Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3298 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 22:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) To Cię ładnie wykasował... współczuje... Spróbuj ja podnieść bo jak krowa poleży kilka dni to już na pewno sama nie wstanie. Ja u siebie jak podniosłem krowę to stała cały dzień ,bała się położyć..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 23:52
  •  

#2162 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 22:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nawet nie próbuj podnosić jej pasami. Przód podniesiesz na pasach, bo oprą się na mostku, ale tył porażka. Pas werżnie się do połowy brzucha i tym bardziej jej zaszkodzi. Postaraj się o ten przyrząd, bo jeśli krowa próbuje wstać to jest szansa, że wstanie i ile wcześniej się nie "rozdarła".

#2163 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 22:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) co moze byc z krowa ze przestala pobierac tresciwe dzisiaj wieczorem, a moze dokladniej nie zjada wszystkiego. dostaje 2,5 kg na odpas i zawsze zjadała bardzo szybko. mogła sie przejeść? czy to moze jakas kwasica.. kukurydze wyjadła około 20kg dziennie i wysłodki z buraków około 8kg dziennie, sianokiszonke je normalnie z apetytem. w zachowaniu nic sie nie zmienilo, nie jezt jakas "smutna"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2164 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 21:31

Problem z bydlem (krowy mleczne) przód ona sama podnosiła tylko tył pomagaliśmy ale nic nie dało.Zawowałem dzisiaj po innego wet.i tylko popatrzył na nią i powiedział ze noga mu sie nie podoba zaczoł nia ruszac a tu chrupie czyli po nodze.I zaraz powiedział zeby z nia na ubojnie.A ten co ja leczył na porażenie to rano dzwonił ze przyjedzie tylko mu powiedziałem ze dalej nie lecze jej bo on już tyle kasy wziął ze ta krowa chyba nie jest warta tych pieniędzy.I ubojnia mi dawała 500zł ale wynegocjowałem 1200.Krowa miała ok 600kg

#2165 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) myciu- powiedz wetowi konkretnie ,że postawił złą diagnozę i żle leczył. Powinien zwrócić część kosztów leczenia. Mialam kiedyś podobną sytuację z tym, że od razu sugerowałam wetowi ,że coś nie w porządku z tylnymi nogami to mi powiedział ze nie ma rtg w oczach i leczył byczka na zap. płuc, bo miał podwyższoną temp./z powodu szoku pourazowego/ Przyjechał inny obmacał biodra i kończyny, czego tamten nie zrobił i okazało się,że byczek miał złamaną nogę.Zadzwoniłam do niego i powiedziałam mu co myślę o jego kwalifikacjach, przeprosił .

#2166 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 09 marzec 2014 - 20:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) panowie, co może byc przyczyna łzawienia, opuchnięcia oczu u jałóweczki? pierwsze objawy zauwazyłam tydzień temu w jednym oku, pomyślałam ze moze cos jej wpadło albo sąsiadka ja uderzyła. po paru dniach przeniosło się na drugie oczko, teraz stoi zapłakana, jest coraz gorzej. weterynarz nie wie, co może byc powodem takiego stanu rzeczy, zalecił zapuszczac jej zwykłe krople do oczu ale to nic nie daje. podajemy starazolin i floxal.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#2167 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) krople nie pomogą miałem podobną sytuacje i to było ma tle bakteryjnym. Lekarz poradził mi żebym kupił mastidzet w tubostrzykawce i właśnie nim zakraplać oko po kilku razach oko było zdrowe

#2168 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 10 marzec 2014 - 14:46

Problem z bydlem (krowy mleczne) dzisiaj był wet u jałoszki i stwierdził zaćmę. trochę mnie to przeraża.

#2169 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 16:50

Problem z bydlem (krowy mleczne) RolniczkazZawad- na razie zachowaj spokój.Zwróć uwagę czy aby z siana nie sypie jej się coś do oczu o ile jest ono zadawane za drabinki, albo sucha karma ma dużo pyłu i ją to drazni.Jeżeli powyższe odpada, to w aptece kup maść do oczu dla ludzi np. neomycinum optamal lub oxycort .Na tubce jest narysowane oko bo sąto antybiotyki tylko do oczu.Jeżeli nie sprzeda bo to na receptę to u weta czy w hurtowni leków weterynaryjnych bez problemu kupisz -dicortineff vet- wyłącznie dla zwierząt.Jest to neomycyna+gramicydyna -dwa antybiotyki oraz fludrocortyzon- antyuczuleniowy.To powinno pomóc.Zakraplaj 2razy dziennie ,zresztą jest ulotka.a gdyby to nie pomogło to kup w tubostrzykawce do wymienia -synulox L.C-Ten synulox dał mi mój wet do podawania do oczu mojemu małemu kociakowi. który miał zaropiałe oczka i się kot wyleczył bo coś dicortineff był za słaby. Reasumując stosowałam te wszystkie leki u cielaków z pozytywnym skutkiem, oczywiście nie wszystkie na raz tylko raz taki a jak po paru dawkach nie było poprawy to inny. Mam wrażenie ,że ona to łzawienie to ma na tle alergicznym, coś jej drazni oczy .

floxal- sprawdziłam- też dobry lek ale to tylko jeden antybiot w składzie i nic po za tym spróbuj tego dicortineff bo ona ma az 3 składniki.

#2170 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 18:28

Problem z bydlem (krowy mleczne) dziękuję za pomoc, bardzo fachową pomoc z resztą, nawet się nie spodziewałam. spróbuję zz tym dicortineffem. mnie tez się wydaje, że to alergia, zaćma chyba nie atakuje tak szybko i drastycznie, a poza tym przy zaćmie łzawią oczy? ludziom chyba nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share faraon123

faraon123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:51

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam ile czasu cielak powinien stac przy krowie

#2172 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 21:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) U mnie ani jednej chwili ;-)

#2173 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 22:29

Problem z bydlem (krowy mleczne) wcale nie powinien przynajmniej jałowka bo jak nauczy się ssać krowę to potem na pastwisku jak będzie już duży to może mu się przypomnieć.

#2174 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:35

Problem z bydlem (krowy mleczne) jakiś czas temu spisałam jałówkę na straty, miała długi czas opuchnięte pod żuchwą, jadła piła normalnie, jednak chudła w oczach i załatwiała się dość rzadko. wet leczył ją na zapalenie ślinianek, po każdym podaniu leku opuchlizna schodziła, ale po kilku dniach znów wracała. finalnie jałówka zdechła. teraz zauważyłam to samo u dwóch jałówek, co gorsza u cielnych.co to może być i jak to leczyć?

#2175 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 11:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) Obawiam się czy aby to nie promienica.

#2176 Share Jaaro2010

Jaaro2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i weterynaria.

Napisany 13 marzec 2014 - 16:14

Problem z bydlem (krowy mleczne) jest to opuchlizna mięsni czy zbiera sie tam jakiś płyn.? jezeli to płyn to jaki. gdy to jest promienica to ropnenie sie robią pod żuchwą, zgrubienie kosći żuchwowej.

#2177 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) to taki obrzęk jak nieraz krowa ma po wycieleniu, twarde, jak przyciśnie się palec to zostaje dziurka.. nie wygląda jakby miał być tam płyn

#2178 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 13 marzec 2014 - 21:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam poważny problem z krową. Dostała od rana jakiejś biegunki i straciła apetyt ale nie do zera. Mało tego zaczęła się od rana ruja więc zadzwoniłem po zacielacza. Przyjechał wieczorem a u mojej krowy w okolicach odbyty jest jakieś dziwne spuchniecie, nabrzmienie lub jak to inaczej nazwać. O unasiennieniu nie było mowy. Na dodatek ona sobie to podrażnia majtając intensywnie ogonem. Mierzyłem temperaturę i jest ok 38,8. Całe szczęście że odbyt jest drożny i może się załatwiać. Co to jest takiego i czy krowie przejdzie. Owy twór jest wielkości pięści i wygląda paskudnie. Czy to spowodowane biegunką? Bo tak mi sugerował zacielacz
edit....
krowa zachowuje się normalnie nawet wieczorem coś tam zjadła ale ten twór nie daje mi spokoju

Edytowany przez robert123farmer, 13 marzec 2014 - 21:41.

#2179 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 22:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) Masz obore uwięziową czy wolnostanowiskowa? Bo nie wiem czy można wykluczyć uszkodzenia mechaniczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 14 marzec 2014 - 19:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) obora uwięziowa. Rano owy twór się zmiejszył prawie do normalności,biegunka minęła i krówce wrócił apetyt.