MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

ansu    392

Zasiane wszystko co było do zasiania 05.04. Odbiór druga połowa grudnia. Trochę przegiąłem, jak wykonam kontraktację będzie rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Potrzebuję opinii na temat środka Belvedere Fort 400SE. Stosował ktoś z was ten środek i może powiedzieć coś na temat jego działania? 

dwa lata temu probowalem na 5 ha na probe, reszta betanalem  i  nie  bylo roznicy .a w zeszlym juz na calosci zamiast betanalu, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Moje buraki od Wielkiego Piątku w ziemi, na dziś ponad 1 cm kiełek

 

@ Ansu

 

To jaką przyjąłeś sobie wydajność z hektara że nie planujesz nadwyżki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja też przerabiałem dużo razy grudniowe dostawy i wcale to tak dobrze nie wchodzi!! jak ma być plon to koniec pażdziernika do połowy listopada najlepiej wychodzi. póżniej wykopiesz to zaniczyszczenia spore , za wcześnie wykopiesz to burak psuje się i niech tylko taki jeden podleci tam gdzie pobór zanieczyszczenia i wychodzi pare ton mniej na aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nigdy nie planuję nadwyżek, ostatnio zabrakło 3% wcześniej przekroczyłem o 1% przy kontraktacji ponad 400t
Optymalne wykopki jak dla mnie przełom października/ listopada ponad 200 dni w ziemi.
Ciekawe jak w tym roku sprawdzi się system mikrodawek herbicydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od tego zacząłem, ale z racji, że sieje pszenicę ozimą po burakach mniej Venzaru (Azotop New 80) 100g i nie miałem Lontrelu w to miejsce poszedł Goltix.

W tym roku planuje 2x Goltix który mi został i później 2X Lontrel. Niestety lenacyl jest niezbędny w przeciwdziałaniu zachwaszczeniu wtórnemu komosą.

Może można i samym Betanalem 2x i OK, ale jestem leniwy i nie przewiduje opcji plewienia. Pierwszy zabieg już za mną Roundup 2l/ha jeszcze 4x herbicydy 1-2 chwościk, może jakieś robaki i ze 4x nawozy mikro. Smacznego ^^

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

I tu jest problem nie wszystkie wspomagacze są dobre niektóre po prostu się ścięły (serek pływał) Najlepiej działają adiuwanty oparte na estrach metylowych z buforem ph ze względu na lepsze działanie sulfonylomocznika. Olstick, Atpolan Bio

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Na 3 zabieg lepszy na zachwaszczenie wtórne jest goltix czy venzar? I mam jeszcze pytanie czy po zastosowaniu venzaru w ostatniej  dawce można siać pszenicę ozimą?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Venzar na wtórne. Ja dodaję do każdego oprysku Venzaru po 0,1 lub 0,2 wychodzi połowa dawki i sprawdza się w 100%, Pszenica nie odczuwa tego potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

I tu jest problem nie wszystkie wspomagacze są dobre niektóre po prostu się ścięły (serek pływał) Najlepiej działają adiuwanty oparte na estrach metylowych z buforem ph ze względu na lepsze działanie sulfonylomocznika. Olstick, Atpolan Bio

 

Ale burakach pochodne sulfonylomocznika to chyba tylko safari?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Venzar na wtórne. Ja dodaję do każdego oprysku Venzaru po 0,1 lub 0,2 wychodzi połowa dawki i sprawdza się w 100%, Pszenica nie odczuwa tego potem.

a do jakiego dodajesz ten venzar bo ja mam goltix i betanal max pro i niewiem kiedy dodać tego venzara zeby nie mieć wtórnego zachwaszczenia czy po 3 oprysku betanalem czy do niego dodać i goltixu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do każdego oprysku 2 i 3 w dawce  0,1 może 0,15 max,  l/ha, teraz tylko  nie pamiętam czy do  1 oprysku też dodaję. Połowę dawki zalecanej wychodzi.  Goltixem nie pryskam, szkoda kasy, dodaje safari połowę dawki w 2 i 3 oprysku.

W tamtym roku starczyły dwa opryski, pole czyste od podstawowych  chwastów, ale trzeci musiałem wykonać bo rzepak mi tylko wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już kupiłem goltix to muszę do wypryskać tylko że dawka venzara zalecan to 0.5l na ha czyli do 2 i 3 zabiegu dodać 0.1 l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Można na pewno. Robiłem tak kilka lat temu. 

U mnie jutro 8 dzień po siewie i jadę z samego rana glifosatem. Oby pogoda dopisała. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Ile dajesz tego glifosatu? i czy to jest bezpieczne ( 8 dzień buraki już powoli kiełkują )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

6 dni po siewie już kiełkują od pękniętej otoczki do ponad 1cm na polu błoto jak jutro nie wjadę z glifosatem, to później już po ptokach.

2l poszło ponad tydzień przed siewem teraz może 1,5l

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem betanal max i safari bo już nic innego w sklepie nie zostało. sprzedawca doradza 1l betanalu i 20 g safari. co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj