Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055

66 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 11 grudzień 2010 - 08:30

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 no to jak ty masz niedlaeko po części to sobie kupuj, ja ci tego nie zabronię, ale jak inny mają daleko, żeby jechać po część, a ciągnik musi pracować, a tu stoi w garażu to co zrobić??? ja nie będę nikomu mówił co ma kupić, a co nie, jedynie mogę odradzić, podając jakieś argumenty, dlaczego właśnie nie ten ciągnik, tylko inny :rolleyes:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 Dzisiaj, 07:05
  •  

#62 Share micha86

micha86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 19:36

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 witam

Jestem tu nowy, widzę że debatujecie jaki ciągnik do 60km. Z podobnym problemem borykałem się we wrześniu tego roku. Z racji tego, że ciągnik był brany na dofinansowanie uni, nie mogłem przekroczyć granicy mocy 60km, ponieważ ma mały areał pola, pracuje zawodowo. Pod uwagę brałem tego małego kubote coś 51km, ursusa 3724 piko, ursusa 3702 sadowniczy brak przedniego napędu zbyt mały prześwit odpada, deutza dorado nowe modele tylko na common relliu robią odpada, landini mistral bardzo mała pojemność silnika trochę za mały i delikatny odpada, New Hollanda Niechciałem jakoś ta włoszczyzna mnie odstrasza a szczególnie ten silnik Iveco odpada, Farmatic nie pamiętam modelu ale coś w nazwie 55 też odpadł maja silniki jon derra, z tego co się dowiedziałem z Internetu mają wadliwy układ paliwowy odpada, Kioto niby dobre ciągniki ale ten silnik dogdong czy coś odstraszył odpada. Więc został ursus 3724 piko i Kubata dalej decydował mój tata i wybrał ursusa plus to duża pojemność w stosunku do mocy, silnik perkinsa na pompie wtryskowej rotacyjnej, jednostka montowana w tym ciągniku przyjeżdża w całości z fabryki silników perkinsa Wielkiej Brytanii . Czy to był dobry wybór sam do końca nie wiem, do 30 mtg miałem z nim sporo problemów sprzęgło, biegi, klima i parę tam, przyjeżdżali Panowie z serwisu, próbowali te usterki usnąć z różnym skutkiem. W końcu się zagotowałem i napisałem informację do ursusa żeby coś z tym zrobili, bo inaczej będę zmuszony wystąpić o wymianę ciągnika polubownie lub sądowo, reakcja była natychmiastowa, zabrali do fabryki na ponad 2 tygodnie. Na dzień dzisiejszy jestem średnio zadowolony zniesmaczony z powodu tych przejść, ale ciągnik jest wporzo, jeśli ktoś ma do 20 h pola to na pewno będzie zadowolony. Z trzy skibowym pługiem idzie jak burza osiem, w tym roku miałem do zaorania 6 h pola, które było w ugorze pięknie się orało pomimo deszczu, sąsiedzi byli pod wrażeniem. Jeszcze nie jestem pewny czy wystarczy przełożeń do sadzarki, ale myślę ze będzie Oki.

POZDRAWIAM ps.. to co napisałem na temat tych ciągników to moje przemyślenia, inni się z tym mogą zgadzać lub nie

#63 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 15:18

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 Mam nadzieje ,że teraz Ursus po chorobach wieku dziecięcego będzie dobrze się sprawował.
Mógłbyś wstawić foty Ursusa do galerii??

#64 Share micha86

micha86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:00

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 Jak czas pozwoli, to czemu nie, tylko mam mało wolnego.Jak napisałem pracuje a po pracy robię prywatnie. Ciągnik stoi na gospodarce gdzie nie mieszkam, ale postaram się.

Pozdrawia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 20 grudzień 2010 - 22:12

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 wszystko pięknie i ładnie ale się dowiedziałem kiedyś że ursus nie ma biegów pełzających i odpada i pod uwagę został wzięty same dorado nie zobaczymy co czas pokaże i czy uda się upić przez unie :unsure:
Miłość :P

#66 Share micha86

micha86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 23:17

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 Trochę namieszałeś w tym poście ale zrozumiałem. Jak kupisz tego dorado, to musisz się pilnować z paliwem. Tylko renomowane stacje, żadnych tam okazji. Ja ma akurat różne źródełka i szukałem czegoś na pompie wtryskowej. To jest twój wybór, ale jak coś pójdzie w tym common relli to koszt przepotężny. Przedtem deutz miał sekcje tłoczące paliwo wytrzymałe, a od niedawna przestawił się common relli chyba jakoś w tym roku.W tym systemie paliwowym jest tam tak wszystko spasowane, że odrobina syfu morze narobić sporo szkód.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share dzipet

dzipet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 23:44

Ursus 3724 Piko czy John Deere E 5055 za dopłata sa biegi pełzajace a co do wyboru to ursus bedzie lepszy i oszczedniejszy , inny komfort i obsluga

Dodaj odpowiedź