszcze tka możliwość że antybiotyk wyjdzie w mleku z paszy z zapleśniałej paszy są grzyby penicylinotwórcze i jak sie krowa naw.......nia takiej kiszonki to może wykazać antybiotyk u mnie tak było dwa lata temu...... żadna krowa antybiotyku nie miała, w komorze antybiotyk mleko zatrzymane.......cztery krowy wykazywały a nie miały nigdy podowane leków. Mogli nas jeszcze w mleczarni wkręcić ale to niedoudowodnienia............. w skupie powiedzieli że to może sabotaż:)

#2278 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 10:30

Wytłumaczcie mi tylko w jaki sposób zapalenie przechodzi do drugiej ćwiartki. Obecnie nie mam większych problemów z zapaleniami. Przykład sprzed kilku lat. Krowa dostaje zapalenia w jednej ćwiartce, dostaje antybiotyk raz, drugi. Po kilku dniach zapalenie pojawia się w innej ćwiartce i tak dalej. To nie tylko moje spostrzeżenie, bo jak pytałem znajomej to u niej było podobnie. Sytuacja wyglądała tak samo u innych leczonych krów, że zapalenie przeskakiwało do innej ćwiartki. Nie wiem jak to możliwe.

To nie przeskok, tylko nowe zakażenie tym samym patogenem pochodzącym z chorej ćwiartki, a bytującym na posadzce. Wystarczy kiepski, albo kiepsko wykonany diping i kolejna ćwiartka wymienia może być chora. Dzieje się to u krów, których zwieracz strzyka ekstremalnie się nie domyka (od kilku minut normalnie, do ponad 2 godzin) Wystarczy, że taka sztuka się tuż po doju położy, i po ptokach. Ja zauważyłem i tak robię, że płyn do dipingu trzeba często zmieniać, teraz zawsze kupuję naprzemiennie, raz na bazie jodu, kolejny już nie, no i gotowce żelowe wypadają zdecydowanie lepiej. A co do stanowiska to jak wspomniałem zwykłe wapno budowlane, efekt jest naprawdę niesamowity, wszystkie te cuda niewidy firmowe to nabijanie kasy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#2279 Share cebula440

cebula440

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 11:56

jak nie pomylili tubostrzykawki to jest jeszcze tka możliwość że antybiotyk wyjdzie w mleku z paszy z zapleśniałej paszy są grzyby penicylinotwórcze i jak sie krowa naw.......nia takiej kiszonki to może wykazać antybiotyk u mnie tak było dwa lata temu...... żadna krowa antybiotyku nie miała, w komorze antybiotyk mleko zatrzymane.......cztery krowy wykazywały a nie miały nigdy podowane leków. Mogli nas jeszcze w mleczarni wkręcić ale to niedoudowodnienia............. w skupie powiedzieli że to może sabotaż :)

akurat został podskórnie podany eficur i to lek bezkarencyjny i wyszedł antybiotyk w mleku i co wy na to a krowa nie miała nic innego podawane i dzis byłam u weterynarza i tak samo u innego rolnika wykazał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 21:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) podałeś krowie antybiotyk z grupy cefalosporyn. Ta grupa jest sprawdzana w mleku. Ot cała zagadka. A to że na opakowaniu jest napisane ze bezkarencyjny to sobie można...