MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

maskin    7

w rekordowym  2014 183 tony(netto2) z 2 ha cukier 18 ziemia 2-3a, w tym roku spodziewany plon to 65-67 ton, cukier sredni w cukrowni nie spada ponizej 18 pomimo deszczy i chłodu, wiec kto po deszczach wykopie ten bedzie do przodu :), o ile wykopie w tym błocie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

te plony na af zależa też chyba od tego czy ktoś liczy w netto 1 czy netto 2 - wyniki będą całkiem inne w obu przypadkach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w tym roku buraki kopane 17 września dały na IV klasie 70 ton (oczywiście na czysto, netto2) przy polaryzacji 17,59. Także na takiej ziemi buraki kopane na przełomie października i listopada mogą dać te 80t+. Rekord 91t/ha na III klasie jakieś sześć lat temu, a tak przeważnie plony 70-80 t/ha na ziemiach III i IV klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Czasem na "gorszej" ziemi więcej urośnie niż na dobrej ciężkiej, rok rokowi nie równy

Druga sprawa jak jest ta obsada koło 100tys to cudów nie potrzeba wystarczy że burak równy i mamy rekordy, co z tego jak niektóre piękne jak dużo "pietruszki"

a wtedy często rozczarownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

odmiana sukcesja  plon nettoII 79  cukier 17.3     zanieczyszczenia 7.9-9.7   duza rozbieznosc jak na kopanie jedna maszyna  ropa  dodam ze kopane w niedziele a odbiór sobota19 i niedziela,,, 7.00rano    cukrownia nakło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

poosa21. w jakich ilościach dajesz te nawozy i czy stosowales npk ze wschodu

Stanowisko po pszenicy ozimej, PH powyżej 6, zawartość fosforu wysoka, potasu i magnezu średnia.Na schronisko poszło 3 tony wapna z cukrowni.Przed jesienną orką daje 400kg polifoski 5, wczesną wiosną 250kg soli potasowej, przed siewem 300 kg saletrzaku, a po wchodach 200 saletry.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś spotkał się z jakimś przełącznikiem długości pryzmy a ilości ton na przykład po kombajnie ropa
oczywiście wysokości i szerokość pryzmy może być różna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Kiedyś Liz.pl takie tabele wyliczeniowe przedstawiał. W nowych opracowaniach już ich nie ma bo były strasznie niedokładne. Uwzględniali stałą gęstość nasypową buraka 0,625 ton /m3. A gęstość nasypowa buraka potrafi zmieniać się w obrębie jednej pryzmy wielokrotnie tak więc sami rozumiecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

koledzy mam takie pytanie. Otóż przez pogode raczej nie będe miał czasu wywieźc obornika z obory, tylko pójdzie z pryzmy i chodzi mi po głowie czy moge dac teraz z pryzmy i zaorac, a na wiosne dac z obory i talerzówka albo coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wii99    2

Buraki kopane 12 października plon netto II - 84t/ha, przy średnim zanieczyszczeniu uwaga... 11,92! Takie rzeczy tylko w Chełmży. Polaryzacja 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Buraki kopane 12 października plon netto II - 84t/ha, przy średnim zanieczyszczeniu uwaga... 11,92! Takie rzeczy tylko w Chełmży. Polaryzacja 18.

 

12 % zanieczyszczeń to nie tak jeszcze źle  :P

Nie wiem jakie u ciebie gleby.

Na Glinojeck niejednokrotnie odstawiałem 17- 19 % -to dopiero boli.  Najgorzej jak kopane na mokro, co 20 min przerwa techniczna Holmera  na czyszczenie gwiazd i wałków doczyszczających z gliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

w Werbkowicach są teraz zanieczyszczenia sięgające do 25 % procent i cukrownia wcale w w **ja nie robi. Błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Ciekaw jestem co to będzie jak nie będzie mrozu w grudniu. Cukrowania zrobi przerwę i dokończy kampanię jak przyjdzie dziadek mróz? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Cukrownia przerwy na pewno nie zrobi. Pierwsze to koszty związane z wstrzymaniem produkcji, umowne terminy rozliczeń i zakończenie kampanii do końca lutego. Robota będzie szła na upartego , i tak chłop za wszystko zapłaci więc bez obaw.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

To z przerwą to żarcik z mojej strony:P ale sytuacja bardzo nie ciekawa, sporo buraka jeszcze na polach nie kopane a poprawy pogody nie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To sobie nie żartuj bo moje jeszcze rosną, a poprawy pogody nie widać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie, jakie mieliscie % zanieczyszczenia po doczyszczarce w KSC oddziale Dobrzelin ?

Interesują mnie wyniki buraku kopanego po ostatnich opadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja w tamtym roku kopałem w takich samych warunkach jak są obecnie i miałem od 7 do 16% a średnia 10,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Tak tylko nie porównuj lekkich ziem (glinki) jakie Ty masz do ciężkich ziem np.borowina,iły itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie porównuje do borowiny , ale wcale nie są lekkie, piach możesz mieć lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj