Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3294 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2014 - 15:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) wystarczy zwykła gliceryna roślinna albo w ostateczności glikol koszt jednego i drugiego niewielki a efekty takie jak koleżanka wyżej napisała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 00:52
  •  

#2082 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 02 luty 2014 - 16:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) Dokładnie jak kolega napisał poco przepłacać

#2083 Share marcinekg87

marcinekg87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:11

Problem z bydlem (krowy mleczne) witam druga krowa mi się ocieliła i po ocieleniu dała bardzi mało siary. co może być tego przyczyną? z góry dziękuję za podpowiedź

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2084 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:15

Problem z bydlem (krowy mleczne) Brak przyczyn poprostu czasem tak jest

#2085 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:24

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam problem z jedną jałówką, po wycieleniu dostała jakby oparzeń w pachwinie trochę skóra jest zaczerwieniona. Pachwinę codziennie myję ciepłą wodą z szarym mydłem, wet dał mi taki talk czy coś podobnego "PROMO ZINC". Poprawa jest niewielka może przerabiał ktoś coś podobnego?

#2086 Share Emilas21

Emilas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:25

Problem z bydlem (krowy mleczne) to normalne zjawisko jak wymię jest opuchnięte i nabrzmiałe, ja w takich przypadkach nic nie stosuje i po pewnym czasie samo ustępuje jak wymię stęchnie więc radze nie panikować i dać temu trochę czasu

#2087 Share Adam8550

Adam8550

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:30

Problem z bydlem (krowy mleczne) no tak ale czasami dobrze jest "dmuchać na zimne"

Edytowany przez Adam8550, 02 luty 2014 - 20:32.

#2088 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:32

Problem z bydlem (krowy mleczne) Masci mietowo-pieprzow chłodzace wymię przyspieszą jego powrót do normalniejszych rozmiarów.

#2089 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 luty 2014 - 20:21

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam , w maju ubiegłego roku kupilem 3 czeskie simentale. Z 1 z nich mam dosc duzy problem, po wycieleniu nie mogla wrocic wagowo do normalnego stanu, siersc zrobila sie dosc dziwna mysleliśmy, ze, ma jakies pasozyty. Dostala odpowieni lek, Troche pomoglo, lecz dalej jest bardzo chuda o mleku nie wspomne. Po 2 miesiacach wezmalismy innego weterynarza dal na odrobaczenie do usne. wczesniej w zaszczyku, odpowiednie wlewki oraz inne leki. Krowa je normalnie ( apetyt jej dopisuje), kał i mocz wygląda normalnie,
CO MOZE jej dolegać. 3 weterynarzy i nikt nie wie. Dodatkowy problem w tym ze ma ciche ruje, miala dawane hormony i byly próby zacielenia, lecz na wynik musimy troche poczekac z usg czy bedzie cielna.
CZY problem z zacieleniem moze byc spowodowany jej stanem zdrowia, prosze o porade, moze ktos mial podobny przypadek

#2090 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 09 luty 2014 - 15:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) Problem prawdopodobnie tkwi w żywieniu za mało energii jej dajesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 luty 2014 - 23:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) energii dostaje tyle samo co wszystkie inne sztuki, z ktorymi nie ma zadnego problemu, zbytnio sie nie przemecza:) daje z 10 litrów na dzień . KUKURYDZE DOSTAJE jak kazda inna,

#2092 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 luty 2014 - 09:53

Problem z bydlem (krowy mleczne) Widzisz a te bydło jest wydajne i potrzebuje więcej energi zacznij od zmiany dawki bo problem sam się nie rozwiąże

#2093 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) właśnie ta sztuka daje bardzo malo mleka . Dajemy jej wieksza dawne kukurydzy zeby sie zabrała, lecz to nic nie daje.

#2094 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mało daje bo wyczerpała zapasy tłuszczowe zbadaj ją najlepiej czy nie jest w ketozie jak słabo je

#2095 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 luty 2014 - 15:09

Problem z bydlem (krowy mleczne) troche zle przeczytales . Je normalnie, apetyt jej dopisuje. dawala zbyt malo mleka zeby musiala czerpać swoje zapasy. Problem musi być inny .

#2096 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 11 luty 2014 - 23:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) Jak wyglądała ta krowa w momencie kupna. Nie była zatuczona? Spójrz w rodowody z jakieś obory pochodzi, bo jestem ciekaw. Znasz pojęcie ketoza wtórna i pierwotna? Wiesz, że zatuczona krowa może złapać ketozę jeszcze przed porodem? To jest błędne koło to co piszesz. bo ie każda krowa jest taka sama. Pisałeś, że krowa wychudła, więc i dawała te 10 l , bo nie miała z czego czerpać energii. Nie każda krowa jest taka sama. Sam kupiłem w listopadzie 4 SM i właśnie jedna z nich była długo znacznie chudsza od pozostałych. Przestałbyś się upierać przy swoim, posłuchał innych i kupił test na ketozę za 20 zł i być wiedział. Snujesz różne domysły i szukasz chorób a błąd leży pewnie w żywieniu. Krowa jest odrobaczona, więc pozostaje Ci dorzucać jej więcej energii w postaci mielonego ziarna kukurydzy. To bilans energetyczny odpowaida za to czy krowa będzie wychudzona czy będzie się zatuczać. Przypomniało mi się coś. Ta krowa nie jest objadana przez "sąsiadki"? Może dasz jeść i nie zwracasz uwagi co dzieje się dalej a krowa je wolniej u jest objadana.

#2097 Share BarteX100

BarteX100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 luty 2014 - 12:03

Problem z bydlem (krowy mleczne) krowa nie byla zatuczona, mozna powiedzieć ze byla troche chudsza od 2 pozostalych , test na ketoze miala robiony wynik byl negatywny. Je normalnie , nie ma problemu ze jakas krowa ja podjada.

#2098 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 12 luty 2014 - 15:17

Problem z bydlem (krowy mleczne) Mam krowę która ma termin na 7 marca i zaczał z niej schodzić sluź biały i mam do was pytanie czy krowa gdyby miała bliżniaki to moze sie wczesniej ocielic czy raczej powina donieść do marca bo krowa strasznie gruba jest i boje sie ze jakby sie wczesniej oceliła to by nie było siary dla cielat bo jej jeszcze nie przychodzi mleko.

#2099 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 12 luty 2014 - 16:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) Nie przejmuj się śluzem, bo ten pojawia się różnie często na miesiąc przed porodem. U mnie w zeszłym roku krowa MO z bliźniakami (2 byczki) nie dochodziła chyba 5 dni. Co do siary na pewno zdąży jeszcze ją wyprodukować. U mnie nie raz krowa nabrała wymienia dopiero kilka godz przed porodem. Wcześniej wymię było obrzmiałe i powiększone jak to przed porodem, ale twarde robiło się tak jak pisałem. Jak masz możliwość zostaw siarę od innej wycielonej krowy i zamroź ją. Po porodzie rozmrozisz i podasz cielętom do wypicia. Możesz też kupić takie tubki(strzykawki) z Provitimu z immunoglobulinami jak nie jesteś pewny siary lub jest jej mało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share Pawlo547

Pawlo547

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) A czy badaniem USG mozna wykryć ciąze blizniaczą.