Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z bydlem (krowy mleczne)

3297 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 22:07

Problem z bydlem (krowy mleczne) To jeszcze moje 3 grosze: jeżeli jest urazowe zapalenie czepca, to przy nagłym chwycie za wyrostki kolczyste części piersiowej kręgosłupa wyraźne, głośne stęknięcie. Tak samo przy naciśnięciu kolanem na mostek, głośne stęknięcie. Dla pewności wpakować do żołądka magnes.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z bydlem (krowy mleczne) Dzisiaj, 21:23
  •  

#2022 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2014 - 08:49

Problem z bydlem (krowy mleczne) a gdzie jest częsć piersiowa kręgosłupa u krowy..jak to rozumiec?

#2023 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 10:08

Problem z bydlem (krowy mleczne) To ta cześć kręgosłupa z żebrami. https://www.google.p...uk.html;400;283

Edytowany przez agromatik, 09 styczeń 2014 - 10:11.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:37

Problem z bydlem (krowy mleczne) mam mały problem, krowa ma się cielić 26 I i od miesiąca ciężko ma wstawać na tylne nogi, jak się za pierwszym razem nie podniesie to potem ma ciężko, jak chce się podnieść to czasem pierw wstaje na przednie nogi a na tyłku siedzi, najgorzej ma się poderwać, był weterynarz dał kroplówkę na wzmocnienie i jakiś czas było lepiej, co jej mogę podać, dodam że ma ok 10 lat

#2025 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:41

Problem z bydlem (krowy mleczne) Za wiele to już takiej krowie nie pomożesz miała robioną kolekcję racic ?

#2026 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) Racice to wątpliwe, bardziej to przetłuszczenie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#2027 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 12:55

Problem z bydlem (krowy mleczne) Albo krowa jest już stara i stawy ją bolą. Takie sztuki co mają problemy ze wstawaniem należy eliminować że stada

#2028 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 12 styczeń 2014 - 13:48

Problem z bydlem (krowy mleczne) Powiem szczerze Ze miałem podobny przypadek z tak starą krowa jakies 2 lata temu, ale zostawiłem ją i w ostatniej laktacji od takiego "trupa" jeszcze 7,8tys wycisnąłem :P To typowe odwapnienie, moze chore stawy, poprostu starość. Na 2-4 dni przed porodem wal kroplówki z wapniem, teraz tylko glukoze. Jeżeli jest otłuszczona to może być z nią cięzko.

#2029 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:22

Problem z bydlem (krowy mleczne) właśnie nie jest otłuszczona i nie miała korekcji racic, jak jeszcze chodzi po pastwisku to jest dobrze, najgorzej zimą jak stoi w oborze

#2030 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 15:39

Problem z bydlem (krowy mleczne) To zrób korekcję racic ponieważ miałam taki przypadek ,wręcz identyczny . Moją krowę tak bolały tylne nogi ,że nie dość ,że się słabo podnosiła ,to bardzo mało stała . Po korekcji wróciła do sprawności . Czy w ogóle wykonujesz korekcję racic w swoim stadzie ,choć raz w roku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 16:56

Problem z bydlem (krowy mleczne) u mnie też był taki przypadek w tamtym roku u krowy przed 7 cieleniem. Zrobiłem jej korekcje i przetrzymała laktacje i dała jeszcze ponad 7tys na 305dni. Chciałem ją podoić i sprzedać ale nic się nie poprawiła przez rok jest bardzo chuda. Teraz znowu musiałem jej korekcje zrobić bo słabo wstawała. Od lutego będzie przymusowo zasuszona i pójdzie do jałówek bo musi jałowicy miejsce zrobić. Może do wiosny się utuczy.

#2032 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 18:40

Problem z bydlem (krowy mleczne) Damian daj spokój sprzedaj stara krowa się nie utuczy jak ma problem z nogami też mam taką krowę i tylko czekam aż skończy dawać mleko

#2033 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 20:23

Problem z bydlem (krowy mleczne) w moim stadzie nie robię korekcji, bo racice mają w porządku, jak by ją nogi bolały to by kulała, a ona nie może się poderwać do wstania, ale może i spróbuję zrobić korekcję ale to po wycieleniu, a co można jej podawać aby jej się poprawiło i gdzie można dostać glukozę. W ostatniej laktacji dała prawie 7tyś. litrów

#2034 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 21:25

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Damian daj spokój sprzedaj stara krowa się nie utuczy jak ma problem z nogami też mam taką krowę i tylko czekam aż skończy dawać mleko

trzymam też byki tak że tucze wszystkie krowy na koniec. Teraz ma racice zrobione i apetyt też dobry.

#2035 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 14:06

Problem z bydlem (krowy mleczne) Witam wszystkich w nowym roku :) Jak to z w nowym roku zawsze jakiś problem się pojawi. A mianowicie nie mogę sobie dać rady aby uwiązać jałoszki 6 miesięcznej,Która cały czas była na luzie i sobie chodziło w pomieszczeniu .No cóż za niedługo krowy zaczną się cielić więc trzeba przygotować miejsce .Ale cóż ta jałoszka nie daję sie w żaden sposób złapać jest taka lękliwa że na ścianę nie wejdzie . Może ktoś ma jakieś pomysły jakby ją złapać . próbowałem na różki ale ma małe.No sam nie wiem co robić .Może jakieś propozycję ?

#2036 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 14:27

Problem z bydlem (krowy mleczne) musisz kogoś do pomocy poprosić bo sam nie dasz rady. Jeden musi złapać ją za ogon a drugi za szyję i założyć jej łańcuch.

#2037 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 15:00

Problem z bydlem (krowy mleczne) Zrób jakby lasso ze sznurka czy linki nylonowej. Pod koniec przed pętlą zrób na tyle duży supeł,aby nie przeszedł przez pętle. Supeł jest po to, aby jak zarzucisz to lasso nie zacisnąć się na szyi. Odległość supła od pętli powinna być równa obwodowi szyi jałówki. taki pomysł od mnie, jednak potrzebujesz przynajmniej 2 osób do pomocy. Musicie "ścierać" ją do kata lub inne ciasne miejsce. Jak już złapiecie dobrze uwiązać ją na kantarze, aby się nie udusiła lub obroży z krętlikiem.

#2038 Share Patryk1996

Patryk1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 23:47

Problem z bydlem (krowy mleczne) czy cielak po wycieleniu sam będzie pobierał siare od matki czy trzeba ją zdoić od matki ?

#2039 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 08:52

Problem z bydlem (krowy mleczne) pilna sprawa, jakieś 2,5 miesiaca temu wycieliła mi się jałówka, od samego wycielenia miała bardzo opuchnięte wymię, (prawdopodobnie ropień) stowaliśmy różne środki, maście, antybbiotyki, wet przyjeżdzał kilka razy i nic nie pomagało, dziś rano ten ropień pękł, normalnie tyle tego sywu tam było co niemiara ale moje pytanie brzmi, czy da sie jeszcze to wymię uratować czy nie zawracać sobie głowy, zaznaczę, że 3 dni temu znacznie podskoczyły mi bakterie i komórki w mleku, wywnioskowałem, ze może to być spowodowane tym obrzękiem, dałem od tej jałowki mleko do zbadania i wyszło 1,5 miliona bakterii i 5 milionów komórek, oczywiście mleko teraz wylewam, co robić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 16:12

Problem z bydlem (krowy mleczne) Narazie ja bym dobił i cielaki poił a wymię się
zaleczy ale musisz odkażać jeżeli tą krowa daje sporo mleka jak tak sobie to bym sprzedał