Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Tak usuwa ,ale tak ja w przypadku Twojej jałówki odjął tylko część łożyska . Nie da się wszystkiego odjąć ponieważ w tych miesiącach ciąży nie jest w pełni wykształcone . Jak weterynarz podał leki ,to samo się oczyści z czasem . U mnie krowa z drugim cielakiem miesiąc dochodziła do siebie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 19:04
  •  

#2142 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zastanawiałem się jak jest u was bo już z 3 miesiące i niema objawów ruji

#2143 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 28 luty 2014 - 21:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) 3 miesiące to już trzeba interweniować .Weterynarz niech zrobi przegląd (usg) dróg rodnych ,ewentualnie płukankę jak coś wykryje i hormony na'' rozbujanie'' jej .
U mojej krowy ,ruja bez ''wspomagaczy ''pojawiła się około 2 miesięcy .

Edytowany przez Meg5, 01 marzec 2014 - 07:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2144 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 01 marzec 2014 - 07:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) a jesli juz piszecie o rujach to u mnie nie ma ich wcale..sa 3 krowy juz ok 4,,5 miesiecy po wycieleniu i nie ma ruji..kupowalem im betakaroten i lekarz był 3 razy chormony dawał i nic..rece opadły bo to juz z głupiał człowiek,,,chyba nie wiem jak sie krowa goni...a całe zycie z krowami

#2145 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 07:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nikolas nie tylko u Ciebie tak jest . U mnie w sadzie też są problemowe sztuki i z tego co wiem u znajomych również .

#2146 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 13:02

Problem z bydlem (krowy mleczne) ja juz robie karmnik i ogrodze pastuchem i puszczam na okolnik moze wtedy sie cos zauwazy jakies rujie

#2147 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 15:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) Proponuje zastosować wkładkę domaciczną CIDR razem z hormonami wtedy na pewno będą miały ruje :)

#2148 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) a wet bedzie wiedzial o co chodzi jak mu to powiem????????jaki koszt takiej wkładki?

Edytowany przez nikolas29, 01 marzec 2014 - 18:48.

#2149 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 20:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) Na pewno będzie wiedział .Koszt to około 70 zł .

#2150 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 14:26

Problem z bydlem (krowy mleczne) proszę o poradę, krowa dzień po wycieleniu urwała sobie całkowicie końcówkę dojka, był wet, zrobił opatrunek z czegoś niebieskiego (spray z antybiotykiem, nie wiem co to było bo szybko schował i nic więcej nie powiedział) i z aluminium w sprayu. wsadziliśmy kaniulę i tak zostawili. i teraz moje pytanie, czy ten strzyk wgl się zagoi i mleko będzie trzymane czy cały czas się będzie lało? czy lepiej od razu zasuszyć antybiotykiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 16:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) lepiej zasuszyć już z niego nic nie będzie

#2152 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jeśli końcówka strzyku jest całkowicie urwana to wraz z nią i "zwieracz" czy jak to inaczej nazwać. Mleko będzie lecieć bez przerwy. Niebieski spray to oksytetracykliny chlorowodorek. Nazwy handlowe to Oxytet Spray, Animedazon, CTP. Ciężko będzie zasuszyć strzyk u krowy bezpośrednio po wycieleniu.

#2153 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:11

Problem z bydlem (krowy mleczne) jak na razie rano i wieczorem udało się spuścić mleko kaniulą, jednak nie miałam odwagi jej wyciągnąć i zobaczyć czy mleko samo poleci. rana ładnie wygląda, psikam oxycortem i zdobyłam u innego weta alu spray. dopóki nie ma zapalenia to może jest jakaś nadzieja..

#2154 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) zapalenie będzie na 100% Tak jak koledzy pisali powyżej, jeśli urwany jest zwieracz, to tylko zasuszenie rywanolem będzie najlepszym wyjściem.

#2155 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 06:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam, mam problem z krową, jest prawie miesiąc po wycieleniu i do tej pory było wszystko w porządku, raz tylko miała zapalenie, jednak dzisiaj zaczęło się z nią dziać coś złego, rano stała a wszystkie pozostałe leżały, krowa stoi w rozkroku, przednimi nogami nie rusza w ogóle, co kilka minut dostaje jakichś ataków podczas których cała się trzęsie a tylnymi nogami z całej siły "prze" do przodu jakby chciała przepchnąć żłób, nie da się jej wydoić a poza tym ciągle mieli pyskiem i się oblizuje, je tylko trochę siana
czy to jakieś skurcze czy coś podobnego?
proszę o szybką pomoc!

#2156 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 06 marzec 2014 - 06:44

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam sztuke z podobnym objawami, witamina miny z grup D i i witamina C domiesniowo i trzeba obserwowac dalej

#2157 Share fioletowy

fioletowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 08:45

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa zajela sie lizaniem żłobu i rurek od poidła, weterynarz bedzie dopiero po południu, moze to zaczekać, nic jej nie bedzie?

#2158 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 14:36

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam!Mam taki problem.Krowa ocieliła sie we wtorek w południe i wszystko było ok wstała,jadła.Przychodze we środe rano krowa leży i nie wstanie zadzwoniłem po wet. przyjechał i dał 3 kroplówki wzmacniające ale dalej nie wstała no to wieczorem znowu jej dał kroplówki ale dalej nic jeśc je wode pije także chociaz tyle dobrze.Wczoraj rano i wieczorem tez był u niej próbuje wstac ale nie moze sie podniesc do prosta nawet z pomocą.Dzisiaj tez dostała kroplówke próbuje coś wstac ale chyba nie ma siły nogami kopie takze myśle ze bedzie dobrze bo wet.juz mnie skasował 900zł.teraz bedziemy ja próbowali na pasach i windzie podniesc zobaczymy co sie będzie działo.Mieliście podobne przypadki?

#2159 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 15:18

Problem z bydlem (krowy mleczne) wiele razy...
czy krowa jest na miękkiej ściółce, bo jeśli nie to jest ryzyko zerwania ścięgien.
Podnoszenie na pasach nic nie da, zdecydowanie lepszy jest podnośnik który zaczepia się o miednicę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:48

Problem z bydlem (krowy mleczne)

wiele razy...
czy krowa jest na miękkiej ściółce, bo jeśli nie to jest ryzyko zerwania ścięgien.
Podnoszenie na pasach nic nie da, zdecydowanie lepszy jest podnośnik który zaczepia się o miednicę.

no na miękkiej ściółce jest.Widziałem właśnie teraz taki podnośnik na necie ale w domu nie mam także trzeba sobie radzic tym co jest...