Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przymrozki a burak cukrowy

galeria
Buraki 2016
Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1647 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 19 maj 2011 - 18:08

witam.mam pytanie czy ktoś z was opiela jeszcze buraki i czy warto?

nie warto tego robic chyba że tak ci zawaliło chwastami i są duże to jedyny ratunek,ale jeśli masz tych buraczków nie wiele to można się pobawic dla relaksu i z haką wyskoczyc do plewienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 01:03
  •  

#142 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:31

Jak pryskałeś środkiem który działa doglebowo np. metamironem (goltix i zamienniki) to tylko strzelisz sobie w stope tym ruszaniem ziemi, tydzień później bedzie zielono od chwastów. Ja mam mały problem w burakach, otóż mam ogromną liczbe kretów na polu ,w niektórych miejscach już raczej nic nie będzie tak jest zryte, dziś chodziłem po polu jak widziałem że gdzieś świeżą ziemie to wbijałem druty, skakałem tłukłem, jeżeli ktoś mnie widział to pewnie myśli że jestem jakiś psychiczny, ale to co zrobiłem to jest kropla w morzu, macie jakieś pomysły :te humanitarne piszcie może tu a nie humanitarne na gg lub e-mail, z góry dzięki :rolleyes:

Polecam karbit, idziesz rano na pola odkopujesz świeże kopce w dziury wkładasz kostke karbitu, przysypujesz ziemią i ją mocno udeptujesz, wieczorem robisz to samo. Wilgoć w glebie spowoduje wydzielanie sie acetylenu i kret pada lub przenosi sie do sąsaiada. W zeszłym roku spróbowałem i byłem poztywywnie zaskoczony.

#143 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 22 maj 2011 - 14:23

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie czy między tygodniowymi przerwami z betanalem mogę zastosować Agil. Chodzi mi o to czy po 4 dniach od zastosowania betanalu mogę polecić Agilem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 maj 2011 - 19:35

Buraki cukrowe kilka pytań Tak możesz lecz nie mieszaj z betanalem ,takie moje zdanie.

#145 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 22 maj 2011 - 21:18

Buraki cukrowe kilka pytań jaki nawóz stosujecie pod buraki? stosouje ktos PRPSOL?

#146 Share honker

honker

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 maj 2011 - 19:03

Buraki cukrowe kilka pytań witam
czy wystepuje u was juz smietka
linux, don't be afraid penguin!

#147 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 maj 2011 - 19:23

Buraki cukrowe kilka pytań byłem dziś na buraczkach ale śmietki nie widzialem,trzeba jednak być czujnym

u mnie liście jakoś dziwnie skręcają sie do środka.troche mnie to martwi

#148 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 27 maj 2011 - 22:31

Buraki cukrowe kilka pytań może dałeś zbyt dużo etomufesatu ,i do tego doszedł jeszcze upał

Edytowany przez Avendrion, 31 maj 2011 - 16:31.
cytowanie poprzedniego posta

#149 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 maj 2011 - 06:44

Buraki cukrowe kilka pytań chyba tak,ale mam nadzieje że nie uschną?

Edytowany przez Avendrion, 31 maj 2011 - 16:32.
cytowanie poprzedniego posta

#150 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 maj 2011 - 14:54

Buraki cukrowe kilka pytań panowie prosze o opinie. problem jest taki ze prawie na calej plantacji liscie stoja prawie pionowo i sa zawiniete do srodka a na brzegach pofalowane. co to moze byc? szkodnik czy czegos im brakuje? zaznacze, ze dawki wszelkich opryskow byly takie same jak na innym polu, ktore jest ok. odmiana monza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:58

Buraki cukrowe kilka pytań trudno okreslic co to moze byc zdjecie trzeb było by zobaczyc.

#152 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:42

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie co polecacie na chwasty jednoliścienne i w jakich dawkach. Przede wszystkim na chwastnicę jednostronną i mam taką gęstą trawkę o wys. ok 6 cm ale nie wiem jak ona się nazywa. Dodam że Agil nią spalił bo pryskałem 10 ary perzu i pojechałem dalej na tą trawkę i wypaliło ten chwast. A chciałbym na 6 ha zrobić zabieg bo gdzie nie gdzie się trafia

Edytowany przez dralo5, 31 maj 2011 - 21:45.

#153 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 21:32

panowie prosze o opinie. problem jest taki ze prawie na calej plantacji liscie stoja prawie pionowo i sa zawiniete do srodka a na brzegach pofalowane. co to moze byc? szkodnik czy czegos im brakuje? zaznacze, ze dawki wszelkich opryskow byly takie same jak na innym polu, ktore jest ok. odmiana monza

Moja monza też sie tak skreca co to może być?

#154 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 22:14

Buraki cukrowe kilka pytań mam pytanie zauwazylem u siebie ze buraki tuz pod powierzchnią pola zaginają się i rosną w bok...co moze byc przyczyną?

#155 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 23:05

Buraki cukrowe kilka pytań szczerze mowiac to nie spotkalem sie z takim przypadkiem u mnie rosna elegacnko jednak z 8ha , 1 ha musze zaorac bo popelnilem blad i mi sie strasznie zachwscilo

#156 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 07:20

Buraki cukrowe kilka pytań to sie pieli a nie orze:)

#157 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 09:57

Buraki cukrowe kilka pytań pielic 1 ha gdzie obsada wynosi 50 % tego co normalnie powinno byc do tego chwast niesamowity.nie opłaca sie , juz padła decyzja ze bede siał buraczki ćwikłowe

#158 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:40

Buraki cukrowe kilka pytań Macie jakiś sposób na rdest ptasi? podczas pierwszego zabiegu mi zwiało w kilku miejscach rozpylony oprysk, i nie mogę sobie w tym miejscach poradzić, nawet pieliłem w tych kilku miejscach, odrosło później wwaliłem podwójna dawkę powertwinu i przejecałem opryskiwaczem, a póżniej mi trochę zostało i przejechałem drugi raz, na drugi dzień buraki i chwasty usneły, ucieszyłem się pare dni później ożywiły się buraki i chwasty o dziwo też :blink: pare dni temu wpadłem na genialny pomysł żeby wziąć opryskiwacz plecakowy rozrobiłem glifosat i chodziłem po tych kółkach i po ziemi miedzy rzedami opryskałem ostrożnie to dziadostwo, o dziwo rozłogi skropione uschły a całe rośliny nie :blink: :lol: :blink: nie mam już do tego siły , znacie coś co to bierze?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#159 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 23:23

Buraki cukrowe kilka pytań jeśli chodzi o rdesty i przytulię ,to rzadko stosuję taką dawkę ale sprawdzone w 100% ,rdesty kładzie w wysokości 0,5 metra ,troszkę to kosztuje ale potrafi wyczyścic ,buraki nic nie odczuwają
0,5 kg buracylu
0,5 l kemironu
1 l goltixu
0,3 l lontrelu
takim zestawem popryskac 1 ha,po trzech dniach jeszcze raz powtórzyc tym samym zestawem

ze swojego doświadczenia wiem tylko, że raz się pomyliłem w ścieżkach przejazdowych ,jedna ścieżka była popryskana rano i tą samą popryskałem tego samego dnia przez pomyłkę w nocy ,burakom nic nie było rdest położył się po czterech dniach wtedy poszła dawka następująca
0,5 kg buracylu
0,3 l kemironu
1 l goltixu
ale rdesty były w wysokości 20 cm, taka dawka poszła jedna z rana a druga w nocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 21:06

Buraki cukrowe kilka pytań zapomniałem jeszcze dodac (chyba zmęczenie dało o sobie znac bo już godzina dośc późna była),że to jednego zestawu jak i drugiego należy dodac 1 kg pyraminu