MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

a umnię agill pali perz a chwastnica odbiła od nowa nawet po 1.2l na ha i ja się pytam jak to możliwe i to nie tylko umnie takie cos jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Czy Lontrel podziała w godzinę od opadu deszczu?? Czekałem z pryskaniem bo się chmurzyło aż w końcu wyjechałem z pryskaniem i za godzinę spadł deszcz, będzie duże osłabienie herbicydu?? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Jaką polecacie dobrą odżywkę z P+K+MG+B?

Z domowych "wywarów"  moge przygotowac mocznik+bormax+siarczan. Brakuje P+K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

u mnie przez susze jakieś 60 ary buraków poszło sie kochać. Normalnie szczeliny w ziemi, że ręka wchodzi w ziemie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie czym można teraz zwalczyć komosę białą w burakach, wyrzuciło mi ją placami. Szedł wcześniej Belvedere Forte ale dziadostwo siedziało długo w ziemi i teraz wyłazi i jej nie wziął. Wczoraj poszedł Lontrel ale on ma komosę w średnio wrażliwych i boję się że jej nie weźmie i trzeba czymś poprawić na to. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

I mozna go dac w tej fazie buraka jeszcze?
A może jest jakiś zamiennik dosłownie trzeba mi na 30 arów bo tylko w tym miejscu występuje, a kupować 1L to troszkę drogo mnie wyjdzie. 

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Daj pół litra Beetup trio.Ewentualnie jak masz coś w piwnicy zapasów -venzar np,to dodaj 40gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Beetup Trio ma komosę w średnio wrażliwych to sobie nie poradzi, zapasów brak. Muszę podjechać i coś kupić dopiero. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy zmieniło się coś w szacowaniu szkód robionych przez dziką zwierzynę w porównaniu z tamtym rokiem bo u mnie sarny i łosie już zaczynają atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Beetup Trio ma komosę w średnio wrażliwych to sobie nie poradzi, zapasów brak. Muszę podjechać i coś kupić dopiero. 

 

Nie czytamy etykiet tylko sprawdzamy zawartość.Co do beetuprio-zwiększasz dawkę do 2l na h i masz full wypas.Skoro beetup duo ma we wrażliwych komose przy dawce 2 l na h a ma tylko po 20 gram więcej fen i des a nie ma etofu .Na 30 arów to wyjdzie jakieś o,6-0,7 l/h j już jest we wrażliwych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    140

musze opryskać buraki Targą i mam pytanie, czy moge do tego dodać Saletre wapniową? Bo zawsze pryskałem osobno, ale zastanawiam sie czy można to "pożenić" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie, czy można pryskać odżywką na następny dzień go oprysku na chwasty (jednoliścienne) ?

Czy to nie za duzy stres dla rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Panowie przeskoczył mi trochę rzepak tzn ma 4 liście właściwe dosyć duże, dawałem 2 razy metamitron w ilości 1,3l/ha w piątek dałem 30gram safari i myślę w środe poprawić jeszcze 30g safari po litrze metamitronu, jest też trochę rdestu plamistego. Proszę o porady dodam że, u nas sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

jeśli buraką brakuje 5-10 cm do zakrycia międzyrzędzi pryskać warto  jeszcze kemifanem na komose i safari na rzepak ? buraki mocno ucierpią ? są fragmenty , że całkiem zakryły gdzieś 20 % pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja po zakryciu pryskałem   w tamtym roku, i rzepak całkiem wymiotło, a miał z 20 cm szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Mam takie pytanko , czy można jeszcze zaaplikować buraczkom bor z siarczanem magnezu ? Buraczki skryły już prawie ziemię .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

@tktomek , nie tylko można ale i trzeba, zwłaszcza jak miedzyrzędzia się zeszły i środek nie trafia na glebę. Jesli chodzi o siarczan to podobno max 3 zabiego w sezonie w odstepie min. 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja wczoraj dawałem jeszcze bor w buraczki ale bez siarczanu. Już z kilku źródeł słyszałem opinię żeby boru nie aplikować z siarczanem magnezu, bo siarczan osłabia wchłanianie boru czy coś takiego. Z to poszło jeszcze sporo mikro.

Co do drugiego pytania to ja stosowałem i co roku stosuję KOrn Kali ale z uwagi na większą zawartość mikro i zawartość sodu. Sód w tym nawozie to chyba zwykła sól drogowa i potrzebuje czasu na wypłukanie chloru dlatego aplikowanie tylko jesienią. Częściej stosuję magnesia kalinit. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

niby czemu nie mozna siarczanu magnezu z borem? ja robie tak od x lat, bor podnosi ph a siarczan nie ma zadnego działania poza zmiekczaniem wody jak juz to moze siarczan w ph zasadowym sie słabo wchłania-ale tego nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ładnie popadało, ale dziki niszczą uprawę i chyba już dam sobie spokój z pryskaniem czymkolwiek do listopada niewiele zostanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj