Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1647 odpowiedzi na ten temat

#101 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:40

Buraki cukrowe kilka pytań przeczytałem
kto będzie sprawował kontrole za jaką cenę będzie sprzedawany cukier bo jest tylko że arr ma być adresatem a wystarczy stworzyć spółkę której producent cukru sprzeda po zaniżonej cenie cukier a potem ona może sprzedać z większym zyskiem i zysk podzielić miedzy siebie bez udziału rolnika
transport wysłodków też nie jest zapisany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 20:15
  •  

#102 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 18:34

Buraki cukrowe kilka pytań Witajcie chciałbym się dowiedzieć ile NPK w czystych składnikach powinno się dawać na ha przy uprawie buraków. Dodam że będą siane na porządnym oborniku bez słomy. Ponieważ ojciec że zamówił za dużo Yary 15-8-10 + Mg+S+Bor i wypada mi 500 kg na ha. I nie wiem czy wystarczy czy coś dodawać do niej

#103 Share sojka

sojka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 21:01

Buraki cukrowe kilka pytań ja posiałem dziś na 5 h nawóz pod buraki (500 kg Polifoska 6 + 200 saletry na 1 h)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 11:40

Buraki cukrowe kilka pytań Witam panowie ma takie pytanie dowas jak uwas cukrownie podchodzi do nowego rozpozadzenia ministra rolnictwa bo umie nikt nic niewie i oniczym zabardzo niechce mowic ma podpisana umowe przed decyzja ministra i pewie nic z tego dobrego nie bedze
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#105 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:16

Buraki cukrowe kilka pytań ja daję pod buraki,(bez obornika)
350 kg soli
200 kg fosforan amonu
300 kg saletrzaku ,reszta azotu w późniejszym czasie

#106 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 12:55

Buraki cukrowe kilka pytań nigdzie niema w sklepach Goltixu zawierajacego metamitron ktory zwalcza rzepak w burakach co sie dzieje bo niewiem

#107 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 13:56

Buraki cukrowe kilka pytań A jak idziesz do apteki to kupujesz drogi apap czy tańszy zamiennik o tym samym składzie czyli paracetamol? szukasz metamironu czy goltixu jako nazwy handlowej bo metamiron można kupić jako:burakomitron; domino;metafol;metron i oblix jako tańsze zamienniki tylko sprzedawcy niechętnie wyciągają z pod lady zamienniki bo mają od producentów i pośredników gratyfikacje za sprzedaż produktów ich firm
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#108 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:04

Buraki cukrowe kilka pytań Jesli chodzi o zamienniki to niewiedzialem dzieki za informacje, no ale cos jest na rzeczy bo metamitronu zaczyna brakowac na stronie suedzucker tez o tym pisza http://www.suedzucke...torzy/60627.xml

#109 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 02 maj 2011 - 08:49

Buraki cukrowe kilka pytań Powiedzcie mi czy dać dwa razy Betanal + Goltix czy pojechać 4 razy osobno?

#110 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 maj 2011 - 13:12

Buraki cukrowe kilka pytań Oczywiscie ze razem, najpierw wlewasz betanal a później goltix.

Edytowany przez poosa21, 02 maj 2011 - 13:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 02 maj 2011 - 19:21

Buraki cukrowe kilka pytań buraki mają cztery liście czy mogę dać 1l Betanal Elitte + 1l targa super?

#112 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:45

Buraki cukrowe kilka pytań hoodoowca
jeśli 4 liście to możesz, jeśli 2 liścienie i 2 liście to poczekaj jeszcze trochę lub teraz daj betanal a z targą poczekaj - od betanalu owsik i chwastnica też może paść. W dodatku po betanalu minimum 2 noce bez przymrozków bo inaczej nie zadziała - ja pryskać nie mogę a Tobie radzę sprawdzić pogodę bo najsilniejsze przymrozki zapowiadają na jutro rano a szkoda pryskać jak nie zadziała

#113 Share mid7

mid7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 03 maj 2011 - 16:39

Buraki cukrowe kilka pytań koledzy jak tam u was buraki po dzisiejszej nocy, u mnie trochę odczuły spadek temperatury, a najbliższej nocy ma być jeszcze gorzej. może jakieś porady odnośnie przymrozków, słyszałem coś o pryskaniu rano woda, daje to coś ?

#114 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 03 maj 2011 - 17:10

Buraki cukrowe kilka pytań mid7
buraki są strasznie wrażliwe na przymrozki tylko przez góra 2-3dni konkretnie to w trakcie wschodów. Jak już mają 1 parę liści to spokojnie -6 nawet -8 wytrzymają no może trochę pochorują ale wytrzymają. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować

#115 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 03 maj 2011 - 22:07

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie, dałem następujący zestaw oprysku w buraki
1,1 Litra.Kemifamu
0,2 Kemironu
0,15 Lontrelu
0,5 Litra Venzaru
0,5 Litra Asahi
buraki mają pierwszą parę liści,pytanie brzmi czy weźmie taki zestaw łobodę w która ma pierwszą parę właściwych liści ,na niektórej pojawia się już druga para ,i jeszcze rdest ptasi i szczawiolistny w fazie pierwszej pary liści właściwych

#116 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 04 maj 2011 - 14:28

Buraki cukrowe kilka pytań Panowie macie chwile to przejdźcie się na buraki u mnie w okolicy część plantacji po przymrozkach wyleciała. Rano o 6 było - 1,5 znajomy jechał o 1 w nocy samochodem i komputerek pokazał mu -8. W moich padły liścienie a została 1 para liści jednak większość siała tydzień później i już nic nie mają na polach. Wyleciały też te buraki gdzie nakładał się oprysk betanalu.

#117 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 maj 2011 - 14:40

Buraki cukrowe kilka pytań Byłem, ucieszyłem się trochę bo środek na chwasty działa, ale też właśnie widziałem że buraki są dowalone do ziemi, i powykszywiane, nie wiem zobaczymy co będzie, po sąsiedzku jest rzepak, to już jakby zwiędł, niewiem czy coś z niego będzie, popatrzyłem o północy przez okno było biało na trawie i drzewach, wcieniu na podwórku do ok 10 rano leżał śnieg.... porażka
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#118 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 04 maj 2011 - 14:41

Buraki cukrowe kilka pytań ja sialem 6 kwietnia buraki , maja liscienie jedna pare lisci własciwych i juz druga para lisci wychodzi.doslownie patrzylem godzine temu na buraki to nie zauwazylem zeby działo sie cos złego.a temperatura spadła do -4 o 4 w nocy.

#119 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 04 maj 2011 - 18:09

Buraki cukrowe kilka pytań Może ktoś mi pomoże bo mam problem z moimi burakami,wychodzą na wierz i im liście usychają tylko w późniejszym czasie rosą? :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 04 maj 2011 - 19:05

Buraki cukrowe kilka pytań

Może ktoś mi pomoże bo mam problem z moimi burakami,wychodzą na wierz i im liście usychają tylko w późniejszym czasie rosą? :(

moze je jakims opryskiem załatwiłes? albo był przymrozek i to im zaszkodziło