Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share siwaasia

siwaasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Po tym jak dostały rano wapno i witaminy w zastrzykach widać ze im już dużo lepiej,temperatura w normie,apetyt lepszy.Najgorzej jeszcze ta co miała problem z chodzeniem,ale i takk lepiej.Wszystko wskazuje na to że to chyba z niedoborów.już kupiłam dzisiaj im preparat mineralno-witaminowy wiec to już będą dostawać.

a czy im coś podać tak na szybko,głownie chodzi o Wapn i fosfor czy wystarczy jak zacznę im podawać regularnie te witaminy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 19:35
  •  

#2222 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 20:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zobaczysz jak rozwinie się sytuacja, bo to może tylko chwilowa poprawa. Na początek stosuj pełną dawkę startową zalecaną przez producenta, żeby nadgonić niedobory. Jeśli sytuacja zacznie się powtarzać zapytaj lepiej innego weterynarza.

#2223 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 13:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) czym jest spowodowana laksa u krowy? o jedna krowa mi laksuje ...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 15:19

Problem z bydlem (krowy mleczne) może być z przebiałkowania, a może być wirus, a wtedy zacznie za parę dni laksować cała obora... tak aktualnie u mnie :(

#2225 Share siwaasia

siwaasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie sytuacja wydaje się opanowana,zachorowała jeszcze jedna a reszta na razie ok.Najgorzej przechorowała pierwsza,która dostała antybiotyk dopiero po 2 dniach ,bo nie chcieliśmy walić w ciemno i chyba u niej najbardziej się rozwinęło,Na szczęście w chorobie ocieliła się i wszystko ok,trochę jeszcze osłabiona ,ale apetyt wraca i coraz żywsza jest.Teraz wiemy ze na to świństwo na 100% działa antybiotyk,ostatnia którą wzięło rano tak że leciała z niej woda i nie miała nawet 37stopni od razu dostała antybiotyk i po kilku godzinach po biegunce ani śladu ,a krowa zdrowa jakby nigdy nic.Czy to oznacza ze było to zakażenie bakteryjne (tak sugeruje wet),bo antybiotyk na wirusy nie działa,a tu ewidentnie pomaga?Do tego myślę że doszły jednak jakieś niedobory witaminowe i osłabienie wiosenne mogło doprowadzić że coś załapały.Już dostają porządną porcje preparatu witaminowego i wychodzą na pastwisko i mam nadzieje ze już będzie ok.Tak czy tak zastanawiam się czy za około miesiąc nie zrobić badań na BVD (choć wet raczej sądzi ze to bakteria) i je zaszczepić.

#2226 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dobrze byłoby jakbyś napisała do kolego rafik256, bo on się na tym zna i dopytała dokładniej. To BVD to pierwsze co przyszło mi na myśl, ale jest jeszcze sporo innych patogenów i wirusów dających ten sam efekt. Już kiedyś pisał w tym temacie o tym.
Przykład tutaj. http://www.agrofoto....20#entry1017977

http://www.agrofoto....40#entry1283827

Edytowany przez Thomas2135, 21 kwiecień 2014 - 08:22.

#2227 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam nastepny problem z cielakiem ma troche wiekszy brzuch od reszty caly czas sie po nim kopie. Dzwonilem do weta to czasu nie mial i kazal wodki wlac dodam ze jaloszka troche byla z gazowana jak sie polozyla calkowicie na bok to w dole glodowym czuc bylo duzo powietrza. Czy ta woda cos pomoze?

#2228 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) radek24 -z ta wodą to nie wiem , ale jak ma wzdęcia to masuj brzuch i oklepuj dłońmi lekko zgiętymi jak muszla, dobrze jakby przednimi nogami stanęło sobie tak z 20 - 30 cm wyżej chociaż na chwile i w tym czasie oklepywać i masowac.Kosztuje to trochę wysiłku ale trudno. Nasłuchuj czy coś odbeknie - dobry objaw. Druga metoda do której trzeba mieć wprawę i robić to na wyczucie i delikatnie to wkładać tj wsuwać do przełyku a nie do tchawicy gumowy, gładko zakończony kawałek szlaufa- węża jak do dojarki.Wet musi cos podac na poprawę pracy przewodu pokarmowego.to tyle tak na już.

A jak się kopie to może mieć kolki brzuszne.Jeżeli będziesz masował brzuch to ruchami okrężnymi zgodnie ze wzkazówkami zegara - w prawo, boki brzucha też okrężnie ale kierunek obojętny. Można podać rumianku -działa rozkurczowo ale wódka też pomaga.

#2229 Share justa192

justa192

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Rola

Napisany 26 kwiecień 2014 - 21:33

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam proszę o pomoc co robić? Krowa po dwóch miesiącach po ocieleniu nagle rano nie wstała na tylne nogi. Próbujemy ją dźwigać na pasach. Co można więcej zrobić? Dziękuje z góry za pomoc :)

#2230 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 06:59

Problem z bydlem (krowy mleczne) Krowa wychodzi już na pastwisko? Jeśli tak to mogła złapać tężyczkę i w takiej sytuacji pomoże kroplówka z wapniem i podanie magnezu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share DFDaro

DFDaro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 05 maj 2014 - 16:58

Problem z bydlem (krowy mleczne) jaki jest powod gwaltowego stracenia mleka u krowy..?.

Edytowany przez DFDaro, 05 maj 2014 - 17:03.

#2232 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 05 maj 2014 - 18:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) powodów może być sto. Czy krowa wogole pobiera pasze i przeżuwa??

#2233 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 06 maj 2014 - 22:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) radek24- i co się dzieje z tym cielakiem!!!!

#2234 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 maj 2014 - 23:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam problem z krowa ma spuchniete 2 przednie cwiartki dosc mocno. jest zdajana do konca i nic jej nie przechodzi, tylnie sa ok.

#2235 Share zonaRolnika

zonaRolnika

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 maj 2014 - 11:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) Panowie problem.. co podac krowom które przykwasiły się, tłuszcz poleciał, a krowy na pastwisku. Nie mam nic siana ani słomy. Dostaja otreby jęczmienne, kwasny weglan, i drozdze. No i cały czas na zielonym,czy jest szansa ze tłuszcz podniesie się?

#2236 Share ptasie_mleczko

ptasie_mleczko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 maj 2014 - 13:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) Kiszonka z kukurydzy wysłodki prasowane ,słomy lub siana nic nie zastąpi ew.sianokiszonka z wyrośniętych traw .tłuszcz spadnie i białko też.

#2237 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 14 maj 2014 - 13:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam, mam problem z krową, wczoraj wieczorem dała bardzo mało mleka, ale nie było widać jakichkolwiek objawów, pojawiły się dzisiaj.
krowa trzyma głowę nisko i nie chce jeść, za to dużo pije, ma biegunkę i podejrzewam gorączkę
krowa jakieś 4 miesiące po wycieleniu, proszę o pomoc
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 05 czerwiec 2014 - 09:16.

#2238 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 14 maj 2014 - 13:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) gorączkę to się mierzy a nie podejrzewa, sprawdź gorączkę i powiedz
objawy wskazują częściowo na ketozę mimo długiego okresu po wycieleniu, trochę za mało danych dałeś,
czy ma bardzo zimne uszy, czy ma problem ze wstawaniem (ewentualnie chwianie się na nogach), może "tępie" nogami tylnymi w kierunku brzucha.
może to też być problem z żołądkiem

Edytowany przez daremw, 14 maj 2014 - 13:37.

#2239 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 14 maj 2014 - 18:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) przy ketozie raczej biegunki nie ma, jest raczej odwrotnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 14 maj 2014 - 18:13

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja obstawiam zapalenie wymienia... pewnie za dużo treściwej... sprawdz czy ma somatykę w mleku