MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

mds212    2131

Drugie rozliczenie? Bo u mnie nic nie ma

 

Edit. Jednak jest 

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

wszystko ładnie pięknie ale w pierwszym rozliczeniu nie było opłaty produkcyjnej od buraków a w drugim już jest i to co ponieśli to za***ali w tej opłacie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

wszystko ładnie pięknie ale w pierwszym rozliczeniu nie było opłaty produkcyjnej od buraków a w drugim już jest i to co ponieśli to za***ali w tej opłacie

 

Nie wiem jak to obliczyłeś ale u mnie po przeliczeniu wychodzi 3200zł więcej a opłaty produkcyjnej naliczyli 940zł więc ni jak jedno nie równa się drugiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Ale opłata produkcyjna jest co roku i wiedziałem że przy 2 racie ja potraca niezależnie czy cene by podnieśli czy nie.

Edytowano przez dexter00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

A wie ktoś co to są PK PK - Faktury obciążeniowe PSD?  bo u mnie to więcej niż opłata produkcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

tiaa, dali premie jakąś za to że posiałeś, a doj**ali mi ponad 3,5tys opłaty produkcyjnej od buraków, ale to chyba ponoć idzie do unii, bo przecież musimy unii zpłacić żebyśmy mogli u siebie buraki siać.. chore to :/ ale i tak nie ma co narzekać pany!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/suedzucker-nie-chce-plantacji-buraka-w-polsce,69369.html

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/suedzucker-nie-chce-plantacji-buraka-w-polsce,69369.html  nie dość że 18 polaryzacji to druga połowa kasy w  czerwcu.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy ja tego już wcześniej nie mówiłem że do tego dojdzię \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wiedziałem o tym od dawna że bedzie gorzej a rolnicy będą chcieli siać więcej. Ja w tym roku kończę, mam dość bo i tak pięniędzy nie widzę bo suedzucker i tak zawsze placi w  4 ratach naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Zobaczycie 2-3lata i burak będzie nieopłacalny, pszenica po 40zł będzie tylko czekać jak nas CETA zniszczy i Pseudo UA. do tego jak unia walnie dopłaty się skończą. i wtedy całe g.. zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Burak to nie zboże rok nie dopisze i ludziom chęci odejdą, szczególnie tym nowym bo burak jednak dość kosztowną uprawa jest.

 

Nie wiem jak u was ale w moim rejonie ludzie sobie kontraktują po  70  ton + jak nigdy w życiu tyle nie mieli :E

 

W nordzucker cena ma niby być 22 ojro za tonę ale koszt transportu będzie leżał już po stronie cukrowni, więc tragedii  na razie nie ma, na + zmiana że można dowolną ilość ton z hektara więc nie będzie  nadwyżek za grosze

 

Oczywiście lata tłuste za nami ale kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

To widać że na dobrze się nie zapowiada, namawiają wszystkich aby siali nawet nowych którzy zielonego pojęcia nie mają o uprawie buraków, przygotowali pola i teraz to pewnie trzeba się będzie rozejrzeć za kwalifikatem zboża jarego, nie ma co w buraki inwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Nie wiem jak Wy liczycie, ale mi wychodzi koszt produkcji na poziomie 4500zł brutto a tegoroczny przychód wyniósł 9000zł (kwota z faktury+ pieniądze za wysłodki- opłaty plantatorskie dzielone przez ilość hektarów uprawy). Tak, że zarobek to tyle co koszty. Nie wiem jak u innych ale u mnie każda uprawa podobnie wychodzi czy to zboże, czy rzepak czy buraki- ile włożę tyle zarobię. Jak dla mnie to w KSC nie jest tak źle, tylko płatności w ratach mnie denerwują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ważne, że płacą. Wcześniej, później ale płacą. Umowa terminy chyba przewiduje. Ceny też.
Czy będzie lepiej nie mam pojęcia, bardziej martwi mnie ten obecny zaspany pseudo minister - kartofel.
Chciałbym dalej siać buraka ale mam wrażenie, że dąży to do tego, że takich drobnych plantatorów po kilka ha chcą wykosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Witam, ciekawe ile będzie dopłat do buraków, bo 400e to chyba nie. Każda z cukrowni powiększa kontraktacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

http://www.agrofoto.pl/finanse/cukrownie-w-polsce-beda-zamykane,69396.html  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

cukrownie powiększają czy chcą powiększyć kontraktację kosztem plantatorów, czytałem tą przedwstępną umowę z Sudzucker na takich warunkach to ja siał nie będę buraków chyba że cukrownia dojdzie do jakiegoś sensownego porozumienia z plantatorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

Z tego co słyszałem to już nic lepszego nie zaproponują związkowcy z rejonu śląska podpisali porozumienie tylko z Ropczyc i Strzyżowa tego nie zrobili ale naszych jest mniejszość. Nie wiem czy ci co podpisali to działają dla rolników czy dla koncernu z zachodniej granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

nikt nie jest za rolnikami, ministerstwo rolnictwa nic nie robi tylko przed wyborami to obiecywali co to oni nie zrobią dla rolnictwa, trzeba się rozglądać z pracą na etacie bo jak na razie to każda gałąź rolnictwa kuleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

cukrownie powiększają czy chcą powiększyć kontraktację kosztem plantatorów, czytałem tą przedwstępną umowę z Sudzucker na takich warunkach to ja siał nie będę buraków chyba że cukrownia dojdzie do jakiegoś sensownego porozumienia z plantatorami

Mozesz napisac jakie warunki zaproponowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie kolego daj skan tego bo my też do ropczyc odajemy a do tej pory cisz nawet rozliczenia nie dostalem do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj