Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2181 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 21:51

panowie, co może byc przyczyna łzawienia, opuchnięcia oczu u jałóweczki? pierwsze objawy zauwazyłam tydzień temu w jednym oku, pomyślałam ze moze cos jej wpadło albo sąsiadka ja uderzyła. po paru dniach przeniosło się na drugie oczko, teraz stoi zapłakana, jest coraz gorzej. weterynarz nie wie, co może byc powodem takiego stanu rzeczy, zalecił zapuszczac jej zwykłe krople do oczu ale to nic nie daje. podajemy starazolin i floxal.

zakażenie Moraxella bovis. To nie zadna zaćma tylko efekt bytowania bakterii. Krowa traci powoli wzrosk ze wzgledu na postepujace uszkodzenie rogówki. Sposoby leczenia już masz.

Edytowany przez rafik256, 19 marzec 2014 - 21:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 20:09
  •  

#2182 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 11:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam, potrzebuję pomocy, mam krowę (2 laktacja), która na dzien dzisiejszy ma termin wycielenia, pożywia się normalnie ale ma bardzo poważne problemy ze wstawaniem, strasznie się jej mięśni trzęsą (jakby jakis niedowład), 2 dni temu wezwałem wet to dał jej kropłówkę po której nic się nie zmieniło i kazał na dwa dni przed wycieleniem dać jej do pyska coś na bazie wapna przeciw porażenia poporodowego, była trzochę podobna więc wlałem jej to wczoraj ale żadnej poprawy niema, dziś ją wyprowadziłem i z nią trzochę pospacerowałem, jak już wstanie i trochę się rozrusza to normalnie chodzi, podawałem jej już od tygodnia wlewki energetyczne do pyska, krowa normalnej budowy,nie jest zapasiona, ketozy niema , co to moze byc?

#2183 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 15:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) może być brak magnezu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2184 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 20:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) najpierw przestaw ją na głęboką ściółkę jak masz taką możliwość, a po porodzie daj jej 120 -150 ml tetanusano domięśniowo i tak samo na drugi dzien i powinno byc dobrze

#2185 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 08:05

najpierw przestaw ją na głęboką ściółkę jak masz taką możliwość, a po porodzie daj jej 120 -150 ml tetanusano domięśniowo i tak samo na drugi dzien i powinno byc dobrze

wczoraj została przestawiona, bałem się, że cos jej się stanie podczas tego nieudolnego wstawania, czekam na wycielenie i zobacze co bedzie dalej, co to jest te tetanusano?

#2186 Share kubahodowca

kubahodowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 13:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam, chciałbym prosić was o pomoc.Kupiłem 3 tygodnie temu krowy z holandii i półtora tygodnia temu jedna z nich złapała zapalenie wymienia i niemoge tego wyleczyć podawałem jej już 2 razy antybiotyk domięśniowo i cztery razy dostrzykowo i nic. Czemu niechce się wyleczyć?

#2187 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 13:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Antybiogram był robiony? Po takiej dawce antybiotyku zapewne w wymieniu są drożdżaki, albo jakieś inne grzybki, one też będą dawały pozytywny wynik na płytce.

#2188 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 16:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tetanusan to wapno

#2189 Share kubahodowca

kubahodowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 18:14

Antybiogram był robiony? Po takiej dawce antybiotyku zapewne w wymieniu są drożdżaki, albo jakieś inne grzybki, one też będą dawały pozytywny wynik na płytce.

ale ona ma strasznie obrzęknięte to wymię

#2190 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 19:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) antybiogram w takim przypadku to podstawa, zrób go koniecznie. Doraźnie aby ulżyć krowie możesz zastosować jakiś balsam z miętą pieprzową, czasami potrafi nawet zwalczyć zapalenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2191 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 22:51

ale ona ma strasznie obrzęknięte to wymię

bogdan dobrze prawi. Moze i ma obrzęknięte wymię ale jeżeli przyczyną nie są bakterie to antybiotyk tylko pogarsza sprawę. Przyczyną takiego stanu rzeczy moga też być drożdżaki albo glony z rodzaju Prototheca. A na to już antybiotyki nie pomogą.
Kiedy ludzie się nauczą że antybiotyk nie jest lekiem na wszystko. Biegunki też mogą mieć podłoże pierwotniacze albo wirusowe (większość) ale antybiotyk to zawsze musi być podstawa...

Edytowany przez rafik256, 26 marzec 2014 - 22:53.

#2192 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 08:43

Problem z bydlem (krowy mleczne) słuchajcie w nocy u sasiada cieliła sie krowa i wypadła macica włozylismy ledwo ledwo ale weszła jakos powoli ale juz wtedy krowa zaczeła wyciagac nogi dostała drgowek i juz prawie zeszła ale jakos weterynarz zaczał po niej skakac i wruciła jednak gdy zaczeli dawac kroplówki na wzmocnienie krowa zeszła... co mogła byc przyczyną? krwotok wewnetrzny bo poprostu krowa zesztywniała usneła? czy tez poprostu wyczerpanie i inne urazy wycieleniowe a tez moze byc strasznie ciezko cielak szeł tak ze dwuch dorosłych jak wyciagneli cielaka upadli i za chwile wysuneła sie macica? pytam bo poprostu chciałbym wiedziec jak cielic zeby tak wmiare mozliwsci unikac takich przykrych sytuacji.

#2193 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) braki witamin ... przez ostatnie powiedzmy 10lat jak siegam pamiecia wypadniecie macicy bylo raz w zeszlym roku jak wszyscy mielismy grype i o zaopatrzeniu w witaminy dla zas sie zapomnialo propos josera

#2194 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 12:38

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem wczoraj padło mi ciele około 2 tyg dzisiaj kolejne miało cięzko wstac i się trzęsło. Co to może być?

#2195 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zmierz temperature cielakowi, jak ma gorączke to dzwoń do weta

#2196 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam
mam taki problem z krowa, dostaje 20kg kukurydzy, 8 kg wysłotek mokrych z buraków, 12 kg sianokiszonk,i 5kg pełnoporcjowej 23% i 60g mocznika, drozdze. parametry bi 3,58 tl 4,00 sm 13,11 mocznik <100. na tej samej paszy sredni mocznik stada 178. sa sztuki ponad 200, ponizej 150 takze. juz przez 3 kolejne udoje mocznik stoi w miejscu, mleko po woli zaczyna spadac . co jej jeszcze dac, moim zdaniem bialka jest juz dosyc duzo. prosze o sugestie

#2197 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 20:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) więcej energii

#2198 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) Emilas co Ty energii więcej? Widziałeś białko w mleku tej krowy i zawartość mocznika poniżej 100? Niektóre krowy maja genetycznie uwarunkowaną wartość mocznika i często żywieniem trudno przekroczyć pewien próg, ale tu bardziej chodzi, że niektóre sztuki mają wyższy mocznik od reszty. Ta krowa znacznie różni się dniem laktacji od pozostałych? Nie najada się przypadkiem więcej kukurydzy od sąsiadki? Jeśli sianokiszonka kiepska to 5 kg treściwej jest raczej niewystarczające nawet z mocznikiem. Dorzuć jej trochę indywidualnie i innym z niskim mocznikiem rzepakowej i sojowej.

#2199 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 21:16

Problem z bydlem (krowy mleczne) dzien laktacji porownywalny. własnie inne maja na tej samej dawce 190, 180, 200 a ta ponizej 100. moze sprobuje rzepakowej. troche to dla mnie dziwne, bo to juz 3 miesiac taki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2200 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 22:01

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie też takie przypadki podobne. krowy jedzą to samo, bo mają TMR a mocznik u jednej wynosił 160 a innej poniżej 100 mimo, ze jadły to samo i były w podobnej fazie laktacji.