MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

alik07    4

Orientuje się ktoś jaka cena jest obecnie w cukrowni Krasnystaw lub innych za tone ? Nie chcę mi się grzebać po umowach

Mi w KSC Krasnystaw policzyli po 138 zł limit, 105 kontrakt poza limitem i 60 pozakwotowe, ceny netto przy polaryzacji 17%. Plon niecałe 70 t/ha. W przyszłym roku pewnie wszytkie pójdą po 100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Mi w KSC Krasnystaw policzyli po 138 zł limit, 105 kontrakt poza limitem i 60 pozakwotowe, ceny netto przy polaryzacji 17%. Plon niecałe 70 t/ha. W przyszłym roku pewnie wszytkie pójdą po 100...

 

jak cena jest juz ustalona na przyszły rok 113 netto/t przy 16 polaryzacji, chyba ze bedzie bardzo słaba polaryzacja to wtedy moga pojsc po 100

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Jak tak czytam słucham ze niby mają zwiększać produkcję podpisywać umowy z nowymi plantatorami to mnie naszło zwątpienie...niby jest ta minimalna cena 26 euro, pożyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Nowych nie będą przyjmować jeśli obecni plantatorzy dadzą radę dostarczyć wymaganą ilość surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Jak to bedzie w przyszłym roku?

Bedą limity obszarowe (ha) czy nie? Jesli nie, to przykładowo mając limit 150 t. moge go uzyskać obsiewając np. 2 ha a nie jak do tej pory 3 ha? Nikt nie bedzie tego sprawdzał

Głównie chodzi mi o KSC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak będziesz miał limit 100 ton to możesz obsiewac 10ha pola i do każdego ha dostaniesz dopłaty cukrowe, jak przypuszczam na przyszły rok poniżej tysiąca. Niby u nas nowi nie mogli kontraktowac na przyszły rok ale kasa robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

W od nowego sezonu nie ma żadnych limitów ani ceny minimalnej. Cukrownia kontraktuje tak jak do tej pory tony przy polaryzacji 16% i sugeruje areał do obsiania na podstawie wydajności w poprzednich latach. Dopłata do buraków nie będzie tylko do powierzchni z umowy a do powierzchni faktycznie obsianej. Czyli jest tak jak pisał Posa na te 100ton możesz obsiać 10ha i do takiej powierzchni dostaniesz dopłatę z ARiMR. Tylko jest pytanie co zrobisz z tymi burakami, bo cukrownia raczej nie przyjmie takiej nadwyżki... U mnie były duże kłopoty ze zwiększeniem kontraktacji w cukrowni ale jak sami inspektorzy mówią w najbliższych latach sytuacja się odmieni gdyż cena buraka spadnie do takiego poziomu, że to cukrownie będą namawiały do siania buraków.... Cena ma być ustalana na podstawie ceny rynkowej cukru. W P&L minimum jest taka cena aby dochód z hektara buraków nie był niższy od dochodu z hektara pszenicy - takie info otrzymaliśmy wiosną na zebraniu plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czyli reasumując z kontraktacją zmieni się tyle ze zmniejszy sie doplata do areau, czyli jej kwota. Bo UE od 2017 nie bedzie dopłacać

Cały czas cukrownia bedzie decydować ile masz obsiać zeby uzyskać przydzielony dla ciebie limit.

Co jest dla mnie chore, od 10 lat, zawsze mam nadwyżke ok 40%, mało tego moj limit rok temu został pomniejszony o ok. 10 t pomimo zachowanej powierzchni do obsiania.

Nie wiem na podstawie czego oni to wyliczają. Na pewno nie na podstawie wydajności z poprzednich lat.

To ja powinienem decydowac ile ha obsieje, i to moje ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

w tym roku mam słabą polaryzacje 17,11 oraz b.mała zawartość azotu w burakach ~12,5 mmol/1000g czy to ma związek z polaryzacją ? za małe nawożenie azotem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ogólnie w tym roku nie ma plonu technologicznego cukru. Tak więc wynikiem 17 % mocno bym się nie zamartwiał. Niska zawartość melasotworów to wynik zrównoważonego nawożenia azotem w właściwych fazach rozwojowych. Jeśli plony zamykały się w okolicach 70 ton netto. To całkiem przyzwoicie. Brawo ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie buraki wykopane (wymęczone) Własnym sprzętem jednorzędowym. Odbiór dopiero koło 10 grudnia. Plony sądząc po pryzmach i tym co działo się w zbiornku kombajnu bedą rekordowe, szacuję że lekko 80T/ha. Cukier jak syszałem też koło 17. Biorąc pod uwagę że będą leżeć łącznie ok 3 tygodni może spaść trochę. Ale tak czy siak zapowiada się 30-40% nadwyżki - średnia wieloetnia 67t/ha


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Umowę mam 80t/ha coś czuję, że będzie ponad plan. Trzy rządki po 600m ledwo na BSS 9t wchodziło odbiór w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

A to w której spółce? Bo w mojej KSC chcą zakończyć z tego co mówili do świąt kampanię.

 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

KSC Krasnystaw miało być po świętach BN, ale mieli awarię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

To jak ja też krasnystaw. Najpóźniejszy termin jaki dotąd miałem to 22 grudnia. W tym roku 11 grudnia. A mówili że do świąt chcą kompanię zakończyć. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tak, tylko ludzie nasiali ha x2 bo dopłaty, plon lepszy, awaria i na chceniu się........ Jak kluczyk odbierałem miałem mieć odbiór po świętach BN
Tym co odebrali przekroczyli umowę nawet o ponad 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Umowę mam 80t/ha coś czuję, że będzie ponad plan. Trzy rządki po 600m ledwo na BSS 9t wchodziło odbiór w przyszłym roku.

Jaka cukrownia daje takie wysokie limity z ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

.... jaka cukrownia sprawdza ile zasiane? Chyba, że wolisz 1/3 oddać poniżej kosztów produkcji. Siać +/-5% OK ale nie +50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

no wlasnie jestem nowy, o co chodzi z tymi limitami po 70 80 ton z hektara jak to cukrownia wylicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Stosował ktoś środek Pyramin Turbo pod uprawę na wiosnę? Bo słyszałem ,że tak niektórzy robią ale nie wiem jakie to ma działanie? 

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

pyramin mieszam z dualem potem dwa opryski np torrero i w tym roku pieknie czysto plon 95 ton hektar w netto II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Szymoluk .Ten Pyramin z Dualem stosowałeś pod agregat? U mnie z plonem tez nie było ,żle tylko z chwastami trochę było zabawy. U mnie plon też dobry kopane ostatniego września Netto II  92 Tony z hektara  cukier 17,1. Odmiana Gardenia .

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj