zetor7745

Problem z bydlem (krowy mleczne)

Polecane posty

hodowca    17

dzisiaj dzień drugi biegunki bez zmian, żwacz pracuje, próbuje jeść ale nie może dostała cyber vet i jakiś proszek z kasztanowca nic nie pomaga, co dalej robić? chetnie pije i dosyc często. czy zacząć reagować pod kątem ketozy albo kwasicy? moj weterynarz chyba nie ogarnia tematu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jeśli ograniczysz jej jedzenie powinno dość szybko pomóc, jednak nie zawsze od razu, jak nie pomaga to znaczy że dalej niewłaściwie ją karmisz, daj jej słomy siana , ogranicz treściwe i kiszonkę z kukurydzy, póki nie zjada słomy czy siana (najlepiej grubego) to ciężko o poprawę będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Tylko siano i woda,żadnych pasz treściwych i kiszonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rapaczp    0

Mieliśmy problem z biegunkami jakieś 2 tygodnie temu. Zaczeło się od jednej a potem już poleciało. Przy tej pierwszej wezwlismy weterynarza. Zostawił leki , skasował 100 a i tak nie pomogło. Co było robić? Stary sposób, w moich okolicach często stosowany. Kawa zbożowa. Po pół kilo ( paczka 3 zl) 2 razy dziennie  na sztuke przez kilka dni i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem, nigdy nie praktykowałem ale tutaj bardziej się kłania samo ogólne żywienie i zapewne po prostu za dużo zwłaszcza qq i treściwych a brakuje buforu (słoma i siano) który wstrzyma trochę wydalanie jak i wykorzystanie pasz, ogólnie to zapewne kiszonka jak i sianokiszonka o małej zawartości sm jest, plus obfite żywienie równa się biegunka, fakt że czasami jakiś wirus potrafi wyskoczyć ale w tym roku są to zazwyczaj sporadyczne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

dzisiaj dalej brak poprawy, czy podac jej antybiotyk ogólny? a i dzisiaj dwie kolejne mają biegunke, a ta co ma juz czwarty dzien zwacz pracuje az nia podrzuca a leje dalej woda zapachu acetonu z pyska nie ma, nie wie co robic cielak od niej tez leje samą wodą, ona zapadnieta szuka jedzenia ale zwacz pracuje wiec troche nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli kolejne łapią biegunkę to widocznie przez oborę przetacza się wirus. Wezwij innego weta jak ten nie ogarnia byle biegunki. Taka bieunka to błyskawicznie wykończy Ci krowy i może okazać się przydatna kroplówka. Musi podać jakąś szczepionkę to może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

kroplowke dostawala przez trzy dni po dwie takie plastikowe butelki wiec nawodniona jest no i piją wode chca jeść tylko no leje sie woda szczegolnie od tej wycielonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

kup węgiel drzewny zmiel i po 200 gram dla wszyskoch krów. to najlepsze na biegunki takie wirusowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartonini    0

Bo to jest tak że jak się czegoś nie choduje to , to zawsze można powiedzieć że sie wiedzie Jest coś takiego jak prawo seri wszystko ok a nagle nie wiadomo z jakich przyczyn cały czas pod góra takie życie.Ostatnie daw tygodnie krowa i 2 cielaki padły konkretnych przyczyn brak , bywa tak i tak jak czegoś brak to brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jeżeli te biegunki spowodowane są błędami żywieniowymi to tak jak wcześniej pisałam podawać tylko siano.Sprawdzić przy okazji czy podawane pasze ładnie  pachną , czy słoma nie zalatuje stęchlizna, nie jest zapleśniała .Może się zdarzyć,że jakaś część słomy czy siana jest zagrzybiona. W temacie -biegunki u cieląt czym leczyc tak naturalnie -dużo sposobów leczenia ,ale wiadomo,że dawki większe niż dla cieląt.Spróbuj węgla j.w. podano, możesz podać biotyk/ten dla ludzi, kupisz w aptece/ smektę lub w TrouvNutricion kup rediar lub w Bllatinie -Bllatisan Kalber/ zawiera marchewke/---oba te preparaty zawierają m.in.szczepy bakterii normalizujących prace przewodu pokarmowego,niszcza szkodliwe bakterie.Są sprawdzone i dobre.Poza tym zmierz temperaturę,bo może to być wirusówka jelitowa i trzeba będzie podać antybiotyk.Może ktoś z kolegów ma jeszcze inne spojrzenie na ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

dzisiaj podalem ferment vet, humac ( jakas nowosc ze slowacji czyli węgiel w proszku) i carbo vet w takiej wielkiej strzykawce zobaczymy co będzie temperatura 38,2 stopnia u tej po wycieleniu oczy zapadniete przegryza slome i siano nie poddaje sie zwacz pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

po dziesięciu dniach biegunka opanowana, teraz jak przywrocic jej apetyt? daje ok 15 litrow mleka dziennie ale srednio je;/ jak jej pomoc z apetytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

10 dni biegunki?? To nie mogło być chyba z przekarmienia itp. Flora jelitowa pewnie na wymarciu i trochę minie czasu ok 3 tyg zanim wszystko wróci do normy. Podawaj jej drożdże paszowe i jakieś dodatki glokoplatyczne(glikol, gliceryna dodatki przeciwketozowe, propionian sodu), bo ketoza murowana jeśli jej już nie ma. Są też typowe preparaty pobudzające działanie przewodu pokarmowego, typu Rumen Aktive, Uniruminal, Propiosan, provent gel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

no lipa straszna przegonilo ja bardzo je duzo siana pasze objetosciowe srednio i ciagle cos pod nogami szuka i gryzie. weterynarz stwierdzil ze to byl wirus, dostaje jeszcze wlewki z enterofermentu , zwacz pracuje, co najlepsze ze cielak tak samo dopiero od wczoraj nie ma biegunki ale jest w lepszym stanie niz krowa chetniej pije i wogole zywszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

przydało by się jeszcze elektrolity uzupełnić, no ale skoro mija to pół biedy (nakosztowałeś sie trochę...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

ponad 1000zl mnie ta impreza kosztowala no i jeszcze nie koniec trzeba ja odbudowac bo wiadomo zapadnieta bardzo no i mleka malo;/ apetyt niby sie poprawia powoli ale jeszcze rewelacji z pobieraniem paszy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgrRolnik    1

mam problem pomóżcie krowy wcale nie pokazuja objawów rui a po 3 dniach krew na ogonie co poradzicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

mgrRolnik pilnuj za 19-21 dni dokladnie krowy patrz czy jest śluz, jak wyglada u Cb zywienie? spróboluj podawac beta karoten w formie bialego pachnacego proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Dzisiaj zauważasz krew na ogonie- 31-3dni=28 czyli 28 marca miała ruję .Po 18dniach obserwuję czy krowa ma ruję tj  od 15 kwietnia dokładna codzienna obserwacja przez 3-4dni.Najlepiej w przypadku cichych ruj robić to jak krowa leży sobie  spokojnie.Zauważysz wtedy wypływający śluz.W tym okresie wargi sromowe są lekko obrzmiałe i przekrwione.Jeżeli krowa stoi to musisz je lekko rozchylić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

mam problem z krową została zacielona i po trzech dniach zaczęła znowu polować i to trwało ponad tydzień i to codziennie chciała skakać po krowach ale śluzu nie było później był spokój i miesiąc po zacieleniu znowu polowała był śluz to zacieliłem i teraz po dwóch tygodniach od drugiego zacielenia znowu polowała szalała. Co jej może się dziać jakieś zaburzenia może hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

artek27 ja bym stawiał że to cysta na jajniku/ach, chociaż nieco ogarnięty insyminator powinien dopatrzeć się tego. krowa myślę że się zacieli, u mnie weterynarz/insyminator dawał zastrzyk i potem jedną ruję odczekaliśmy i za następnym razem załapała a wcześniej ponad pół roku był z nią problem czyli podobnie ruja po kilka dni, nawet do 5-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    339

Mój insyminator pow że nie wie co jej jest .Po świetach ma przyjechać weterynarz i zrobić USG i będzie wszystko jasne  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj