MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kozik251    9

 

 

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kopane 25-26 październik, plon 80 t/ha, cukier 17,7


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Kozik do 3 dni po siewie jedziesz taka mieszanka ale tam gdzie kawalek braklo mi tej doglebowki i jej nie bylo to buraki byly jeszcze lepsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

u mnie kopane ostatniego pazdziernika, odmiany lavenda i hounor o pol jednostki wiecej lavendy polaryzacja 18,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Po ile sprzedajecie wysłodki ,u nas jest przelicznik 50%.

Werbkowice przelicznik 25-27%  aktualnie sprzedaje po 15 zł/t   a w balotach po 130 zł /balot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Jakby ktoś chciał to posiadam do sprzedania mokre wysłodki ok 100-120 ton po 15zł/t z cukrowni Werbkowice transport do uzgodnienia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Balot waży 350-400kg naklejka z wagi 1150kg taki mały myk , a w sumie z przelicznikiem 3tony. co do wysłodków mokrych komu uda się sprzedać to zyska , a tak to cukrownia już nie płaci za wysłodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Balot waży 350-400kg naklejka z wagi 1150kg taki mały myk , a w sumie z przelicznikiem 3tony. co do wysłodków mokrych komu uda się sprzedać to zyska , a tak to cukrownia już nie płaci za wysłodki.

Co Ty opowiadasz? Balot wazy 1000-1200 kg. Mam wydruk z wagi gdzie samochód z 20 balotami wazy 21t po odjeciu tary. Edytowano przez dexter00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Baloty które robi Chełmża ważą ok 1200kg i ma średnicę ok 1,2m. To jak wygląda taki balot 400kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

wiecie co rozmawiałem z kierowcą co to wozi i on to przeważał u siebie. sąsiad zrzucał Case 60 i nawet mu ciągnika nie rzucało więc o czym wy mówicie. dla porównania trawa z końieczyną mokra  zwijana nh 648 pasową 130cm balot waży 800 - 900kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ksc narazie policzyla po 60 netto

 

a pozakwotowe kontraktowane po ile netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

wiecie co rozmawiałem z kierowcą co to wozi i on to przeważał u siebie. sąsiad zrzucał Case 60 i nawet mu ciągnika nie rzucało więc o czym wy mówicie. dla porównania trawa z końieczyną mokra  zwijana nh 648 pasową 130cm balot waży 800 - 900kg

 

To jakaś przedziwna sytuacja to co oni tam wam sypią trociny? Mój najwięcej ważył 1225kg a średnia 1200kg. Ważone na paszowozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Koledzy po ile sprzedajecie mokre wyslodki i oczywiscie cene liczycie razy netto II po przeliczniku cukrowni tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

Po ilu tygodniach od dostaw mieliście rozliczenie i przelew od KSC ?

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Po ilu tygodniach od dostaw mieliście rozliczenie i przelew od KSC ?

rozliczemie po 22 dniach a przelew 30 dniach od zakonczeniu dostaw

Edytowano przez dexter00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Cukrownia Miejska Górka P&L wysłodki 10% po 30 zł/tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Do końca listopada wszystko wykopali. U mnie kopane ostatnia dekada listopada. Wczoraj nawet skończyłem dostawę buraka.

Przedplon zbożowy, burak w rotacji co dwa lata, zasobność w fosfor wysoka, potas - średnia, 150kg N, 42kg P2O5, 112kg K2O

Plon ~80 t/ha przy 16,8% cukru i 16,5% zanieczyszczeń. Azotany i potas poniżej średniej cukrowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj