Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowywanie wysłodków buraczanych

68 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:06

Przechowywanie wysłodków buraczanych Czekam na transport i tak chciałam zapytać jak Wy przechowujecie tą paszę. U mnie zawsze robiliśmy prowizoryczny silos z desek, w tym roku chcemy zostawić w pryzmie. Trzeba je ugniatać? Zlać wodą? Później mam zamiar dać folię o grubości 0,3. no i opony. w silosie nigdy się nie psuły, ale były deptane i lane wodą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowywanie wysłodków buraczanych Dzisiaj, 10:42
  •  

#2 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:55

Przechowywanie wysłodków buraczanych Jeśli zrobisz dokładnie tak jak robiłaś w silosie wszystko będzie ok ;)
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#3 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:59

Przechowywanie wysłodków buraczanych Wysłodki przechowuje w pryzmie i jak przywioza to uformujemy pryzme udeptamy je na to idzie folia i tak do 10cm piachu na to i się przechowują 1 klasa...
KPK Kumurun Team...

#4 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 15:00

Przechowywanie wysłodków buraczanych No ale jak tu deptać pryzmę nie będą się rozsuwać na boki???

#5 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 02 grudzień 2010 - 15:04

Przechowywanie wysłodków buraczanych Boki są delikatnie traktorem ujeżdżane i szuflą od tura przygniatane z góry niestety trzeba użyć swoich nóg i trochę znów szuflą od tura i jest git...
KPK Kumurun Team...

#6 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 02 grudzień 2010 - 15:53

Przechowywanie wysłodków buraczanych Kiedyś jak mieliśmy burak cukrowy czyli jakieś 12 lat temu to wysłodki były deptane w silosie przykrywaliśmy folią i lekko piaskiem zakisły i gitara nic nie odchodziło ;) W pryzmie tez powinno nie być problemów. A jak jest z przechowywaniem młóta browarnianego? Słyszałem że długo nie poleży a przymierzam się do wprowadzenia tej paszy w żywieniu krów.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#7 Share kowalikmarcin

kowalikmarcin

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:06

Przechowywanie wysłodków buraczanych ... silosy, rękawy, pryzma to już historia.

najnowszy pomysł tzn. mający około 3 lata i zarazem najlepszy (obecnie na zachodzi robi to piorunującą karierę)to PRZECHOWYWANIE i TRANSPORT wysłodek buraczanych w balotach ! Robi coś takiego sprzęt marki Orkel http://www.najlepsza-prasa-orkel.pl/

pozdrawiam
marcin

#8 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:07

Przechowywanie wysłodków buraczanych My przechowujemy je w silosie i na pryzmie i od kilku lat zauważyliśmy ze są za suche i słabo się zakiszają dlatego polewamy je woda, udeptujemy i przykrywamy folia. W tym roku niestety kilka cm z wierzchu do wyrzucenia;)
nie ma opierdala... sie :)

#9 Share provegeta

provegeta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:20

Przechowywanie wysłodków buraczanych My mamy pryzmę po bokach betonowe ściany a na przód i koniec deski ładujemy do tego, deptamy gruba filia opony i raczej jak gnije to tylko trochę z wierzchu
Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

#10 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:21

Przechowywanie wysłodków buraczanych Ja również przechowuje w pryzmie. formuje - udeptuje - leje woda aby się lepiej zakisiły no i przykrywam falą i cienka warstwa piachu. sporadycznie coś się psuje w miejscu gdzie się zrobi jakaś dziurka no i ewentualnie od samego brzegu. Poza tym elegancko się przechowują ;]
Baza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowywanie wysłodków buraczanych Dzisiaj, 10:42
  •  

#11 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:27

Przechowywanie wysłodków buraczanych Baloty są OK ale cena usługi 40 zł za balot 1100kg to już inna sprawa. Co do pryzmy najważniejsze przykryć jak najszybciej i to nie oponami ale ziemią. Ewentualnie można trochę posolić to pomaga.

#12 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 grudzień 2010 - 17:00

Przechowywanie wysłodków buraczanych Ja słyszałem, że można ubić dobrze i porządnie posolić i na to wystarczy plandeka, żeby od śniegu osłonić

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#13 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 17:52

Przechowywanie wysłodków buraczanych Ja mam wykopany prostokątny dół w ziemi głęboki na 1m. Wchodzi do niego 20t wysłodków. Polewamy wodą, na to folia kiszonkarska i opony na wierzch. Dobry sposób, nic się nie psuje, ale załadunek tylko ręcznie ewentualnie cyklopem ;)
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#14 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 18:17

Przechowywanie wysłodków buraczanych Czyli najprościej polać wodą i przydeptać. No i chyba najtaniej ;)

Co do młóta, to tak jak wykieruje z przyczepy oklepuje i folia i opony. Nic się nie psuje a 12t starcza na jakieś 3 msc przy 30 szt. nie liczę tu cieląt. Byki dobrze idą na młócie a krowy doją lepiej o jakieś 60%. W tym roku jadę tylko na młócie i wysłodkach na które nie mogę się doczekać ;/ no i oczywiście pasza treściwa

#15 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 02 grudzień 2010 - 18:25

Przechowywanie wysłodków buraczanych W mnie robiło się w pryzmę tak jak robi Stachux a co do młóta to robi się je w betonowych silosach, udeptuje, przykrywa folią i workami z piachem i tyle ;)