Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowywanie wysłodków buraczanych

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 18:10

Przechowywanie wysłodków buraczanych Chyba 95 zł a waga od 1000 do 1250 kg. zresztą z wagą to trudno określić ale tak podają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowywanie wysłodków buraczanych Dzisiaj, 13:44
  •  

#42 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:13

Przechowywanie wysłodków buraczanych arek676 szału z wydajnością nie ma ;/ obecnie doję 13 szt i mam 200L dziennie. Niestety kukurydza wymokła mi w 100% a sprzęt do sianokiszonki dopiero w tym roku nabędziemy. Poza tym siano też jest lichej jakości.
Z białkiem nie wiem jak jest bo mleczarnia nie podaje a tłuszcz waha się między 4.0 a 4.2 ale to też ściema, bo przecież nie mogę dostać za mleko 1,20,- na szczęście pszenica dopisała i jej jest na tyle że można im sypnąć. No i ziarno qq ale licha wkładka

#43 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:05

Przechowywanie wysłodków buraczanych Siano mi również nie mile rozczarowało w tym roku nie dość ze I pokos zebrałem w połowie czerwca to jeszcze marny ten pokos a siano się kurzy... ale chyba na wiosnę rowy w okol lak będą mi czyścic wiec jest nadzieja ze prędzej wjadę na laki :)

200L z I udoju czy z całego dnia ? (II doje)

#44 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:09

Przechowywanie wysłodków buraczanych Tylko nie ugniataj ich traktorem, najwyżej trochę je udepcz. I nie polecam ich przykrywać oponami, dużo lepiej jest je po prostu przykryć ziemią. ;)

#45 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:14

Przechowywanie wysłodków buraczanych A czemu nie oponami??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#46 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:16

Przechowywanie wysłodków buraczanych Ja zawsze do opon rzucam trochę ziemi bo sama opona wydaje mi się zbyt lekka

#47 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:46

Przechowywanie wysłodków buraczanych 200L na dzień dwa udoje ;/ u nas łąki są w takim miejscu że rowów brak, trzeba by kopać przez działki a na to nikt zgody nie da ;/ W dodatku siano robię tylko ja i sąsiad więc trzeba by w swoim kopać a i problem byłby z odprowadzeniem. Co roku bierzemy kolejne nieużytki z tym że położone wyżej i robimy porządek na nich...

No tak ziemia lub piasek, dla mnie to za dużo roboty, w zimie jak zamarznie to ciężko to odsłonić wiem bo na kiszonkę z qq dawałam i to tylko na same kraje folii i była masakra, folia się targała a i kilof nie pomagał. Ja daję folię 0.3 i opony od osobówki i przez te 5 msc nic się nie psuje. A jak napada do nich to są ciężkie jak fiks

W tym roku oklepaliśmy pryzmę nie deptana ani nie gnieciona, z młótem też tak robimy, tyle że młóta sama woda wypycha powietrze

#48 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:09

Przechowywanie wysłodków buraczanych Witam mam pytanie ile można dać wysłodków buraczanych na sztukę żeby nie przesadzić?

#49 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 03 luty 2011 - 12:13

Przechowywanie wysłodków buraczanych To chyba zależy od tego jakie są przywiezione pierwszy transport był wilgny to były bardziej zbite a niedawno otwarłem drugą pryzmę to są ładne sypkie mają przyjemny zapach i suchutkie są a krowy ładnie wszystko wyjadają.
KPK Kumurun Team...

#50 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Napisany 26 wrzesień 2013 - 08:26

Przechowywanie wysłodków buraczanych Napiszę tutaj bo temat chyba dobry do mojego problemu. Więc tak chciałbym was zapytać czy u was też wysłodki pleśnieją w pryzmie ? tnz okrywam maksymalnie na drugi dzień po przywiezieniu folią , dół foli ziemią boki i góra oponami ,pryzma jest udeptywana i formowana a potem i tak robią się gdzie niegdzie takie bryły z pleśnią. i to nie na wierzchu zaraz pod folią tylko w środku. Wie ktoś czym to może być spowodowane ? kiedyś pamiętam dawniej jak jeszcze u nas cukrownia szła i były przywożone to po prostu były zrzucone w betonowy silos przykryte z wierzchu słomą bez żadnej folii i nic się nie psuło.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 19:50

Przechowywanie wysłodków buraczanych w moim odczuciu teraz sa za suche .... mimo ugniatania ciagnikiem zawsze sie cos wyrzuci z nich ... cukrownia naklo

#52 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:01

Przechowywanie wysłodków buraczanych ja biorę ze Strzelina a w porównaniu do tych co były kiedyś to fakt są suche. Kiedyś jak się trafiło wziąć prosto z leja to jak zrzucili to pierw na przyczepę wyleciała woda a potem wysłodki jak błoto takie mokre. ale kisiły się pierwszorzędnie.

#53 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:06

Przechowywanie wysłodków buraczanych A po ile są u was mokre z tegorocznej kampani

#54 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 20:20

Przechowywanie wysłodków buraczanych Ja również biorę wysłodki z Strzelina bo i też jestem tam plantatorem ,może i są suche ale to kwestia ich ukiszenia

#55 Share Sylwekx25

Sylwekx25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 08:10

Przechowywanie wysłodków buraczanych No to koleżanko ;) może podziel się swoim sposobem ich kiszenia ? bo ja robię "książkowo" i nici z tego i tak pleśnieją.

Edytowany przez Sylwekx25, 27 wrzesień 2013 - 12:48.

#56 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 08:16

Przechowywanie wysłodków buraczanych @Sylwekx25 miło mi ale jestem kobietą,mam też pleśń jak i każdy,zazwyczaj jak są bardzo suche polewamy wodą ujezdżamy i wtedy ta pleśń nie jest aż taka

#57 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 27 wrzesień 2013 - 09:35

Przechowywanie wysłodków buraczanych Mi jak przywiezie wanna i kipnie to rozplantuje na długość samochodu, uformuje z grubsza, ubije trochę, jak za suche to poleje wodą albo serwatką, na to zaraz idzie nowa folia bez dziur, dobrze okryjąc bez uszkodzenia folii. Mam jeszcze samochod z tamtego roku, cały czas biore i nic nie ma odrzucania, zero pleśni. Czasem sie trafi mały odpad ale to widać że foliia była uszkodzona przy okrywaniu kamyszkiem ale to rzadko :D

#58 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 październik 2013 - 06:27

Przechowywanie wysłodków buraczanych Zastanawiam się nad zakiszeniem młóta ale myślę, że teraz jest już za późno co o tym myślicie jak to najlepiej zrobić?Teraz wsypuje w beczki 200 l i spasam na bieżąco ale przy małych ilościach wychodzi drogo.Do browaru mam 5 km ale wwalił się pośrednik i zrobiło się drogo przy większej ilości wyszło by taniej ale nie wiem czy nie jest za zimno żeby zakisiło się to młóto nie mam doświadczenia w takim kiszeniu.QQ w takiej temperaturze nie ma problemu z zakiszeniem a jak jest z młótem?

#59 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 14 październik 2013 - 20:15

Przechowywanie wysłodków buraczanych czy ja wiem czy przeszkadza temperatura? mam jeszcze przed sobą w następnym tygodniu kiszenie gniecionego ziarna QQ w pryzmy i nastawiam się jeszcze na zrobienie koszonki z młóta z połączeniem z suchymi wysłodkami. Także bierz się i rób póki mróz nie ścisnął nas na dobre ;)

*kiszonki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 październik 2013 - 09:12

Przechowywanie wysłodków buraczanych Pierwszy raz zamawiam wysłodki, na czym najlepiej je klaść (słoma, folia czy na ziemie) i jakiej wielkości zazwyczaj jest pryzma z 26t.