MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Petekw    3

U nas ma być w pszyszłym tygodniu.Powiat pleszewski. Cukrownia Gostyń.

Chociaż u nas też słyszałem że związek walczy o 30 euro na tone. Ale cukrownia nie chce sie zgodzić. Słyszałem też że planują aby to cukrownia płaciła za transport a nie plantator! To by było coś.

Z ciekawostek dodam że na ostatnim zebraniu nasz prezes związku mowił że podczas gdy on i reszta prezesów czyli podobno 11 w całej Polsce walcza o te 30 euro za tone. To pojawił się gość z Ukrainy który proponuje ze na Ukrainie rolnicy zgadzają sie na 24 euro na tone. Co z tego wyniknie sam jestem ciekaw.

Po zebraniu napisze co mądrego mówili.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Nordzucker cukrownia Chełmża już podpisuje 26 euro + 3 jak się wykona kontraktację a 105pln za buraki dodatkowo kontraktowane przy polaryzacji 16% <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

tylko problem w tym ze minister szykuje jakieś odgórne rozporządzenie wymuszające na cukrowniach dzieleniem się zyskiem z plantatorami gdyby się nie udało dogadać związki a cukrownia wiec ja chyba tez się wstrzymam do puki się nie wyjaśni sprawa a z tym transportem to nie wiem czy przejdzie w końcu to są duże kwoty no chyba że koszty na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

no na ministra to tak nie licz zbliżają się wybory to potem żeby miał co powiedzieć "ja chciałem ale zabrakło wsparcia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

czy ktoś z forumowiczów był dziś

w krzyżowej na spotkaniu plantatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Hmm Panowie ważą się właśnie losy naszego być albo nie być... Minister rolnictwa w tym momencie chce ustawą zmusić koncerny polskie do porozumienia branżowego ponieważ przez 3 lata nie mogli dojść do ładu i dostawaliśmy po d*pie bo nie dzielili się z nami kasą z zysków za cukier który teraz osiąga ceny kosmiczne. Poza tym po podpisaniu porozumienia kosztami transportu będzie obciążona cukrownia a nie my. Wspomnę tylko jeszcze że w Niemczech jest to już dawno. W Polsce 60% rynku jest w rękach Niemców a 40 KSC oni dyktują warunki i oni nie chcą podpisać porozumienia po to aby zniszczyć polski cukier do końca gdyż teraz jest w złej sytuacji ponieważ jest teraz w fazie restrukturyzacji stąd bardzo łatwy kąsek do przejęcia... może warto by się nad tym wszystkim zastanowić... A Szacuje się że po podpisaniu porozumienia cena za buraki wzrośnie około 7-8zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie o co chodzi ze zmianą dotyczącą płatności cukrowej słyszeliście cos wiecie jak to ma wyglądać

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ale skad bedziemy wiedziec kiedy sie cos roztrzygnie idzie gdzies sledzic jak sie posuwaja prace ministra i negocjacje zwiazkow zawodowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

i tak oto bardzo mądrre posunięcia UE doprowadziły do braków na rynku cukru i jego kosmicznych cen produkcja buraka nieopłacalna ktoś tu pisał że jak doliczy sobie płatność cukrową to jest bardziej opłacalna niz np rzepak tylko że płatnośc cukrowa to płatność historyczna nie musisz siać aby ją dostać wiec nie ma co czarować rzeczywistości burak i jego produkcja są dla rolnika nieopłacalne przy tak kolosalnych kosztach produkcji takze reforma rynku cukru to kompletna klapa i kantowanie polskiego rolnika bo nie rolników ze starej piętnastki bo oni dość ze maja wiecej to jeszcze mają euro a u nas koncery nie chcą sie zgodzić na cene sztywnąw złotówkach pomyślcie nawet jak prozumienie braznzowe bedzie ze tona ma kosztować powiedzmy 32 euro a nie 27 to jezli kurs euro spadnie do pozimou 3.2zł jak juz kiedys było to po ile buraki wyszłyby jakieś 90 zł porażka i jeszcze raz porażka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Był może ktoś wczoraj w Tarnowie na spotkaniu plantatorów z cukrowni Strzyżów i Ropczyce? Tam dopiero się działo. Jestem ciekawy czy dr Rainer Schechter dojdzie do porozumienia z związkami plantatorskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Najważniejsze to nie podpisywać na razie umów kontraktacyjnych to im rura zmięknie koncerny dokładnie zdają sobie sprawe jakie są koszty produkcji po prostu szukają "głupich na lato" NIE KONTRAKTOWAC PANOWIE. W cukrownie zainwestowali grube pieniądze i potrzebują surowca z Ukrainy go nie przywiozą przecież nie dają rady odebrać buraków u siebie w koło komina teraz cukrownie to pragnienie a plantatorzy sprite.

Edytowano przez sthil007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Ja też się wstrzymuje z podpisaniem, byłem na spotkaniu ze związkiem plantatorów z Włocławka Pfeifer & Langen Glinojeck S.A. i mówili że mieli mieć spotkanie w czwartek i miała byc informacja odnośnie negocjacji na www.rzbpc.pl ale narazie cisza, nic nie piszą, jest trochę czasu więc narazie nie trzeba podpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Jak to jest że cukier był po 1,5zł/kg a buraki po 200zł/t a teraz cukier 4.5zł a buraki

130zł/t? Proponuje zamknąć jeszcze kilka cukrowni jeszcze ciekawi mnie gdzie jest tani cukier z trzciny cukrowej ta sama sytuacja będzie z mięsem. Podobna sytuacja jest na rynku skrobi ceny mączki poszybowały i zakłady przetwórcze dopłacają do unijnej ceny premie +10% dopłate do sadzonek, srodków, transportu żeby zabezpieczyć sobie surowiec a cukrownie liczą że znajdą głupków którzy za darmo wyprodukują im buraki. Gdzie tu sens i logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

wywalić cały rząd a na czele tuska który tyle obiecywał i nic nie robi a ciekawe kiedy nasz kochany sawicki podpisze ten papier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

W sklepie zeta widzialem 1 kg cukru po 7.50zl masakra, podrozeja czekolady, ciastka,cukierki itp potem juz tylko zrobimy rewolucje jak w egipcie i w libi bo innego wyjcia niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

nie i sie nie zdziwie jak do roku bedzie coś takiego jak w tych krajach co było lub jest czyli wojna i bankrut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Ludzie tracą pracę, zarobki w dół, bezrobocie ok 13% A TU KU**A WSZYSTKO DROŻEJE. Zielona wyspa :lol:

Edytowano przez mario3004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

tylko ja bym sie tak nie bał o roników bo my nie umrzemy z głodu tylko ci z mijast bo świnke ochudjemy i zjemy krówke potrzymamy mleko bedzie jakieś okopowe posiejemy i zjemy lub posadzimy a ludzie z bloków w asfalcie bedą szukać jedzenia

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj