Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki cukrowe kilka pytań

1647 odpowiedzi na ten temat

#81 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 14:49

A czy Ty w ogole wiesz co ma Tusk i jego rząd do cen cukru ?? Spojrz na rynki zagraniczne, tam też wysoka cena jest winą Tuska i naszego rządu ??

Ceny powoli wyrównują się z cenami UE dlatego powoli powinniśmy się przyzwyczajac do takich cen. To samo będzie się miało z chlebem, gdzie za granicą zapłacimy za bochenek ponad 1Euro

ma i to dużo kto na obiecał że bezrobocie spadnie tusk kto obiecywał godne życie tusk kto obiecywał że ceny płodów bedą drogie a żywność tani tusk jeszcze nie zapomniałem przez 4 lata tego

i nie porównuj ceny w polsce nap do niemiec bo tam zarobki i dochdy są 2 razy wieksze to ceny u nich mogą byc 2 razy droższe nisz u nas

i nie porównuj ceny w polsce nap do niemiec bo tam zarobki i dochdy są 2 razy wieksze to ceny u nich mogą byc 2 razy droższe nisz u nas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki cukrowe kilka pytań Dzisiaj, 21:46
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2011 - 14:54

Buraki cukrowe kilka pytań Stachu mamy wspolną politykę rolną i Tuskowi nic do cen żywności.

#83 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 15:47

Buraki cukrowe kilka pytań a pamiętasz słynną debatę tusk -kaczyński i dociekliwość tuska w sprawach cen żywności ?chyba nie za bardzo.i jaka to jest wspólna polityka rolna gdzie jedni dostają więcej od drugich.porównaj dochody zachodnich rolników i naszych polskich. chyba za dużo tvn-u oglądasz. nie można wszystkiego zwalać na kryzys bo to już się robi nudne

Edytowany przez wojtas, 04 marzec 2011 - 15:48.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:00

Buraki cukrowe kilka pytań a kto odpowiada z te niskie ceny burków a drogi cukier też polityka wspólna a mozna bylo tego uniknoć wystarczyło cukrowni nie rozwalać teraz to bedą stwiać cukrownie

#85 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:21

Buraki cukrowe kilka pytań cały wschód położyli(łapy, lublin, sokołów )a teraz brak cukru? i to niczyja wina? ludzie na oczy wam padło czy co?. tak samo było ze stoczniami polskie upadły a niemieckie mają się świetnie i na dodatek nie maja konkurencji z polski

#86 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:57

Buraki cukrowe kilka pytań Pamietam jak Tusk wytykal Kaczynskiemu ceny jablek to bylo żenujace! Mysle że Kaczynski sie nie zniży do tak niskiego pozionu a mialby co wytykac donaldowi mam tylko nadzieje ze usuna Sawickiego ze stolka

#87 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 04 marzec 2011 - 21:01

A czy Ty w ogole wiesz co ma Tusk i jego rząd do cen cukru ?? Spojrz na rynki zagraniczne, tam też wysoka cena jest winą Tuska i naszego rządu ??

Ceny powoli wyrównują się z cenami UE dlatego powoli powinniśmy się przyzwyczajac do takich cen. To samo będzie się miało z chlebem, gdzie za granicą zapłacimy za bochenek ponad 1Euro

Tylko szkoda ze teraz wszyscy którzy podnoszą ceny zywnosci tłumaczą sie drogimi produktami rolniczymi ( bo sa faktycznie drogie), a jak zboze znowu bedzie za 300zł, a cukier po 2zł to ceny pozostaną bez zmian. Działa w jedną stronę.

#88 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 marzec 2011 - 07:11

Buraki cukrowe kilka pytań bo to handlarze. Zawsze powtarzam że to największe pasożyty w łańcuchu pokarmowym.
A wysoka cena cukru to wina eurokołchozu. Kwoty, limity, dopłaty subwencje. Po co to? Już był u nas taki system co na siłę chciał ludzi uszczęśliwić. Teraz następny

Już wiecie czemu taka cena? Polski Cukier ma być na sprzedaż w tym roku. Więc żeby firma drogo poszła to trzeba jej wysokie zyski zrobić

Edytowany przez saszeta, 05 marzec 2011 - 18:45.

#89 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 10:35

bobytemptelton tu masz odnośnik do spotkania z plantatorami to się dowiesz wszystkiego http://www.suedzucke...torzy/60240.xml

Szuma widze że jesteś wzorcowym plantatorem naprawdę winszuje, ja miałem ok 65 ton z ha nie pchałem dużo kasy w nawóz bo nie widzę sensu , cukier 16- 18% i co mnie dziwi jak może być rozrzut 2% między kolejnymi samochodami z jednego ok 4ha pola i 5 dniowym okresie kopania? czuję sie trochę oszukany dla mnie te 2% to ok tona cukru w plecy , a ci co mają kilkadziesiąt czy kilkaset hektarów to już jest kupa kasy

9 marca upływa regulaminowy termin podpisywania umów kontraktacyjnych , jak pewnie już wiecie od związków plantatorskich sudzcuker jest nieugięty nie zgodził się na większe podwyżki niż z 29.29 na30.29euro/tona. kupa kasy nawet na tanie wino nie styka. Decyzje każdy musi podjąć samodzielnie albo urobić się za darmo albo wystawić im tyłek. Dodam że nie można zmniejszyć limitu bo przepada dopłata cukrowa,większość dużych gosp już podpisała umowy zrzekając się utrzymywania związków plantatorskich,u mnie w okolicy namówiłem rolników aby się wstrzymali wytłumaczyłem o co chodzi a niektórzy pokątnie jeździli do przedstawiciela i podpisywali umowy bo jak mówili "a co innego zasieję".jak tu z takimi coś osiągnąć...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#90 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:44

bobytemptelton tu masz odnośnik do spotkania z plantatorami to się dowiesz wszystkiego http://www.suedzucke...torzy/60240.xml

wszystko dobrze tylko zapomnieli napisac ,że w Tarnowie na tym spotkaniu w trakcie rozmów odnośnie ceny i kosztów opłacalności buraków prawie połowa sali opuściła spotkanie,i nie podzielili się informacjami jakie mają zyski ze sprzedaży cukru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:07

Buraki cukrowe kilka pytań Minister Rolnictwa Marek Sawicki podpisał rozporządzenie w sprawie warunków zakupu i dostawy buraków cukrowych przeznaczonych do produkcji cukru w ramach kwoty produkcyjnej cukru

#92 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 22:13

Buraki cukrowe kilka pytań Wczoraj byli u mnie dwaj panowie z ODR i przedstawiciel związków plantatorskich jak gadaliśmy to mówili że musi to niebawem podpisać, bo gorzej być już nie może ,a ja się z nich zbijałem... a pewnie teraz oni się śmieją ze mnie :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#93 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 10 marzec 2011 - 22:28

Buraki cukrowe kilka pytań tak porozumienie zostało podpisane tak że może coś zarobimy w przyszłym roku kilka złotych więcej. Ale Panowie dziwi mnie jedna sprawa widziałem jaki cukier wyszedł w cukrowni Krasnystaw niedawno rozmawiałem ze związkami plantatorskimi krajowymi i wszyscy mówią że cukru w tym roku w burakach nie było u nikogo sporadycznie gdzieś w związku z tym że 90% plantatorów dołożył odo interesu w tym roku a u was sam entuzjazm jak bym miał 18% polaryzację przy moim plonie to bym bardzo nie narzekał;) A prawda jest taka że w tym roku każdego pojechali więc po co takie głupie gadanie na forach.
Kwestia druga warto pomyśleć w bieżącym roku o problemie braku naszego uczestnictwa podczas badania cukru? Uważam jak i większość plantatorów że plantator powinien być przy tym a na ścianie powinna być wywieszona norma według której zostanie ona wykonana tak byśmy mogli to kontrolować. Pomyślmy nad prywatyzacją bo nie wiem czy tak lekka ręką wyłożymy 70tys. pozdrawiam;)

PS. U mnie tez była różnica pomiędzy samochodami z tego samego pola działka idealnie równa ta sama odmiana kopana kleinem zwykłym rzędu 2%

#94 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 23:21

Buraki cukrowe kilka pytań Jako ciekawostkę napisze że cukier w Niemczech kosztuje ok 0,65-0,80euro czyli 0,8*4=3.20zł!!!! i jest to sprawdzona i pewna informacja, już przestaje rozumieć politykę cukrowni :blink:

#95 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 marzec 2011 - 06:04

Buraki cukrowe kilka pytań to nie wina cukrowni. Ponieważ za dużo produkujemy cukru to 100 tyś ton musimy exportować a ponieważ w tym roku jest za mało to 200 tyś musimy zaimportować. Po reformie zlikwidowano 80 cukrowni w eu w tym 20 w polsce. A niektórzy tak kochają tą eu

#96 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 16:43

Buraki cukrowe kilka pytań jak myslicie rozporzadzenie ministra ma byc aktualne po 14 dniach od ukazania sie czyli bedzie dotyczylo wszystkich i tych co maja umowy podpisane?

#97 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 20:11

Buraki cukrowe kilka pytań Jak gadałem z panami z ODR to mówili że wszystkie podpisane wcześniej umowy tracą częściowo ważność i muszą być podpisane aneksy lub nowe umowy kontraktacyjne

#98 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 00:34

Buraki cukrowe kilka pytań słyszałem ,że koncerny będą skarżyc do sądu świeżo podpisane rozporzadzenie ministra

#99 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:23

Buraki cukrowe kilka pytań a czy ktoś widział to rozporządzenie jakie są zapisy? bo samo podpisanie to nie wszystko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 21:20

a czy ktoś widział to rozporządzenie jakie są zapisy? bo samo podpisanie to nie wszystko

można sobie poczytac

http://kzpbc.com.pl/..._10032011-1.pdf