Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2

78 odpowiedzi na ten temat

#61 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 11:41

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Tak jak wczesniej pisalismy juz mamy w sprzedazy grzałki o róznych wymiarach, do różnych maszyn, wstawiam linki. Dla forumowiczów rabaty przy zamowieniach przez agrofoto :lol:

Wymiary są podane na jedynym ze zdjęć. W razie pytań prosze pisać.

wstawiam linki:
http://moto.allegro....1382280208.html

http://moto.allegro....1382280541.html

http://moto.allegro....1380976725.html

http://moto.allegro....1380976666.html

Wesołych Świąt Wszystkim. Pozdrawiamy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Dzisiaj, 23:10
  •  

#62 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 17:03

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 kolego @ s-piotr dzis przysłali mi grzałkę którą reklamowałem i nie mam żadnej koncepcji jak ją teraz założyć zeby jej nie spalić i żeby nie przeciekała

#63 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 23 grudzień 2010 - 20:58

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Jedyne poprawne zamontowanie jest na mojej fotce,zauważ że zbiornik grzałki jest pod ukosem co powoduje samoczynne napełnienie go płynem,jak i samoczynne odpowietrzenie (ale ja zanim podłączyłem pierwszy raz do prądu grzałkę to zapaliłem ciągnik po nalaniu płyny i trochę nim pojeździłem,aby na pewno układ się odpowietrzył)zauważ ze w otworze grzałki jest poprzeczna przegroda to ona odpowiada za samoczynną cyrkulację płynu.Aby uniknąć przecieków najlepiej by było zapodać uszczelkę z korka lub z mikrogumy po idealnym oczyszczeniu bloku z farby .I czekać na mrozy.Powodzenia
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#64 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:06

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 @aro321 i jak z grzałką,zamontowałeś czy ponownie uległa spaleniu :lol:
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#65 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 29 maj 2011 - 12:05

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 założyłem ale miała przecieki i musiałem sam ja uszczelnić, teraz jest dobrze..

#66 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 16 grudzień 2012 - 17:54

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Czy polecacie jakąś konktretną grzałkę? Na allegro większość wygląda na identyczne więc chyba nie ma różnicy żadnej. Moc 1800W niektóre różnią się na zdjeciach poglądowych kolorem. Gdzieś czytałem że to Węgierski produkt zgadza się?

Ta mi się podoba bo jest bez przewodu. Ktoś już praktykował?
http://allegro.pl/ro...2870004594.html

Edytowany przez GoodFarmer, 16 grudzień 2012 - 18:02.

#67 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:32

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Ja mam z frmygrand i chodzi dobrze juz 2 lata ok. -20 i palił ciagnik.

#68 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:49

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Mam taką
http://allegro.pl/po...2871742788.html
30min około i wskaźnik pokazuje 40 stopni. Przy -12 stopni silnik pali jak by na polu było +20
KPK Kumurun Team

#69 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 grudzień 2012 - 19:41

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Tylko zauważcie, że niektórzy producenci nie dają gwarancji, ja brałem z firmy GRAND i jestem zadowolony z zakupu ;) Pozdrawiam

#70 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 19:52

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 No właśnie identyczna co u ciebie seweryn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:00

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Patrzę, że teraz sporo potaniały :) , 3 lata temu płaciłem 230zł.

#72 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnicto, technika rolnicza, meteorologia

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:25

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Nie wiem czy w MTZ-ah jest tak samo co w Pronarach ale chyba to jeden czort co nie? Z lewej strony ciągnika nad rozrusznikiem jest taka owalna trójkątna zaślepka. Trzeba ją wybić ale wcześniej spuścić płyn. Zamontować grzałkę i każdy mróz odpala bez problemu. Pytacie czy się nie odłamie. U mnie się nie odłamał całe lato przetrzymał nic nie pękło nie ciekło. Był traktowany myjką i nic. Oczywiście jeżeli mówimy o tym samym urządzeniu. Pozdrawiam.

#73 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:26

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Zaślepka jest okrągła. Czemu ma się odłamać? jest dobrze wykonane, nie jest podatne na drgania trzyma jak złoto.
KPK Kumurun Team

#74 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:42

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 GoodFarmer jak kupisz to przed założeniem najpierw ją rozkręć i sprawdź na szczelność. U mnie nie obyło się bez pomocy szlifierki i silikonu , Sprzedają fabryczny bubel, ale grzeje.

#75 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 16 grudzień 2012 - 20:58

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Właśnie jeszcze nie mam grzałki w belarusie gdyż bałem się że te grzałki będą przeciekać lub pękać od drgań silnika. Ponieważ u większości urzytkowników sprawdza się nieźle to jednak zaryzykuje. Zastanawiam się nad tą co wszyscy mają a tą co wyżej podałem bez przewodu. Najpierw nie było prądu do świecy a jak się znalazł i dochodzi do świecy to świeca i tak nie działa więc nowej nie będe kupował tylko zafunduje sobie grzałkę. Na pewno pewniejsza w działaniu choć problem z uruchomieniem silnika był dopiero przy większych mrozach to lepiej być przygotowanym na każde warunki.

#76 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 21:33

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 My swoją montowaliśmy przy -10 st :lol: z uwagi, że była baaaardzo potrzebna bo aku siadło a prostownik niby na 24V a ładował jakby chciał a nie mógł B) na dodatek urwała się jedna śruba bo się przedobrzyło (ciekło, a powodem tego było niedokładne doleganie grzałki spowodowane niedostatecznym zdemontowaniem mocowania od zbiorniczka spryskiwaczy), ciężko było nawiercić i wykręcić wykrętakiem resztkę śruby bo tur przeszkadzał, dało się potem wszystkie wzmocnione śruby, deko silikonu, zalało płyn i do tej pory jest git. Już 3. rok trzyma i nie odpadła, nie cieknie, ale za to cieknie mi kranik od spuszczania płynu z nagrzewnicy :lol: , który muszę zastąpić innym patentem. Więc warto zabrać się za montaż grzałki w inną porę roku niż zima chyba, że występuje taka konieczność. ;)

#77 Share Marcon

Marcon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnicto, technika rolnicza, meteorologia

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:16

Właśnie jeszcze nie mam grzałki w belarusie gdyż bałem się że te grzałki będą przeciekać lub pękać od drgań silnika. Ponieważ u większości urzytkowników sprawdza się nieźle to jednak zaryzykuje. Zastanawiam się nad tą co wszyscy mają a tą co wyżej podałem bez przewodu. Najpierw nie było prądu do świecy a jak się znalazł i dochodzi do świecy to świeca i tak nie działa więc nowej nie będe kupował tylko zafunduje sobie grzałkę. Na pewno pewniejsza w działaniu choć problem z uruchomieniem silnika był dopiero przy większych mrozach to lepiej być przygotowanym na każde warunki.

Ja mam i grzałkę i świecę. To już całkiem dobrze pali. U mnie to już druga świeca, pierwsza się popsuła, musiałem też zmienic włącznik świecy. Tak czy inaczej jeżeli Myślisz nad tą grzałką to nie zastanawiaj się bo to naprawdę pomaga przy grubszych mrozach i wg mnie oszczędza akumulatory. Pozdrawiam

#78 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:03

ale za to cieknie mi kranik od spuszczania płynu z nagrzewnicy :lol: , który muszę zastąpić innym patentem.

ja tam wsadziłem zwykły kran kulowy i już nie cieknie tylko nie wiem jak teraz odpowietrzyć układ bo coś nie chce mi za bardzo grzać przy odkręcaniu uleciało troszkę płynu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#79 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 17:56

Podgrzewacz, grzałka płynu w Belarusie 952,2 Do odpowietrzenia nagrzewnicy przede wszystkim musi być sprawny termostat. Na wolnych obrotach silnika tez może się nie odpowietrzyć. W swoim zlewałem płyn i nie było problemu z odpowietrzeniem nagrzewnicy. Sama się odpowietrzyła w czasie pracy silnika.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź