MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

maskin    7

Dzisiaj na jednym kawałku tyle co poprzeczkę zasialem i pociapalo.. Jutro skończę bo niby ma być pogoda, a zdecydowałem posiac przed świętami ponieważ prognozy po świętach są dosyć deszczowe a mam takie pole nie dosyć że na górach to gliniaste i jak teraz nie posieje to pewnie dopiero w maju.. A jak będzie zimno to burak przez dwa tygodnie i tak nie powschodzi pewnie

 

a co robiłeś przez pierwszą dekade kwietnia ze w Wielki Piątek dostałeś s...ki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

nie dostałem niczego i nie mam zamiaru się z niczego tłumaczyć zwłaszcza tutaj na forum, a sraki to dostają teraz Ci co wcześniej posiali żeby móc teraz 'spokojnie' świętować.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jak to jest z substancją etofumesat ( kemiron ) bo w etykiecie jest napisane , aby stosować od 1 liścia właściwego... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

belwedere forte ma 200 et-u i mozna go stosowac niezaleznie od fazy buraka,po prostu taka rejestracja. A lepiej zapodac betanal maxx pro 1,5 l + goltix1l, czy elite 1l +goltix 1l, (wszystko x3) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

nie dostałem niczego i nie mam zamiaru się z niczego tłumaczyć zwłaszcza tutaj na forum, a sraki to dostają teraz Ci co wcześniej posiali żeby móc teraz 'spokojnie' świętować.. 

Dokładnie, ma urosnąć to i tak urosnie :) no chyba ze wczesny odbiór jezeli nie to nie ma co panikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

jest problem i to duzy rzepak sie wali jak glupi, co dzien leje i wieje a tu jeszcze na swiata przymrozki nadają.....

 

panowie mozna do betanalu + goltix dodac jeszcze cos np. safari ??

 

Jest patent 1,25 betanal+1l goltix i potem w kolejnych zabiegach safari-10,15,20 gr. U kuzyna robiliśmy ten patent w tym roku na polu po rzepaku bezpośrednio, ale że trochę bałem się wziąć za to odpowiedzialność zmniejszyliśmy dawki w każdym zabiegu o 5 g i pole czyściutkie a buraki nic nie odczuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Robię tak samo tylko z kemifamem i kemironem zamiast betanalu i jest super, na ostatni zabieg można dołożyć właśnie metamitron w zależności od warunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Ja dziś byłem zobaczyć na polu czy buraki schodzą zaczynają wychodzić ale i chwasty się gdzie nie gdzie pokazują trzeba by pryskać tylko że pogoda płata figle jak nie pada to mocno wieje i nie da się wjechać a pogoda po świętach ponoć nie ma się poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

bede dawal 1l maxx pro + 2l goltix + 18g safari na pierwszy rzut co ma byc to bedzie teraz tylko czekam zeby szlo w pole wjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

opryskane buraki.
1.1L Betanal MaxxPro + 1.5L Goltix + 18g Safari
Teraz się modlić zeby rzepak wzięło.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kiedyś opryskałem, a rano mróz ziemia beton części wypadło ale równomiernie.

Trochę pomogłem
[galleryimg=686431]

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

opryskane buraki.

1.1L Betanal MaxxPro + 1.5L Goltix + 18g Safari

Teraz się modlić zeby rzepak wzięło.....

kolego trochę przesadzileś z dawką to safri mogleś zostawić gdyby goltix nie załtwil go ale goltkix to cholera z betanlem max pro jak potrafil zaltwić kolo miedzy sąsiada rzepak to chyba skuteczna mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

tak a za 2-3 dni dostanie wlasciwe liscie i wtedy bede mogl sobie strzelic w leb. wole zeby troche przybilo mi buraki ale zalatwilo rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Kiedyś opryskałem, a rano mróz ziemia beton części wypadło ale równomiernie.

 

Trochę pomogłem

[galleryimg=686431]

 

Nie masz problemu z chwastami w takich bryłkach? przecież tam nie doleci oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Lubię bryły razem z badylami chronią przed deszczem inaczej lotnisko -kropla rozbija się obryłę... Z chwastami daję radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

tak a za 2-3 dni dostanie wlasciwe liscie i wtedy bede mogl sobie strzelic w leb. wole zeby troche przybilo mi buraki ale zalatwilo rzepak

Na tak pryskam

1 kemiron z  kemifarmem 80% dawki

2 kemiron z kemifarmem 100 % plus Safari 15 gram

3 raz niekiedy nie trzeba, nie ma po co pole czyste przeważnie,  ale jak już to to samo co 2 raz.

Raz  wyszedł mi rzepak i  jak burak zakrył rzedy rzepak miał  z 25 cm średnicy to zdecydowałem się na 3 zabieg to pryskałem safari 30 gram i kemifarm 1 litr, raz rzepak wymiotło całkowicie.

Goltixu wcale nie stosuję.

Do tego dobry adiuwant to podstawa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

jesli ktos nie sieje rzepaku to chwasty nie sa zadnym problemem i chyba powie to kazdy kto uprawia rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja rzepak sieję na 40% pola cio roku a  chcę na 50 % wejść.

Adiuwant robotę robi.Ja dodaje adiuwanty do wszystkiego do każdego oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Mi odradzali adiuwant do mieszanki kemifam kemiron i pyramin. Tomek - jaki adiuwant dodajesz do herbicydów? Ja chcę spróbować asystent+. Prognozy na następne tygodnie paskudne, może nawet nie być możliwości żeby wjechać w pole, a tymczasem buraki parę dni temu powschodziły. Chwasty w większej ilości i w znacznie większej ilości. U mnie króluje przytulia. Maj w prognozach długoterminowych również zapowiada się deszczowo, więc 2 pierwsze zabiegi będą kluczowe, żeby pózniej nie biegać z motyką w miesiącach letnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Ja sialem 4 kwietnia. Zimno buraków jeszcze nie widać tylko rzepak co 3-5 metrów wyskoczył. Moim zdaniem trzeba poczekać bo mówili o przymrozkach a po za tym innych chwastów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi odradzali adiuwant do mieszanki kemifam kemiron i pyramin. Tomek - jaki adiuwant dodajesz do herbicydów? Ja chcę spróbować asystent+. Prognozy na następne tygodnie paskudne, może nawet nie być możliwości żeby wjechać w pole, a tymczasem buraki parę dni temu powschodziły. Chwasty w większej ilości i w znacznie większej ilości. U mnie króluje przytulia. Maj w prognozach długoterminowych również zapowiada się deszczowo, więc 2 pierwsze zabiegi będą kluczowe, żeby pózniej nie biegać z motyką w miesiącach letnich.

Ja 4 lata temu przypadkowo podałem Prewentor bo innego nie miałem, jest to adiuwant do fungicydów od Osadkowskiego. Teraz tylko jego stosuje.

Ale w tym roku myśle dać asystent który do wszystkiego zawsze stosuję. Jest naprawdę dobry i to w dolnych  dawkach.

Jeszcze to daję 300 litrów wody przy oprysku na chwasta, To też  przypadkiem bo za dużo mi się wody nalało do opryskiwacza.

Ale w tym roku myśle o zmiejszeniu drugiej dawki środków o 20%  i jednak pojechaniu 3 dawką  w  normalnej dawce. Z tego względu tą 2  zredukować bo   jednak po drugiej dawce burak  mi choruję i żółknie.

A jeszcze do każdego oprysku dodaję Venzar ale w takiej ilości żeby  ogółem wyszło połowę dawki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj